Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az altatás,hogy hogyan alszik...

Az altatás,hogy hogyan alszik el a baba szoktatás kérdése vagy babafüggő?

Figyelt kérdés
Például akinek ringatva alszik el a babája az azért van mert ahhoz szokott hozzá vagy nem tud máshogy elaludni mert ő ilyen baba? Valaki beteszi a kiságyba,simogatja és elalszik. Ahhoz szoktatni kell vagy ő ilyen baba? A mellen való altatást sokan ellenzik. Miért? Kényelmesnek tűnik,hogy belealszik a szoptatásba. Elsőbabás kismama vagyok és érdeklődöm.

2020. aug. 4. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

"Kényelmesnek tűnik,hogy belealszik a szoptatásba. "


És mikor büfizik, mikor jöhet ki a lenyelt levegő?

2020. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha hason alszik, konkrétan megbüfizteti magát. És ha kijönne valami, nem nyeli félre mert kifolyik a száján. Nekem változó, rintgatni, babakocsiba tologatni szerencsére sose kellett, de cumi kell neki az elalváshoz. Néha kis hátsimi, vagy popsi paskolás, de olyan is van, hogy csak lerakom és elalszik.
2020. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Mi a hasfájós korszakig 6hétig ringattunk,mindent bevetettünk amit csak lehetett,hogy aludjon,persze ez sem volt mindennapos.Sokszor elaludt szopizás közben,vártam 15-20percet hogy mélyen elaludjon,majd felvettem az ölembe és büfizett,annak ellenére,hogy aludt.

Ma már egyedül elalszik az alvókájával és a cumijával,5hónapos 😊

/Hason alvás egyáltalán nem ajánlott este,csak amikor felügyelni tudod,nagyon veszélyes lehet amikor hason fekve felbüfizik és a tej a szájában marad,akár meg is fulladhat,egyébként sem kényelmes tele hassal úgy aludni.🙄 /

2020. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem babafuggo. Két fiam van. Egyik magától aludt másik csak rajtam. Ne gondold, hogy van ahogy jó. Csináld ahogy mindkettőtöknek jó. Gyorsan elrepül a babakorszak. Csináld osztonbol
2020. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Első babás vagyok én is, így nincs nagy tapasztalatom.

Szerintem nagyban babafüggő, hogy pl igényli a simogatást, ringatást, fitnesslabdát de szoktatás kérdése is pl kiságyban alszik vagy szülőkkel. Persze lehet, hogy neked ez vagy az kényelmes, neki nem, akkor borul a terv és a szoktatás is. amíg szoptattam, volt, hogy mellen aludt el vagy a karomban kis ringatással. Utána mellettem aludt el, majd raktam kiságyba. Most 11 hónapos, már csak a kiságyban alszik el. Simogatást altatásnál pedig nem szereti.


Mi sem alszunk el egyformán és alvási szokásaink is mások, sőt életünk során változik is, így van ez a babáknál is.

2020. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
3asnak írnám. Ha hasfájós a babád, pont te nemtudod hogy a hasonalvás jót tesz? Pont hogy könnyebben büfizik, pukizik. Semmi sem marad a szájában mert kifolyik, ellenben ha háton alszik, mert akkor nagy eséllyel a száján marad, de persze babafüggő. Nem beszélve arról, hogy jót tesz a csípőjének, és nem kelti fel éjjel, nappal magát a moro reflex-szel. Én rettegtem a bölcsőhaláltól az elején, ezért nem altattam hason 2 hónapos koráig 1x sem. Nem aludt jól, fájt a hasa, kipróbáltuk és nagyon jól aludt, ő is, mi is:) azóta csak hason tud aludni. De tényleg babafüggő az egész:)
2020. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Mellen aludt el a kislányom 8 hónapos koráig majd be kellett varázsolni az ágyba; 10-ből 9 alkalommal felkelt de ha el is aludt akkor is nyűglődött egész éjszaka, ha ritkán köztünk aludt akkor még jobban. 8 hónaposan tápszeres pótlást kapott ezután amit az ágyában fekve megivott, a férjem hetekig ott ült mellette ameddig el nem pilledt. Egy idő után csak letettük a tápszer után, gügyögött 1-2 percig, majd elaludt és onnantól stabilan átalussza az éjszakát, altatni sem kellett sosem, már 2 éves.

Minden gyerek más, nekünk ez működött de biztos van akinek nem jön be vagy olyan gyerek aki erre nem is hajlandó. Nem tudom, hogy ez szoktatásnak számít-e de ha igen akkor beszoktattuk igen és egyedül elalszik azóta.

Mellen altatni biztos van akinek jó meg kényelmes de szerintem csak akkor ha 1, a gyerekkel alszol, 2, nem gond ha a gyerek cicifüggő lesz. Ha együtt aludni nem szeretnél, akkor miután mellen elalszik utána viszont beninjázni az ágyba egy igazi küldetés. Ami ennél probléma lehet és 4 hónapos korban jön elő többnyire ( [link] ), hogy nyilván a gyerek elalszik mellen, majd egyszercsak felriad; úristen anya elment, hol vagyok, hol a cici és már ordít is ijedtében. Ha vele alszol akkor csak magad mellé veszed visszakapja a cicit és kész. Ha viszont nem alszol vele akkor ballaghatsz át hozzá és kezdődhet a szopi majd a ninja hadművelet előlről akár többször is éjszaka, iszonyú fárasztó. Ha viszont ott kell fel ilyen mikroébredésnél ahol elaludt, tehát a kiságyban akkor kevesebb eséllyel fog pánikolva anya után sírni. Na most én sem a gyerekkel aludni, sem függőt csinálni belőle, sem pedig mindenáron szoptatni nem akartam, ezért próbáltuk ki a fenti módszert ameddig még nem ébredt öntudatra és ezáltal fájdalommentesen ment az egész. Azóta én vagyok a világ legkipihentebb anyukája. 💆‍♀️

2020. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk 4 hónapos kora körül döntött úgy, hogy átalussza az éjszakát. Ez kb két hónapig tartott. Ekkor szokott le a ciciről, amit előtte lévő időkben elutasított napközben, csal hajnali 2-3 körül kérte viszont. (cicin nem altattam este, max nappal, akkor ő aludz be, ill hajnalban amikor én bealudtam alatta) Köszönöm 7-es válaszoló a cikket, így megértettem egy-két dolgot.


Nálunk szerencsére nem okozott gondot az átrakás se a nagyágyból a kicsibe vagy mondjuk kocsiból az ágyába. Lehet ezt szokta meg. (5-ös voltam)

2020. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

3 gyerek harom masmilyen altatas.


Babafuggo es az h neked is kenyelmes legyen.


Mindegyik az elejen szopi alatt aludt be, ahogy en is veluk 🤣

Igazi altatas kb 1 evesen jott el. Na itt lett mas mind a haromnal. A fiam kezet kellet fogni es meselni, kb 40 perc alatt aludt igy el.

A nagylanyom siman mese alatt elaludt kellet a alkualis alvokaja (napi valtasban a 10db kozul valamelyik) 10 perc alatt.

A kicsivel beszelgetni kellet es a hatat simogatni es a macija. Kb 20perc alatt elaludt.

2020. aug. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
7-es, ez is babafüggő. 5 hónapos babám este cicin alszik el, és csak egyszer kel, vagy végigalussza az éjszakát.
2020. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!