Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom az utóbbi 2-3...

Kislányom az utóbbi 2-3 hónapban 20 percenként kel éjjel. Ez normális? Többi lent.

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom távolról sem jól alvó. Még nappal csak-csak alszik egyhuzamban 2 órát, de inkább egyet, de az éjszaka kegyetlen. Mellettünk alszik a kiságyban ( le van szedve a rács, és babaöbölként csináltuk meg) . Amikor kisebb volt akkor sem aludt olyan jól, de kiszámíthatóbban, és csak 2-3 óránként kelt. Most sajnos totál össze vissza, csak cicin alszik vissza, van, hogy egész éjjel a szájában van a cici. Cumit nem adtunk neki.

Egyébként jó evő, nagyon érdeklődik a kaja felől, és sokat is eszik darabosakat/ püréket napi 4-5x ( úgyhogy nem hinném, hogy éjszaka a tejből fedezné a tápanyagszükségletet).

Fogzásra gyanakodtam, mert egy sincs még neki, de az így elhúzódna? Mármint 3 hónapig szenved vele és még nem bújt ki egy sem?

Persze a meleg is közrejátszik gondolom, hogy rosszul alszik, de ahol alszunk ott viszonylag jár a levegő.

Az még hagyján, hogy én mosott rongy vagyok, de látom rajta is, hogy nagyon fáradt..

Védőnő nem nagyon mond semmit, csak annyit, hogy természetes, hogy ennyit kel, amíg anyatejes fog is.

Gondolkodtam, hogy meg kellene alvásszakértőt, mert a sírni hagyás nem opció. Van aki járt már ilyen szakembernél? Mik a vélemények?


Köszönöm a válaszokat előre is!

(A negatív kommenteket/ vitákat mellőzzük kérlek 🙏🏻✌🏻)



2020. aug. 23. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Ez teljesen normális.Ebben a korban beindul a mozgásfejlődés is és a fogzás plusz a meleg is zavarhatja.Sőt 10 hónaposan kezdődik a szeparációs szorongás így ellenőrzi, h megvagy- e?

Na meg a túl gyorsan kiváltott étkezések miatt a szopit éjszaka pótolja be.

Kisfiam egy pelusban alszik....azóta végigalussza az éjszakát.Szóval simán lehet melege is.

2020. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Foga lesz a bűnös tutira!
2020. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet és én is alvásszakértőn gondolkodtam. Az a baj, hogy nem hallok róluk túl jókat, valakinek beválik, valakinek nem. Dr. D. I.-nél szerintem akár százezrekbe is kerülhet pár személyes konzultáció, vagy nem tudom, de a kezdeti felmérés 30ezer. V. Ágit sokan szidják. Akárkihez fordulunk, hosszú hónapokba telik a probléma megoldása. Ki van még, aki ilyen tanácsadással foglalkozik?
2020. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!