Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a babám...

Hogyan szoktassam le a babám az együtt alvásról?

Figyelt kérdés

5 Hónapos a babám és tudom hogy én rontottam el de császáros sebbel könnyebbnek tűnt így velem alszik és cicin, és szeretném vissza szoktatni a kiságyába, csak nem tudom hogyan tegyem?!

Nagyon cicifüggő egyébként is!

Bevált praktikákat szeretnék kérni és tanácsokat!

Előre is köszönöm!



2013. júl. 3. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem rontottad el:)!

Miért szeretnéd leszoktatni?

2013. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Pont hogy jól csináltad. Miért akarod eltávolítani?
2013. júl. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Berakod a kiságyba, és ha sír odamész....kiveszed, megszoptatod, visszateszed...


Egyébként én is együtt aludtam az első 1-1,5 évben a kicsikkel, amíg szoptak, és nem volt gond .

A kisebb most két éves, és már több, mint fél éve az ágyában alszik boldogan.

2013. júl. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem feltétlen elrontás ez.Én nem aludnék vele,nem is aludtam.Közös ágyba kb 3x aludt velünk,én vele a szobájában levő ágyon meg 4x.És ez az első 3hétben volt.De ahogy irják,megeteted,helyére teszed,ha sir simized,esetleg cumi,ringatás és vissza.Nekem már terhesen ez volt a tervem,hogy nem alszik velünk.Soha nem szoktatnám be a közös ágyba.Pároddal hogy vagy együtt igy?Nyugodtabban alszik a kicsi a saját helyén,a szülők is tudnak beszélgetni rendesen igy.
2013. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért szeretném leszoktatni mert már ez kezd kényelmetlené válni mind neki mind nekünk 1 nagy szoba van nálunk de most letudnánk választani neki egy kisebb szobát és szeretnénk ha

ott aludna így lehetne Tv-ni vagy akármit apával. Köszönöm a tanácsokat!

2013. júl. 4. 09:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem, érthető indok:).

én őgy csinálnám, ahogy csináltam(csak már nagyobb volt a lányom), hogy fürdés után már az ő szobájában szoptatnám meg, ha mélyen elaludt akkor be az ágyba, még egy kis simogatás és utána jövök ki. És készítettem oda matracot, hogy ha kell ott tudjak aludni. NÁlunk ez bevált, bár mi úgy csináltuk, hogy ne kelljen éjjel mászkálnom, hogy a fektetés a fenti módon történt, utána első ébredésig a miénk volt a nagyágy meg a szoba, de első ébredés után jött közénk. Így a kecske is jóllakott meg a káposzta is megmaradt:).

2013. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos korától velünk aludt.....addig gond nélkül a kiságyban. Most 1 éves és én barom, nem néztem meg a kiságyat eléggé: leszedtük az egyik hosszú oldalát és leengedtük teljesen és éjszaka odahúzom az ágyunk mellé, így teljesen egy szintben van. A saját ágyában alszik, ha szopizni akar ott vagyok, és mi is jobban alszunk éjjel, mert nem kell figyelni minden mozdulatot.
2013. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tényleg elrontottad. De inkább most szokjon vissza, mint 8 évesen (,ahogy azon kedves válaszolók gyerekei fognak, akik jó bulinak tartják ezt). A miénk az első itthoni naptól a sajátjában alszik (egész éjjel, nyugodtan), hiszen ezért vettük neki. De azt hallottam, ilyenkor el kell neki magyarázni nyugodtan, hogy ez az ő helye, ő itt fog tudni nyugodtan pihenni. Ott lesztek a közelben, ha bármi baj van, fogtok segíteni. Utána letenni és otthagyni. Ha nagyon sír, bemenni, simogatni, halkan a fülébe duruzsolni ugyanezt, megpuszilgatni, kijönni. Utána ezt ismételgeni. Következő nap már csak 2x kell majd, utána csak egyszer. Szóval szépen megtanulja majd, hogy ez így van jól. A legfontosabb, hogy TE tényleg azt gondold, hogy neki az a jó helye. Mert azt megérzni, és ő is akkor fog nyugodtan pihenni.
2013. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Most épp elkapott egy vírust de amint meggyógyul átszoktatjuk!
2013. júl. 6. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
8-as: a négy gyerekem közül egyik sem aludt velem 8 évesen, de 1 évesen igen. El sem tudod képzelni, hogy van aki tapasztalatból válaszol, ugye?
2013. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!