Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik a másfél...

Miért nem alszik a másfél éves baba?

Figyelt kérdés
Másfél éves eddig 6-8 szor kelt éjjelente még szopizott. Most jön a kistesó az orvos kérésére leszoktattuk a a szoptatàsról mivel mèhösszehúzódàst okozhat, de csak rosszabb lett a helyzet kèptelenek voltunk visszaaltatni. Elvittük orvoshoz tejfehèrje allergia gyanút állapított meg. Változtattunk az étrenden ugyanúgy 6 szor kel vagy az egész éjszakát vègigtombolja. Magától nem alszik el , maximum ringatva de már úgy sem. Mit lehet még tenni? A férjem is kikèszült neki dolgozni kell menni reggel én pedig nagy hassal nem fogok sajnos tudni kelni 10 percenként. Légyszives segitsetek

2021. jan. 16. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Probaltatok cumit? Nálunk a cumi segített hogy átaludta az éjszakát, az megnyugtatja.

Amúgy nálunk az ágya mellé tettünk egy heverot nekem és néha vele aludtam kezdetben, és így nem kellett annyiszor mászkálni.

2021. jan. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor készülj...


Ilyenkor van egy 2. Szepa ami alvásborulássql jár sokaknál..

Cicielvétellel csak tetőztétek.


/ fura az orvosod.. nekem vérzésem is volt, veszélyeztetett terhes voltam, a szoptatásról mégsem tiltott le egyik orvos sem -3-nál is jártam/


Úgyh erős kitartást..


Nálunk a szülésre rendeződött, (éjjel egyszer kapott csak anyatejet..)

Nálunk a tombolós volt, nem a sokszor ébredős inkább a jellemző.


Barátnőknél tesószületés nélkül is volt egy elborulás ebben az időben.



Egy megnyugtatás!


Birni fogod... újszülött mellett is 😶🥰 nagy ölelés


Egyébként nekem az elfogadás segített.

Onnan nem ért annyira rosszul, hogy nem akartam megváltoztatni.. nem dühöngtem magamban.. kivártam, elmúlt..

2021. jan. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Azt meg ne vàrd az ennyi idős gyerektől, hogy magàtòl elalszik.
2021. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha eddig is 6-8x kelt hogy mertetek bevallalni meg egy gyereket?
2021. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es jót kérdezett. Amúgy elég maradi orvos lehet. Vidéken éltek? Maximálisan engedélyezett a szoptatás, sőt utána a tandem szoptatás is, főleg, hogy még a nagyobb is annyira pici. Én biztos, hogy nem venném el tőle. Írtad, hogy segítsünk. Mégis hogyan? Szerintem keress másik orvost, aki kicsit tájékozottabb és meglátod, hogy semmi gond nincs a szoptatással. Vagy ne keress, egyszerűen csak hallgass magadra, mit súgnak az anyai ösztöneid, hogy mi lenne a jó? És dönts úgy. Sokszor sokkal jobb, mint amit egy orvos ajánl. Nem ő van ott, nem tudja hogy mire van szüksége a gyereknek. A méhösszehúzódáson gondolkodom, hát igen, szülés után, mikor a tejtermelő hormon megkezdi a szolgálatot és a méhed ki van tágulva, már üresen, összehúzódik, de egy fennálló terhességnél szerimtem ez masképp megy. Nem vonom kétségbe egy orvos szavát, hisz én egy senki vagyok, de elmennék egy másik orvoshoz ez egészen biztos. És ennél nagyobb és jobb segígséget itt nem tudsz kapni.
2021. jan. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok nem provokacionak szantam habar tenyleg eleg kurta volt a kerdesem. Ilyen esetben becsuszik a masodik gyerek? Csak mert az en gyerekem atalussza az ejszakat de igy is hulla vagyok 🤦‍♀️
2021. jan. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, gondolom neked volt a másik kérdésed is a szoptatással kapcsolatban és ott is mindenki ugyanazt írta. Mégis mit vársz? Hogy pár nap különbséggel kicsit másképp teszed fel ugyanazt a kérdést akkor majd írj vki vmi varázsigét??? Az ige benned van, változtatni csak te tudsz, add neki oda a cicit és mindenki alszik nyugodtan éjszaka, ennyi a titok, semmilyen méh összevisszahülyeség nem lesz azért, mert elaltatod cicin a másfél éves gyereket, hisz még erre van szüksége. Nem is értem mit kérdezgetsz, de magamat sem, mintha nem lenne jobb dolgom ennél. Na páá 👋🏻
2021. jan. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4

Mi amikor bevállaltuk egyszer vagy egyszer sem kelt...


Aztán jól “elromlott”😶


Plusz a korom miatt nem is akartuk a tèmàt elhúzni már..

Másrészt szoptatás melett mensi nélkül nem gondoltuk, hogy az első hónapban sikerül..

Kb 4-5 hónappal későbbre volt a terv


2. Vagyok

2021. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!