Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan baba/kisgyerek...

Van még olyan baba/kisgyerek az enyémen kivül, aki ugy tud csak elaludni s éjjel visszaaludni ha az anya haját babrálja/pödri/markolássza? Hogy hagytátok ezt el?

Figyelt kérdés

már 22hónapos a nagyfiam, de csak ugy alszik el ha odabujok mellé az ágyikójához és beletur a hajamba, csavargatja, huzigálja stb..éjjel is ha felsir bemegyek,odabujok belemarkol s van hogy már alszik is tovább, d evan hogy kell egy kis idő.probáltam már h csak odaülök-simizem akármi de akkor sirni kezd, a hajam kell neki...

egész pici kora óta, mióta használja a kezét igy van kb hogy ez nyugtatja meg, anno már szopizás közben a hajammal játszott. adhattam én neki bármit (millió plüss,rongyi,pelus,kistakcsi)nem választott ki kedvencet akihez ragaszkodik,csak anya haja...

ha a mamánál alszik alkalmanként, akkor vele is ugyanez a procedura, nem csak velem.

mi lesz majd ha oviba megy?egyáltalán hogy szoktattad le erről-vagy magától abbamaradt a szokás? nekem nem okoz gondot a dolog igazábol,de tudom hogy túl jó ez igy..


2012. márc. 19. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam dettó.


NYáron már 3 éves lesz, de a haj még megvan:)

Így alszik el, így nyugszik meg, sőt, ha fáradt, és odabújik, akkor is azonnal a hajamban matat.


A kolléganőm mesélte, hogy a férje is ilyen volt kicsinek, és a mai napig szereti babrálni az ő haját, sőt ha tiszta ideg, akkor még csavargatja is:)


Én még nem gondoltam rá, hogy elhagyom, nem zavar. Bár egy hajasbabán már gondolkodtam:D

2012. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Régebben engedted neki, hát rászokott. Most meg már csak így tud elaludni. A megoldás az lett volna, ha kezdettől fogva nem engeded, hanem megtanítod neki, az egyedül elalvást, de pofázni könnyű, kivitelezni nehéz, tudom...Azért ne aggódj, érettségiig biztosan elhagyja ezt a szokását. :)
2012. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettő sógornőm gyereke ilyen :) Az egyik 3 lesz nyáron a másik 2 ősszel. Nagy hajmániások :)

Unokatesóm is ilyen volt gyerekként (persze lehet azóta is csak épp nem dumálunk erről)

Azt tudom, hogy a 2 éves kisfiú bölcsis és nem panaszkodtak, hogy gond lenne az elalvásnál (nem hinném, hogy órákig hajazhat, mint otthon) okosak a gyerekek nagyon. Mire közösségbe kerül megérti, hogy van amit otthon lehet és az oviban/bölcsiben nem.

2012. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hu pár perc s már irtatok is, megnyugodtam hogy nem csak az enyém ilyen:)

engem sem zavar vagy ilyesmi, csak mondom az ovi miatt gondolkoztam hogy ott mi lesz...de az még több mint egy év,addig még alakulhat máshogy is. anno nem is gondoltam hogy igy hozzászokhat!

viszont most 4hetes a kisebbik fiam, s akkor van gond ha pl éjjel egyszerre kelnek vagy egyik felnyünyögi a másikat-mert a nagy apát nem fogadja el éjjel csak engem-de hát szoptatni sem tud a fárjem, igy elég nehéz összehozni:))))

a picinél persze törekedni fogok hogy inkább egy kis kedvence legyen, nem fogom engedni a hajbabrálást. bár apával jokat nevettünk hogy majd behozzuk őket a nagyágyba s egyik innen-másik onnan pödör:))) persze ez csak vicc...köszi h irtatok!

2012. márc. 19. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kicsinek van alvósa (vagyis most már nagyon rászokott és egész nap markolássza) de legalább beteszem az ágyba és elalszik magától, a nagy mellett meg még mindig ott kell ülnöm, igaz ő nem hajazik, neki csak a lábát kell fogni, de ha éjjel megébred akkor is. A kicsi meg ha felkel éjjel vagy megtalálja a plüssét és visszaalszik vagy én találom meg és visszaalszik :) Persze, ha nincs épp fogzás vagy betegség.
2012. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25 honapos a lanyom es O is igy alszik :)
2012. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is állandóan ezt csinálta,bár ő elaludt enélkül is,de nagyon szerette pödörgetni a hajam.Már 6 éves lesz,de a mai napig ha pl a derekán segítek betűrni a pólót a nadrágba és odahajolok,akkor is reflex szerűen rögtön a hajamat simogatja.
2012. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a macija fülét és a párna csücskét morzsolgatja! 19 hónapos
2012. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 boczi válasza:
20 éves Lány vagyok és pici, egészen pici kormom óta babrálom a hajam. Amíg nekem nem volt addig az anyámét most már ugye van nekem is, de egy pillanatra nem figyelek oda és már egy bajuszt csináltam a hajamból (most is csücsöritek és az orrom és a szám között a hajam... És nem tudok leszokni ha fel van kötve akkor kiszedek egy tincset hogy tudjak játszani vagy kiáll a karom mert nem szedhetem széjjel mert buszon vagyok...
2014. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!