Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem aludt...

Akinek a babája nem aludt kiságyban, csak mellettetek volt hajlandó aludni, mikor tudtátok külön szoktatni?

Figyelt kérdés
A babám csak napközben alszik a kiságyban. Éjszaka, ha berakom, akkor pár óra múlva felkel és csak mellettem hajlandó aludni. 6 hónapig minden éjszaka egy rémálom volt. Óránként, félóránként ébredt és mire visszaaludtam volna már újra felkelt. Akkor nem bírtam tovább és odavettem magam mellé és érdekes azóta alszik, ritkán ébred, hamar visszaalszik. Lehet elrontottam, de már nem bírtam tovább a sok ébredést, nem alvást. Az apukája most azon van kiakadva, hogy mindenki azt mondogatja neki, hogy ezt jól elszúrtuk, mert még iskolás korában is velünk fog aludni és szoktassuk vissza. Tényleg ilyen nehéz őket az együtt alvásról utána leszoktatni? Akinek sikerült, hogy csinálta?

2015. máj. 4. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mióta alszik veletek.

Én úgy csináltam, hogy mikor már nyugodtan aludt áttettem a kiságyba. Reggel ott ébredt.

Ez ment kb 1 hétig. Aztán már az ágyába tettem le aludni. És ott feküdtem mellette míg elaludt.

Lehet nekünk csak szerencsénk volt.

mondjuk a kiságy közvetlenül az ágyam mellett volt...

2015. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Olyan nincs, hogy csak mellettünk hajlandó elaludni. Akkor lesz ilyen, ha erre van szoktatva. Ha egyszer sincs ágyban, szülők közt altatva, akkor hogy szokna rá?

Eszembe sem jutna egy ágyba tenni velem, soha nem bírnék nyugodtan aludni akkor sem, ha olyan fajta alvó lennék, aki lefekszik egy testhelyzetben, és úgy marad.

2015. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk kb 1 hónapot aludt velünk.
2015. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Külön szoktatni akkor tudod, ha Te úgy döntesz, hogy márpedig mostantól a saját ágyában alszik és ehhez következetesen ragaszkodsz is. A legtöbb gyerek még akár óvodásan, kisiskolásan is inkább aludna a szüleivel, mint egyedül, úgyhogy, ha arra vársz, hogy ő döntse el, az lehet évek kérdése. Esetleg beszéljétek meg a pároddal, hogy mondjuk legfeljebb 1 éves koráig alszik veletek, találjatok ki valami kompromisszumos megoldást.
2015. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: 4 hónapja alszik velünk olyan formában, hogy elaltatom és a kiságyába berakom, majd felkel és onnantól kezdve, ha visszaaltatom és berakom a kiságyba rögtön fel is ébred és sír, ezt többször, így az utóbbi időben az első ébredése után már jön hozzánk

2-es válaszoló: hidd el, hogy van az a típusú gyerek, aki olyan, de olyan rosszul alvó, hogy még az egész éjszakás egy testhelyzetben való alvás is pihentetőbb. Egyszerűen le sem lehet írni, nem tudom megfelelően érzékeltetni, hogy mennyire rosszul alszik illetve nem alszik. Az első hat hónapom erről szólt, amit leírtál, mert nem akartam a mi ágyunkba venni és szentül tartottam is magam 6 hónapig, de olyan szinten kimerültem, hogy feladtam az elveimet és azóta velünk alszik. Volt olyan éjszakám, hogy 1,5-2 órát aludtam több részletben. A max. 4-5 óra volt. Soha nem aludt el egyedül. Kezdetben ölben, ringatva, járkálva. 8 hónapos korára eljutottunk oda, hogy lefekszem mellé vagy ülve, az ölemben álomba simogatom, de ehhez is szoktatni kellett, mert sokszor ordítás volt belőle. Azt ne kérjétek, hogy szoktassam a kiságyában az önálló elalvásra, mert próbáltam, úgy ordít, hogy képes lenne megfulladni, de nem hagyja abba. Visszamentem, kivettem, megvigasztaltam, vissza, megint ki, megint be és igen, csináltam vagy 2 hétig, de nem sikerült. Ugyanúgy ordított az első nap és az utolsó nap is. Sokáig nem hagytam sírni, mert a szívem szakad meg, én ezt nem tartom járható útnak. Úgyhogy megpróbálva mindent kijelenthetem, hogy nekem egy nagyon rosszul alvó babám van.

Szóval nem szeretném, ha mindig velünk aludna. Főleg nem olyan sokáig. A kérdésem az, hogy akinek így aludt a babája olyan 1,5-2 éves kora körül sikerült külön rakni, hogy saját ágyban aludjon? Azt úgy reálisabbnak tartom, mert abban bízom, hogy addigra lesz olyan értelmes, hogy meg tudjam vele beszélni, hogy ez az ő ágya, apa és anya itt alszik stbstb...

2015. máj. 4. 17:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?

Nekem a lányommal ugyanez volt,úgyhogy megértelek miért vetted magad mellé.Aki azt mondja nem jól csinálod annak nem volt rosszul alvó gyereke.

Mikor 2 éves lett a lányom,akkor került külön szobába tőlem,nagyobb lakásba költöztünk.De baromi nehezen szokott le arról is hogy mellé kelljen feküdni.Nekünk a közösség segített.

Egyébként nyugi,iskolás korában már nem akar majd rendszeresen melletted aludni úgysem.Később meg visszasírjuk ezeket a pillanatokat.

2015. máj. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
10 hónapos. Valóban ezt csak az érti meg, akinek ilyen rosszul alvó babája van. Én is reménykedem, hogy olyan 1,5-2 évesen, ha bölcsibe adom akkor javul a helyzet és kemény munkával és sok türelemmel ugyan, de akkor már könnyebb lesz külön szoktatni.
2015. máj. 5. 10:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,biztos hogy könnyebb.A közösség javítani fog ezen.Könnyen osztják az észt azok akiknek olyan a babájuk hogy leteszik és már alszik is.Amúgy meg amíg a gyereknek és neked jó és kényelmes így,miért ne."Nagykorában" már nem fogja igényelni hogy mellé feküdj.

Szerintem a kötődés is erősebb így.

2015. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Alapból egy nagyon ragaszkodó baba. Mivel kipróbáltam mindent és mégsem aludt, csak akkor amikor már magamhoz vettem, így megállapítottam, hogy "anya baja" van, vagyis azért ébred, mert nem vagyok mellette. Engem igazából nem zavar. Ahogy írtam, nekem még ez is pihentetőbb, mint ami az első 6 hónapban volt. Attól minden jobb. A férjemet sem zavarta eddig, csak tudod a sok okos osztja az észt a munkahelyen és beoltották ezzel. Elegem van a sok kéretlen jó tanácsból. :( Köszönöm a megértést!
2015. máj. 5. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,hát igen az észt osztani könnyű.

Sőt,mondok neked valamit,nem csak a kisebbik lányom volt ilyen,hanem a nagyobbik fiam is ilyen a mai napig.4 gyerek van,ebből 2 ilyen rossz alvó volt.Ha valaki,hát én megértelek.

A fiam ráadásul utálta a kiságyat,mikor már világomat nem tudtam magam mellé vettem.Ilyen is van.Mai napig igényli éjszaka is a közelségemet.3 éves lesz.De egyáltalán nem bánom.

Senkire ne hallgass,csakis magadra,ösztönből tudni fogod mi a jó neked és a babádnak!😀😉

2015. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!