Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan hagyhatnám így magára...

Hogyan hagyhatnám így magára éjszaka a másfél éves fiam? Mikor fogja az éjszakát átaludni?

Figyelt kérdés

Kezdetben mikor kiságyban aludt éjszaka, a sok ébredés miatt én is a gyerekszobába kényszerültem, mert a sok átjárkálás miatt nappal fáradt voltam, illetve ahogy felsírt az apja is felébredt.

Már másfél éves, a kiságyat lecseréltük, és még mindig ott kell aludnom, mert éjszaka többször felébred és keres. Én egyszerűen nem bírom,hogy éjszaka ingázom. Így csak felül, észleli,hogy ott vagyok és vissza is alszik.

Valakinek esetleg lenne valami tanácsa?


2021. febr. 4. 07:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Én maradnék vele. Ha csak megnézi ott vagy-e és alszik az neked is jó,mert tudsz pihenni, neki meg valószínüleg most fontos,hogy ott legyél mert fél vagy ilyesmi.
2021. febr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Miért "ingázol"?

Egyszerüen aludj ott egész éjjel, ha ébredezik, halkan motyogj akármit, akkor fel sem ébred, mert érzi, hogy szükség esetén "ott vagy".

Te is nyugodtabban alszol, mintha ide-oda költözgetnél többször éjszaka, másrészt te sem fogsz egy idö után felébredni, ha nyöszörög, hanem álmodban adsz ki valami hangot, amit megszokott, és te is kipihentebb leszel.

2021. febr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Ne hagyd még magára, hisz 1,5 éves.
2021. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Mi a gyerekágyat betettük a mi szobánkba. Nem kell ingáznom, ott meg nem aludtam volna nála. Nekem a férjem az alvótársam, nem a gyerekem, ehhez ragaszkodok.


Így mi nyugodtan alszunk a saját ágyunkban, összebújva, a gyerek pedig nyugodtan alszik a saját nagyfiú ágyaban. Ha felébred, csak odalépek hozzá, benyomom a cumit és alszik is tovább. 22hós, most 3 napja van az, hogy reggelig alszik.

2021. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A mi szobánkba nem tudunk még egy ágyat betenni mert kicsi.

Jó ezeket olvasni, csak itt sűrűn olvasok olyat, hogy a gyereknek külön szobában a helye, meg másnak már nem ébred, így kicsit elbizonytalanodtam a mi szokásunk helyességéről.

Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 4. 07:55
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is volt ilyen korszak. Egy szivaccsal bekoltoztem hozza. Pont 1,5eves kora környékén. Most elmúlt 2 és nem alszok már ott.
2021. febr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk az egyik szépen aludt az ágyában három hós korától, a másikkal 3 éves koráig így kergetőztünk a hálónk és a gyerekszoba között, pedig igazán sokféle okos módszert elolvastam és kipróbáltam. Aztán mégis ő is nagyon jó alvó lett (nem az ovitól, mert bölcsis is volt). Gyerektől függ, mikor elég érett rá az idegrendszere, hogy átaludja az éjszakát. Na meg hát felnőttből is akad sok, aki nem egyben alussza át :) Úgyhogy ezért nem érdemes hibáztatni magad, hogy más biztos ügyesebb. Én is nagyon "ügyes" voltam, amíg csak az első volt, aki aludt magától :)
2021. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Én is ezt csinálom. 27 hónapos most. Heti 1 éjszakát alszik át. Szerintem nincs erre megoldás. Ki kell várni, amikor már nem kell menni.
2021. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Szupi. Köszi a lepontozást arra,hogy maradjon a gyereke mellett. Mit kéne írni akkor amiért felpont jár? Hagyd ordítani,majd megszokja? 🤷‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Igen, itt sűrűn olvasod, hogy gyereknek külön szobában a helye, azért is nem itt kell egy ilyen kérdést feltenni. Mivel nekem első gyerekkori emlékem, hogy rettegek egyedül a gyerekszobában, de rámcsukják az ajtót, mert a szüleim is így hiszik, ezért az ilyen válaszokat alapból végig se olvasom.
2021. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!