Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 13 honapos baba ejszaka 2-3...

13 honapos baba ejszaka 2-3 orat fent van.Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kerdesem az ejszakai alvassal kapcsolatos. Sajnos a kisfiam mar kb 3 hete éjszakánként felebred es egyszeruen képtelenség visszaaltatni. 2-3 ora hosszat is fent szokott lenni es emiatt altalaban minden borul. Ha jol mennek a dolgok akkor napi 2x alszik 45 percet es este 7-fél 8 körül alszik, reggel pedig 6-kor kel. Mivel ejszaka fent van, ezert kesobb kel es az egesz napirendunk felborul, de nem is ez a gond, hanem az, hogy mar nagyon kimerito az ejszakai altatas. Probaltam mar sok mindent, de semmi nem jott be. Volt valakinek ilyen tapasztalata es ha igen esetleg tudnatok nekem tanacsot adni, hogy mi lehet a baj? Ugy erzem valamit biztosan en rontok el. Vagy lehetseges, hogy a foga jön?


Köszönöm előre is, ha valaszoltok!



2020. dec. 2. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, kifejezett tanácsot a te fiaddal kapcsolatban nem tudok adni. Amikor 13-14 hónapos volt a kislányom ő kezdte ezt el. Ami nekünk segített, az az hogy vacsora előtt még sétáltunk egy nagyot, illetve elmaradt a délelőtti alvása és egy kora délutáni alvása lett ami 1-1,5 óra. Azóta nincs pluszba kelés, és ugyan akkor fekszik és ugyan akkor kell. Ezt maximum a fogzás borítja fel. Viszont ez már nálunk működik fél éve.
2020. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

A napi egy alvasra már en is gondoltam es ki is probaltam igaz csak egyszer, mert aznap ejjel is felebredt ugyanúgy, de lehet, hogy megprobalom ujra es a setat is kiprobaljuk. Lehet, hogy nem fárad el elegge. 🙂

2020. dec. 2. 12:11
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen szakasz minden kisgyerek alvásánál előjön!
2020. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Napi egy alvás és esetleg picit későbbi fekvés.
2020. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Napi 1x alvas, es kesobbi fektetesre szavazok en is. Amikor nem akar elaludni, en csatos hordozoban setalok vele, ugy hamarabb visszaalszik (vagy gimnasztikai labdan rugozva). Volt olyan is, hogy hagytam feszkelodni magam mellett a soterben, aztan egyszercsak visszaaludt.
2020. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Kedves 5-os,nekd is koszonom a tippeket az altatashoz. Igazabol kiskoratol fitness labdan altatom. Jelenleg másképp nem is menne, mert mar 12 kg.


Az egy alvassal csak annyi a bajom, hogy ma is 1x aludt, de csak 50 percet. Emiatt 6 orakor mar hulla faradt volt. 7kor mar aludt/alszik.

Persze szuper lenne az egy alvas, ha rendesen aludna 1.5-2 órát. Nem tudom miert nem megy neki. Probalkozok mindenesetre minden trükkel, hatha bejon valami.

Az a fura, hogy van olyan nap amikor pl este negyed 8tol reggel negyed 8 ig alszik. Max 1-2 ebredessel. Nem ertem az egeszet. :(

Köszönöm megyegyszer Nektek!

2020. dec. 2. 19:02
 7/13 anonim ***** válasza:
13 hónaposan kevés az egy alvás! Akár alszik éjjel, akár nem...!
2020. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7 es valaszolo. Köszönöm, en is kicsit ugy erzem, hogy kevés az 1,de mivel mar nem tudom mit csinaljak, gontoltam akkor kiprobaljuk viszont látom a kisfiamon, hogy ez nem elég neki.
2020. dec. 2. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:

En ugy tudom 12-18 honapos kor kozott all atca legtobb baba 1-rol 2-re, szoval nem feltetlenul keves, ugy viszont igen, hogy csak 50 perc, es meg ejjel is fentvan ennyit.


Nalunk, ami bevalt: a kicsinel teljes sotet es hangos feher zaj. A nagynal anno pedig az, ha mellette fekudtem, vagy o rajtam volt a hordozoban, en meg beultem vele a szoptatos fotelbe, a lenyeg az volt, hogy erezze a testkozelt, kulonben rbredt.

2020. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az egy alvas nem jott be. Muszaj kettot aludnia, mert alig alszik. Elromlott a futesunk es haza kellett menni a nagyszulokhoz es ott rendesen aludt. Nem ertem miert lehet ez. Nagyon rosszul erzem magam ettől, hogy fogalmam sincs mi a baj, itthon miért nem tud olyan nagyokat aludni nappal es miert ebred ejszaka. Megrobaltam, hogy minden hasonlitson, de nem alszik itthon max 30 percet nappal. Nagymamanal 1.5 orat is aludt plusz 50 percet. Arra gondoltam, hogy lehet esetleg ott jobban kifaradt, mert folyamatosan foglalkoztak vele. Igyekszem en ia itthon sokat játszani vele, setalni stb, de ugy latszik ez nem eleg. :(
2020. dec. 8. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!