Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lányom 3 hete lesz, hogy a...

Lányom 3 hete lesz, hogy a második kisfiát megszülte és a nagyobbik gyerekkel egész nap semmi gond nincs. Anyukájával alszik este a kisfiú de másfél óráig sír és sír. Szerintem a féltékenység is szerepet játszhat ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Mit tudunk Tenni ilyen helyzetben? 3 gyereket felneveltem, de ilyen helyzetben nem voltam még.
2016. okt. 18. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem a saját ágyában alszik? Majd később kettővel fog együtt aludni az anyuka? Apukának hol a helye? Ha sír is, nem az a megoldás, hogy vele alszok. Fektesse le az ágyába, meséljen neki, és hagyja egyedül.
2016. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ki alszik az anyjával, és ki sír?
2016. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha a lányodnak lesz ez probléma,akkor majd ő megoldja! Attól,hogy te nem találkoztál valamivel,még létezhet.

Jól írtad,te már felnevelted a magadét,most ő jön!

2016. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
1-es te aztán nagyon empatikus vagy.
2016. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy sír annak ellenére, hogy anyával alszik?

Féltékenységre azt szokták javasolni, hogy anya a naggyal töltsön minél több időt (a kicsi nélkül), illetve, hogy vonja be a kicsi körüli teendőkbe, fürdetésnél, öltöztetésnél, pelenkázásnál pl. hozzon oda ő kellékeket. És olvassanak olyan meséket, amikben kistestvér születik vagy legalább meséljen neki arról, milyen volt, amikor ő megszületett, őt fürdette, vele sétált... stb.

2016. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindegyik saját ágyában alszik napközben, de mikor a kicsit kell altalni este csakis az Anyját követeli a nagyobbik is és idő kell míg feldolgozza vagy megszokja a nagyobbik kisfiú, hogy ott egy kicsi is akivel foglalkozni kell. A lányom nagyon jó anya és mindent megtesz mind a két gyerek érdekében, hogy ne legyen gond, ennek a dolognak még nagyon az elején vannak, biztos változni fog idővel minden.
2016. okt. 20. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik 4 éves, a kicsi 3 hónapos.

Amíg a kicsit etetem, addig a férjem megfüröszti a nagyot, mesél neki és kb. mire végeznek, én is lerakom a kicsit és megyek át hozzá 10-15 percre, így nincs féltékenység.

Kb. 2 hét volt, amikor a férjem este is dolgozott. Akkor először a nagyot, utána a kicsit fürösztöttem, addig a nagy mesét nézett. Amíg a kicsit etettem, leraktam aludni, addig a nagy a szobájában az ágyában meséskönyvet nézegetett és szépen megvárt engem.

2016. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én amíg a kicsit szoptattam, a nagyobbnak közben mesét olvastam - multifunkciósan :) Így általában kb. egyszerre elaludtak. Ha nem, még odaültem a nagy ágyához és a sötétben meséltem tovább (vagy ritkábban, ha a kicsi mégis feléledt, vele kimentem).
2016. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!