Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali alvásnál, hogy szoktas...

Gina0905 kérdése:

Nappali alvásnál, hogy szoktassam be a kiságy a?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva 4 hónapos lesz a babám. Az elején nagyon igyekeztem, hogy tudja mikor van nappal és mikor éjszaka. Azt a jó tanácsot kaptam, hogy éjszakai nagy alvása legyen kiságyas a nappali alvások meg más helyen így megszokja, hogy éjszaka kiságyba nagy alvás van. Ezt 6 hetes kora óta így csinálom. Most este fél 10 től reggel 9-10 ig alszik a kiságyba (11 hetes kora óta). Általában nem ébred fel éjszaka vagy, ha még is akkor elég odamenni odaadni a cumit megsimítani nincs több pár másodpercnél egyedül visszalszik ki se kell venni. Napközben viszont még 3-szor alszik. Most úgy alszik el stabilan, hogy ringatom 3-5 perc sétálgatott vele elalszik babakocsiba betudom rakni tolok rajta kicsit és egy óra alvás. Viszont kezdek aggódni, hogy ez hosszú távon nem lesz jó. Nagyobb lesz, nehezebb lesz, hideg lesz kinn...mivel most már tudja mikor van este arra gondoltam most már berakom nappali alvásnál is a kiságyba. Hát nagyot tévedtem, nagyon nem akarja elringatom berakom abba a pillanatban felébred üvölt kézbe se tudom vissza altatni. Nem akar a kiságyba elaludni, mert szerintem azt hiszi nagyalvás lenne vagy nem tudom...még kicsi könnyebben formálható vagyis úgy gondotltam de lehet tévedtem. Szerintetek, hogy szoktassam nappal a kiságyba? Egyre nehezebb nappal elaltatni. Látom, hogy fáradt, de nem szeretne aludni sokszor.

2020. júl. 19. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanezt a módszert alkalmaztam, hogy éjjel a kiságy nappal meg máshol, nálunk a babafészekben aludt a mi ágyunkon. Egyik ismerősöm, akinek 1 héttel idősebb a babája a miénknél, említette, hogy amióta a kiságyban altatja nappal is a babáját, sokkal jobban alszik. Hát 1x kipróbáltunk, picit nehezen aludt el, de nagyon jól aludt, kipihenten ébredt, mosolygósan. Azóta a kiságyban alszik nappal is, olyan is előfordul hogy 2,5-3 órát egyben. :) Már nagy baba, tudja a különbséget éjjel és nappal közt:) Az én fiam 26.án lesz 5 hónapos:) Egy próbát biztos megér:)
2020. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor erőt gyűjtök és megpróbálom valahogyan elaltatni a kiságyba nappal. Nem lesz egyszerű, de inkább most, mint később. 😊
2020. júl. 20. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!