Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik éjszaka??...

Miért nem alszik éjszaka?? Honnan jött ez neki?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom kb. 2 hete azzal örvendeztet meg majdnem minden éjszaka (heti 5x biztosan) hogy felébred éjjel 1-2 körül és bármit csinálok vele 3 órát végigtol ébren, és ugyanúgy kel 5-legkésőbb 6kor, pont, mint amikor “végigalussza” az éjszakát(2-3 ébredéssel, de vissza is alszik)! Kicsit kezd kilenni az idegrendszerem ettől a butaságtól, nem hiszem, hogy fájna valamije, nem úgy sír, inkább a hiszti megy...próbáltam már az ágyában hagyni hátha megunja és visszaalszik, de mèg 2 óra múlva sem aludt vissza. Próbáltam magunk közé venni, ott is csak szórakozik, hiába ringatom, simogatom, kap tápszert, semmi...Másnak is volt ilyen időszak, vagy mire véljem?
2020. szept. 9. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Vannak ilyen hullámok.Nalunk is volt, többször utoljára most3 éves kora környékén.Általában 3 hétnél nem tartott tovább.Nem kezdett valami új mozgásformát gyakorolni? Attól is lehet.
2020. szept. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derjaderja ***** válasza:
24%

Igen volt. A Hordozóház egyik videójában talàltam erről infót. Azt mondtàk, gyakori jelenség és vsz biológiai okai vannak.

Barlangkísérleteknél a sötétben tartott emberek egy idő utàn ilyen ritmusra álltak rá, aludtak egy darabig, felkeltek pár órára aztán megint aludtak. Ezért van egy ilyen elmèlet hogy ilyeb a bioritmusunk és régen így aludtak az emberek.

Mindenesetre kb azt javasolták, hogy a szülő preferenciájától vagy a helyzettől függően vàltoztassunk vagy ne, vki pl ilyenkor felkelt és megfőzött aztàn aludt, amikor a gyerek is. De lehet is próbàlni átállítani.


Mivel nekem teljesen felkelt a gyerek és nem aludt vissza, éber és élenk volt, én anno felkeltem vele játszani és aztán picit többet pihiztünk reggel. Ö ilyenkor csomó új dolgot kitalált, kreatív volt.


Kb 9-10 hónaposan kezdődött és az is befolyásolta, hogy sok volt már neki a nappali alvás. Akkorfelé kezdett 2-ről 1 alvásra allni, ami hosszabb távon megszüntettr ezt bár volt egy ilyen vàltakozó pár hét,.amikor hol egyet hol kettőt aludt és jellemzően ha este korán elaludt akkor kelt is éjjel.


Még 15 hónaposan visszajött a jelenség de akkor picit más volt, félálomban vergődött, cicizni akart, mocorgott végül felkelt. Erről az derült ki hogy fogy a tejem és éhes. Akkor beállítottunk elalvás elé 2dl junior italt, meg tartalmasabb vacsit adtunk és kapásból megszűnt.

2020. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor úgy látom marad a kitartás! 😌🙁
2020. szept. 9. 07:25
 4/7 Derjaderja ***** válasza:
42%
A nappali alvásokkal tudsz picit trükközni. De addig én a kitartást javaslom, ilyen pici gyerek ilyesmivel nem manipulál, ez az ő életeben is um egy helyzet: felébredt, kipihent, nincs alvásnyomása olyankor amikor amúgy alvásidő lenne.
2020. szept. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Igen volt. Egy éves kora után nekünk is elkezdte ezt. Este olyan 6 körül fürdettem és fél hétkor bealudt bárhogy próbáltam fenntartani. Hajnalban felkelt 3-kor onnantól 7-ig nyomta. Utána bealudt. Aztán egyik percről a másikra elhagyta ezt a dolgot. Kitartás.
2020. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oo anyám, remélem gyorsan túl leszünk ezen mert a szívem lassan feladja a sok koffeintől a szolgálatot! 😂😂
2020. szept. 10. 09:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Részemről mindenkinek ment a zöld kéz, köszi a válaszaitokat! :)
2020. szept. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!