Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy 6 éves kislányt rá lehet...

Tibor1998 kérdése:

Egy 6 éves kislányt rá lehet már szokatni hogy önálóan saját ágyában aludna? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés

2020. júl. 5. 07:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Hat az nem lesz egy egyszeru menet. 6 evig hol aludt, a szulok mellett? Zsenialis otlet volt, az mar biztos.
2020. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen szülők melett aludt 4béves koráig,utánna szülők elváltak egyik héten végig anyánál van,a másik héten péntek estétől vasárnap nappalig nálunk van és péntek szombat bátya azaz melettem alszik.
2020. júl. 5. 10:00
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Fiam kb 5 évesen került saját ágyba mellőlem...majd 6 évesen külön szobába is. Mindkettőnknek ez volt az igénye amúgy, pedig féltem, hogy gond lesz.
2020. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

De továbbra is egy szobában egyébként?


Én sokáig mellette aludtam a földön, legalábbis amíg elaludt. Próbáltam az ágyban mellette, de amikor át akartam menni a saját szobánkba, akkor sokszor felébredt. Éjjel lámpa mindig égett hogy akármikor át tudjon jönni hozzánk. Hosszú ideig volt ez. A második már egyből külön szobába került.

2020. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom milyen lehet ez, mert két éves a fiam és az ágyában alszik a szobájában, de a nővérem 5 éves fiam köztük alszik az ágyban pedig van saját ágya de mindig átvándorol hozzájuk. Hallani sem akar a külön szobáról. Nehéz ez ha megszokta és szereti. Van akinek bejön hogy vesz egy menő ágyat és a gyerek ki sem akar belőle jönni. 🤷
2020. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Derjaderja ***** válasza:
100%

Itt az is nehezíti a helyzetet, hogy a válás miatt amúgy is megrendült a biztonságérzete.

Várnék a teljesen külön szoktatással. A matrac jó ötlet, ott maradsz vele, amíg elalszik, utàna mész a saját ágyadba. Később ő is az ágyában alszik, de mellette maradsz picit.

Esti jelenlétet (mese, beszèlgetés), sokáig igényelnek a gyerekek, akár 10-12 évesen is, erről nem célszerű leszoktatni, mert sok mindent ilyenkor mesélnek el, és ez a bizalmi kapcsolat megtérül majd kamaszkorában.


Apukád nem segít ebben amúgy?

2020. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
13%
Már rég át kellett volna és az semmiképpen nem normális, hogy veled alszik.
2020. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
6-osnál a pont! Saját ágy, illetve saját szoba, de míg elalszik, addig mellette lenni, halvány éjjeli lámpát vagy kis bekapcsolható plüsst mellé tenni, ha esetleg félne. Esti mesével álomba ringatni és ebből egy rutint kialakítani.
2020. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Kíváncsi vagyok, vajon a váláshoz, a szülők elhidegüléséhez mennyiben járult hozzá a gyerek állandó jelenléte a szülői hálószobában. Nem sok saját, házastársi intimitás maradhatott a szülőknek, ha állandóan ott van a gyerek az ágyban közöttük...
2020. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Derjaderja ***** válasza:
9. De sokszor azért is vonzzák be a gyereket oda, hogy leplezzék maguk vagy a másik előtt az elhidegülést. Ez egy ilyen önerősítő folyamat.
2020. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!