Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Együtt vagy külön alvás?...

Együtt vagy külön alvás? Szeretném, ha minél többen leírnátok a véleményeteket a dologról

Figyelt kérdés
Most vagyok 12 hetes terhes, szóval még van idő, de érdekel a téma. Nekem az együtt alvás szimpatikusabb, de akiket ismerek, azoknak a többsége a külön alvást preferálja.

2020. okt. 25. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Együtt alvás
Külön alvás
Más, leírom
67 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha megszületik, eldöntitek, kialakul.

Az egy dolog, hogy mit tervezel, lehet, hogy másképp alakul.

Függ a babától is, mit igényel, függ tőletek is, hogy nektek hogy kényelmesebb, pihentetőbb. Más véleményére ne adj, az a lényeg, hogy nektek, akik benne éltek, jó legyen, akár együtt aludva, akár külön. :)

2020. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Külön alvás. Szerettünk volna kis magánéletet is meg több gyereket, így jónak láttuk már a kezdetektől külön altatni. Nálunk bevált.
2020. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Külön.

Féltem, hogy ráfekszünk, véletlen ráhúzzuk a takarót.

Mindig is szeretett külön, kiságyban aludni.

A légzésfigyelöt csak külön ágyban lehet használni, különben azt is érzékeli, aki vele alszik, még külön is kellett húznunk pár méterre a kiságyat, különben minket is érzékelt.

2020. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Osztom az előző véleményét.

Sok mindentől függ.

Mekkora az ágyatok, milyen alvók vagytok, a baba mit igényel, milyen alvó lesz stb..

Mi köztünk altattuk 2hónapos koráig kb., de babafészekben. Én féltem volna, hogy ha csak simán mellettünk van, akkor ráfekszem véletlenül, felébred, ha mocorgunk stb..Mivel nem fekve szoptattam, ezért sem volt baj, h.a fészekből vettem ki és nem csak odatoltam neki a mellemet. Szerintem a fekve szoptatást is ügyesen kell csinálni, mert az orra odanyomódhat a mellhez és nem kap levegőt (jártam így, de csak egy pillanatra). Ha véletlen bealszik az anyuka szoptatás közben..kész a baj.

Mikor átaludta az éjszakát 2hónaposan, áttettük fészekkel a kiságyba. A fészek akkor jó, ha háton alszik a baba, nem hason szerintem.

2020. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Mindegyik gyerek az első perctől a saját szobájában aludt. 😊 Nekünk így volt jó.
2020. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Kezdettől fogva külön szobában altattuk a lányunkat

Se én se a férjem nem vagyunk hívei a gyerekkel együtt alvásnak.

Utána rohadt nehéz lesz kirakni az ágyból, én csak ezt hallom erről.

Most 10 hónapos a babánk és gond nélkül alszik egyedül.( Lekopogom gyorsan 😆)

Nekünk fontos hogy megmaradjon az intim szfèránk. Így ha a kislány elaludt, nekünk is megvan az ènidőnk, a baba is nyugodtan alszik a saját szobájában, baba kamera bekapcsolva és ennyi. Nem is értem az együtt alvókat, hogy hogy lehet gyerek mellett tv-zni, beszélgetni vagy akármit is csinálni kettesben...

2020. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Mi külön ágyban de egy szobában terveztük az altatást. Kb 2 hónapig működött a dolog, de utána 2 max. 3 óránként felébredt a baba enni. Az elején megvártam, hogy elaludnjon és vissza raktam a kiságyba, de így én egyszerre mindig csak kb. 1 órát tudtam aludni. A végén annyira kimerültem, hogy majdnem elájultam a gyerekkel a kezemben... Akkor úgy döntöttem, hogy nekem is szükségem van az alvásra, ezért átkerült mellém a nagy ágyba. Apa a nappaliban alszik, mert nagyon korán kel a munkája miatt, így nem zavarjuk egymást és mindenki kipihent.
2020. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a kipihent baba és a kipihent (amennyire lehet)anyuka. Annak nincs értelme, hogy a baba mindenképp mellettünk aludjon, miközben a szülők nem tudnak pihenni, együtt lenni stb..Így a baba napközben egy kimerült, ideges anyát, apát kap. Nálunk ez volt. Köztünk aludt, mi alig pihentünk, féltünk, hogy ráfekszünk stb..ő meg felébredt minden mocorgásunkra. Miután a kiságyba került, de velünk egy szobába, mindenki jobban aludt.
2020. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
2-3 hét és szülök. Én szeretném tartani magam ahhoz, hogy a gyerek a saját szobájában, a saját ágyában alszik. Persze nem tudhatom, hogy sikerül-e megvalósítani...mindenesetre szeretnék megpróbálni mindent a cél elérése érdekében.
2020. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Én olyan különalvás párti voltam, mint senki más... Első gyerekkel össze is jött: saját szoba, saját kiságy, kétszer kelt stabilan, akkor a gyerekszobába tett fotelben megszoptattam és aludt tovább. Azt hittem, mi csináltuk királyul, mindenki más béna (bocsánat, tényleg!)

Ennek megfelelően a második gyerek nyüglődős, hasfájós, 1.5-2 óránként megébred és nem alszik vissza simán a szopitól. Így velem alszik.

Szerintem ne kösd magad most még semmihez. Úgy legyen, ahogy mindannyiótoknak a legkényelmesebb.

2020. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!