Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Min kellene változtatni ?

Min kellene változtatni ?

Figyelt kérdés
3.5 hónapos baba y mostanában egyszer ébred enni éjszaka. Viszont sajnos annyira kinyílik a csipaja, hogy utána minimum egy óra amíg vissza alszik, de van hogy két órás egy etetés - altatás. Ez így elég megterhelőy és nem tudom mit tegyek, egyszerűen nem álmos. Ismerősöm az éjszaka közepén mikor még szépen alszik a baba, akkor kiveszi és megeteti, fel sem ébred rá. Gondoltam erre a módszerre, de igazából nem túl szimpatikus ráadásul eddig kétszer próbáltam fele mennyiséget evett meg mint ha magától ébredne.
2021. márc. 25. 04:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifejtettem, hogy természetesen csend van és majdnem teljesen sötét
2021. márc. 25. 04:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen, most is itt ülök az ágya mellett. Én már próbáltam sok mindent. Legfontosabb a napirend szerintem. Nappal 4x1-2 órát alszik, minden evés után játék van. Esti rutin is lényeges, nálunk fürdés után etetés és alvás jön. Van, hogy szépen visszaalszik, van, hogy nagyon megébred és akkor jön a tortúra. Nálunk szerencsére a porszívó egész jó segédeszköz a visszaaltatásra, van fehérzajt játszó plüsse is, ezt csak éjszakára használjuk. Amiket ilyenkor ki tudsz még próbálni, az az adamo hinta (nálunk csak ebben alszik nappal, vagy babakocsiban), fitball, hordozás, esetleg ringatás.

Az álometetést néha én is bevetem, ha sikerül még félálomban találnom. Én úgy vettem észre, hogy így könnyebben visszaalszik. Nem baj, ha kevesebbet eszik, inkább keljen kétszer enni, és aludjon vissza hamarabb, mint hogy két órát virasszak mellette. Mindenki jobban tud pihenni.

2021. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Ja és amúgy én mindig arra gondolok, hogy nem tart örökké, egyszer majd jobb lesz, és minden éjjel várom, hogy átaludja az éjszakát :D

Mindeddig hiába...

2021. márc. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pelust cserélsz ilyenkor? Nekem akkor ébredt fel nagyon amikor pelenkát is cseréltem. Ugyan így 1-2 óra volt mire vissza altattam. Aztán elhagytam a pelenkacserét és csak etetem, büfiztetem így megvagyunk max 20 perc alatt. Ja és valamiért, ha kézben van és ringatom nem akar elaludni (ha esetleg az evésbe nem aludt bele) ilyenkor berakom a kiságyba nézelődik egy pár percet és magától elalszik. Most 4,5 hónapos.
2021. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is ezt csinálta 1-2 hétig. Én olyankor magam mellé vagy magamra fektettem, úgy aludtunk reggelig, és kb. 1 hét múlva megtanulta, hogy olyankor még alvás van, így már általában etetés után a kiságyában alszik reggelig. Időnként még előfordul, hogy csak velem tud akkor már aludni, de már nem ez a jellemző. Nálunk ez vált be, bár nem tudom, hogy ti egyébként együtt alszotok-e vagy külön.
2021. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én azt olvastam, hogy ha túl sokat alszanak előtte nap közben, akkor fordul elő ilyen probléma. Érdemes erre is figyelni.
2021. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta kb. két hétig. Utána elhagyta ezt. Csak enni kelt fel és aludt is tovább.
2021. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!