Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám egyszerűen...

7 hónapos babám egyszerűen nem akarja elfogadni a pépes ételt. Mindennel próbálkoztam már, de egyszerűen csak öklendezik tőle. Mikor fogja elfogadni? Kérlek írjatok tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a szája szélére kentem, illetve az ujjamról nyalogatta le. Meg a kezébe adtam a kanalat, és hagytam, hogy játsszon vele, a szájába vegye.


Amíg öklendezik, addig ne erőltesd kanállal. Ez egy ösztön, ami idővel elmúlik. Amíg öklendezik, nem is érett a hozzátáplálásra.

2011. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eddig se fogadta el?mert a foga miatt neki voltak olyan napjai,amikor nem fogadott el semmit csak a tápszert.akkor pár napig hagytam,2-3 kiskanál akármit adtam neki,nem erőltettem.aztán mindig picit többet evett,gondolom ahogy alakult nála a fog kérdés,és aztán minden ment a megszokott menetben.
2011. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én is éppen így vagyok a 6 hónaposommal,eddig sem evett meg sok mindent,de a banán mindig lecsúszott ma délelőtt már az se.Ha a szájához tettem a kanalat sírni kezdett.Teljesen tanácstalan vagyok én is.

De lehet,hogy a foga miatt lenne,mint ahogy az előttem válaszoló mondta.

2011. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld nagyon hígra csinálni a főzeléket, nem baj ha lefolyik a kanálról, hátha az állaga miatt nem szereti.


Egyetértek az előzőekkel, erőltetni semmit sem szabad, az együtt-kanalazás nálunk is nagyon bejött.

2011. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsak voltatok. Eddig se nagyon evett. Az alsó két fog már kint van, de sztem a felsők jönnek most. Nem erőltetem. Majd próbálkozom minden nap. Még egyszer köszönöm!

2011. jan. 24. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!