Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek? A másfél éves...

Mit tegyek? A másfél éves kislányom nem alszik éjjel!

Figyelt kérdés
Már kivagyok purcanva és őt is féltem.Mellette van egy diabos kisfiam akihez időben fel kell kelni.Cicin alszik el a kislányom.Óránként fennt van.Semmivel nem tudom vissza altarni csak cicivel.Máskülönben órdít és felkell az egész család.Már lassan egy éve tart ez az állapot.Vmi ötlet?Ciciről is lekéne választani csak nem tudom hogyan.A fiam annó magától elhagyta.Mindig vmire rá lett fogva ez az állapot hogy mpst fogzik(12foga van) szeparációs szorongás stb...Aki volt hasonló helyzetben segítsen!Attól tartok hogy januártól visszamegyek dolgozni ráadásul csak 3 műszak folyamatosba tudok hogy nem fogom bírni és a gyerekek sinylik meg.Ma éjszaka a halk zenét próbáltam de nem jött be.

2016. aug. 4. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én első gyerekem is 3 hós korától végigaludta az éjszakát, szép napirendje volt (szintén magától), a szopiról másfél évesen magától leszokott. A második össze-vissza csinált mindent. 2 éves koráig éjszaka 4x kelt, mindenkit ébresztett és csak cicin aludt el, így az ágyunkban kötött ki, mert nem bírtam. Közben bölcsis lett, de én már előtte elkezdtem dolgozni, totál kukán :). Pár hónap múlva (mostanában) kezdett javulni a helyzet, már csak 1-2x kel, sőt párszor már végig is aludta az éjszakát, este hajlandó az ágyában elaludni és pár napja elég ha simogatom, odabújok mellé, de szopi már csak este van (remélem, egy hónap múlva ezt is elhagyhatjuk), éjjel nem kezd érte hangos sirámokba. Szerintem egyszerűen agyilag megérett minderre, már meg tudom vele "beszélni" (bár még nem beszél).

Az biztos, hogy az altatáshoz ne csinálj neki programot, zenét, csak legyen sötét és ne legyél "éber-partner", lehetőleg ne is szólj hozzá. Szoptatás előtt pedig itasd meg vízzel, lehet, hogy szomjas és azért (is) kel.

2016. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
ezért kellett volna 1 évvel ezelőtt leszoktatni a cicin altatásról...ezért papolok állandóan a hasonló kérdésekre, hogy minél tovább halogatja valaki annál nehezebb, mert minél idősebb annál nagyobb sírással jár és annál több napig tart. NEM lehet arra építeni, hogy maguktól elhagyják a cicin alvást!! van ilyen is, nem mondom hogy nincs, de minek kockáztatni? Na mindegy most már. kövezz meg én hagynám kicsit hisztizni, mint hogy rá menjen a család. ami azt illeti nem is nagyon van más választásod...nyilván való cici függőségről van szó, ha már 1 éve tart, az nem fogzás és nem szeparáció...próbálj neki vizet, cumit adni, járkálj behozzá, simogasd, nyugtasd, tudasd hogy ott vagy, de ne adj neki cicit! az első este nehéz lesz (én is végig mentem ezen anno csak én még időben, akkor amiko rmég pici volt, 7 hónapos, úgyhogy nálunk "elég volt egy fél óra" hogy rájöjjön úgysem kapja meg) de ha következetesen tartod magad hogy nem adod neki oda, belefárad és nem fogja kérni, cumizni kezd helyette vagy ujjat szopni vagy jó esetben ezek egyikét sem, elalszik magától. napokba is telhet, de ez mindannyiótok érdeke...az övé is!
2016. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem cumizik.Víz se kell neki.Vele alszom
2016. aug. 4. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

1-es vagyok: Minden gyerek és anya más. Én eleve szerettem volna másfél éves korig szoptatni, mint a nagyobbat (érvként írhatom, hogy a WHO "két éves korukig vagy azon is túl" ajánlja, de elfogadom, ha valaki nem szeretne - akármeddig - szoptatni). Aztán persze minden másként alakult, hiszen ő egy másik gyerek. És elég kitartó személyiség jó nagy tüdővel. Volt, amikor egy éves kora környékén pár napig nem kapott cicit (gyógyszer miatt), és azt hittem, na most ennyi volt a szoptatás - hát semmi nem változott, ugyanúgy felkelt 2-3 óránként és ordított mindig, amíg bele nem fáradt, nekem meg még kevesebb lett az alvási időm, ami nagyon kegyetlen tud lenni. (A férjemmel szoktunk is kínunkban viccelődni, hogy kölcsönadjuk a CIA-nak a gyereket, mindenki mindent be fog vallani, csak hagyja aludni és ne sikítson.) Nekem egyébként gyanús, hogy ő ezzel kompenzálta, hogy a nagyobbik, meg a munka mellett kevesebb "anya csak az enyém"-idő jut rá, plusz az is közre játszhatott, hogy semmilyen tápot vagy tejterméket nem fogadott el, cumiból is csak vizet.


De, mint írtam, minden gyerek-anya (és család) más. Ha apa partner, itt az alkalom a nyári szünet alatt, nagy levegővel ki lehet próbálni, hogy a család egyik fele (döntsétek el, ki melyik gyereket vállalja), máshol (vagy csak nem) alszik pár napot és addig "megnevelitek" a kicsit. Baráti körünkben többeknek is az apával a nagyszülőkhöz való elutazás vált be. Bár olyanra is van egy példám, ahol a harmadik gyerek pont azért szopott még tovább, mert a másodikat leszoktatták ugyan könnyen a ciciről (azt mondták neki: "Elfogyott" és ezt el is fogadta), de utána még egy évig kergethették éjszaka kómásan, hogy aludjon már.

2016. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
A másodiknak van igaza. Az külön rossz, hogy vele alszol. Nem értem, hogy miért kell elrontani a piciket, hogy később mindenkinek rossz legyen. Vacsi után tedd az ágyába és gyere ki tőle. Ha nagyon hisztizik, akkor simogasd meg, de ne maradj vele. Vagy továbbra sem alszotok éjszaka.
2016. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ha mindezek után még vele is alszol, ne csodálkozz hogy függ tőled az alvása...magad mellé teszed, cicin altatod..mégis mit vártál? :) tedd mát egy külön szobába vagy legalább egy ágyba, és ne tedd mellre, hidd el, úgy fogja nyelni a cumit fél óra után mint ha 1,5 éve cumizna :)
2016. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező, mert ugyanebben a cipőben járok. A nagyobbik lányom annak idején 4 hónapos korától átaludta az éjszakát, cicin aludt el kb egy éves koráig és 13 hósan egyik napról a másikra nem kérte! Ő már első nap megtalálta az ujját és egy alvóállatkát is megszeretett úgyhogy ezekkel altatta magát ha netán felébredt. Ráadásul nem ordítva sírt, hanem csak nyöszörgött. Ezzel szemben a pici most 13 hónapos és egyre többször kel éjjel, a rekord 8 db ébredés volt, az meg a másik része hogy ha felkel nem mindig alszik vissza azonnal hanem mászkálhatok vele körbe-körbe , volt hogy 4 nyomorult órán keresztül mászkáltam vele mire elaludt. Hajnalok hajnalán nem hagyhatom sírni! Felkelt mindenkit , nem csak a családban de a házban is. Társasház, vékonyak a falak, szerintem meg is verne másnap a szomszéd egy átordított éjszaka után. Cumit nem kéri, akárhányszor akármennyi időn keresztül próbálom odaadni. Alvósállatot nem kér, többfélét próbáltam. Ujját nem kéri. Egyszerűen semmi más nem válik be. Úgyhogy valami más tanács ha van akkor azt én is várom. Mi mondjuk nem alszunk egy ágyban mert ő nem alszik akkor, ha mellénk fektetem hanem azonnal megélénkül és játszani akar.
2016. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!