Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert nem almos ennyi ebrenlet...

Miert nem almos ennyi ebrenlet utan? Es hogyan tudnam meg cserelni?

Figyelt kérdés
Este es ejjel nem alszik semmit a baba... 8-9 tol reggel 4-5-6 ig nulla alvas es percre sem... hogy lehetseges ez? Amikor jobban alszik az reggel 5-6 tol delig kb es akkor egyszer kel fel enni... utana deltol nem alszik szinte megint rgesz nap csak par fel ora. 1 honapos... nem kene mindig aludniuk? Es hogyan tudnam a delelotti alvasat ejjelre at cserelni?
2021. márc. 23. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez jellemző erre a korcsoportra. El fog múlni, csak meg kell értenie, mikor van az éjszaka és mikor a nappal.
2021. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es tudok valamit tenni hogy segitsek megerzenie? Meddig tart?
2021. márc. 23. 18:40
 3/6 A kérdező kommentje:
De ilyen keves alvas hogy lehet ilyen picinel?
2021. márc. 23. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem 8 óra ébrenlét nem általános egy 1 hónapos babánál. Cicin sem alszik ezalatt? Vagy karban nem bóbiskol el? Nekik a 10 perces, felszínes alvások is számítanak. Amikor ébren van, sír is?
2021. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Cicin es karban is elbobiskol de amint le teszem fel ebred.. neha sir amikor ebren van, de haboda megyek hozza es foglalkozok vele abba hagyja
2021. márc. 23. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Ohh, akkor ez teljesen normális. Ennyi idősen az én fiam is felébredt, ha letettük. Azt tudni kell, hogy nekik még legalább fél óra kell ahhoz, hogy mélyen elaludjanak, de van, hogy még több. Addig a legtöbb babát nem lehet letenni, mert felébred. Próbáld meg, hogy karban altatod kb. 40 percig, vagy amíg nem látod rajta, hogy teljesen beájult, és utána óvatosan tedd le. Segíthet, ha bepólyázod, úgy nem ébreszti fel a moro reflex sem. Esetleg fehér zajt tegyél be neki, youtubeon is találsz, az is segít nekik elaludni.

Az is normális, hogy még nem tudja megkülönböztetni a nappalt és az éjszakát. Majd idővel ez is alakul. Azzal tudsz segíteni, hogy kialakítasz egy esti rutint (pl. fürdés, utána kis lámpánál, csendben megeteted, aztán dúdolsz neki vagy berakod a fehér zajt és elringatod). Illetve éjszaka legyen félhomály és csend.

Tudom, hogy fárasztó, az én fiam is ilyen volt, de ahogy érik az idegrendszerük, ezeket lassan elhagyják. :)

2021. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!