Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érdemes így délután lefektetni...

Érdemes így délután lefektetni a 3 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Idén még nem megy oviba.Mindenhol azt írják, hogy kell ennyi idősen nekik az alvás.Leszokott kb 4 hónapra az alvásról, aztán most 1 hete délután 1 fél2 fele mégis elalszik.Az elején örültem, mert tök jól el lehetett vele lenni délután, türelmesebb volt,nekem is volt egy kis szabadidőm.Viszont egyre később alszik el este.Tegnap már éjfél volt mire ágyba kerültünk.Majdnem 9 óra volt, hogy felkeltünk.Ha ma lefektetem délután akkor kb hajnalban fekszünk.

Van így értelme lefektetni délután?



2020. okt. 1. 13:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, általában 1 órát alszik.Míg nem aludt délután este 8-1/2 9 környékén fektettük, mióta alszik 10-11 és most tegnap már ugye éjfél.
2020. okt. 1. 13:13
 2/14 Derjaderja ***** válasza:
39%
Mikor kel reggel?
2020. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

A lányom itthon nem alszik már 3 éves kora óta. Nem is fektetem le. Oviban általában alszik. Csendes pihenőt szoktam vele tartani. Ez azt jelenti, hogy lefekszik, megnéz egy mesét, vagy könyvet lapozgat, esetleg rajzol.

Meddig alszik ha lefekszik délután?

2020. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Derjaderja ***** válasza:
84%
2 vagyok. Szóval ha nyűgös délután, akkor èn pártolnèk egy rövid alvást. Megpróbálhatod 1 órával korábban ébreszteni reggel és fél egykor lepihentetni, fél kettes keltéssel.
2020. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Közben làtom, hogy írtad. Ebben az esetben nem altatnám délután, ha ennyi alvástól ennyire kipiheni magát.
2020. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefekteted délután, akkor érdemes lenne reggel fel is kelteni minden nap azonos időben.
2020. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

7-8 körül kelünk ha le van fektetve 1/2 9 fele.

Amúgy nem kifejezetten nyűgös, csak mondjuk úgy könnyebben kezelhető.Nagyobb a kudarctűrő képessége.Ebéd után, mi mindig 12-fél 1 fele eszünk, egyszerre nem alszik el.Ez a fél 2 fele lefektetem most épp működik,de ha felkeltem azelőtt hogy maga ébredne akkor azért jó cirkuszos a délután.

Fél 2 fele elalszik és kb fél 3 3 környékén ébred.Az amúgy nem volna baj, ha mondjuk 10 kellene fektetni, mert én is csak 11 fele fekszem, de azért az éjfél odateszi már magát.Meg tényleg így hogy reggel meg 3/4 9 keltünk az úgy azért már kemény, főleg ha 1 óra ennyit tol az esti alvásán.

2020. okt. 1. 13:25
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Azt te látod, hogy kell-e neki az alvás, az enyémnek kell, mert különben elviselhetetlen délután, 7-kor kelünk reggel, délutáni alvás 2-3 között, másfél óra múlva fel kell kelteni, ha még később alszik el, csak 1 órát hagyom aludni, fél kilenckor megy ágyba. Ha nem kelteném fel, és reggel 9-kor kelne borulna az egész nap.
2020. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Ovi elött ugyan ez volt napirednünk. 9kor kelt, 1+2kor alvás, 3kor ébresztő, este 10-11 volt mire elaludt. Sokszor nem is altattam délben hogy este normális időben le tudjam fektetni.

Most hogy elkezdtük az ovit, átálltunk másik ütemre. 7:30kor kel, 12kor altatom, 2kor ébresztő, igy este 9kor már alszik. Én úgy vettem észre a déli alvást kell előre hozni, és 1-1,5 óránál többet ne aludjon, mert akkor duracell nyuszi lesz :)

2020. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha menni fog oviba jövőre célszerű lenne ahhoz igazodni, hacsak nem hozod el alvás előtt. Én is azzal értek egyet, hogy a délutáni alvást kell előrébb hozni, és max. 2kor ébreszteni mindenképpen. Reggel pedig időben kelteni.
2020. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!