Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit alszik a 2+ éves...

Mennyit alszik a 2+ éves gyereketek? (Napközben és éjszaka is érdekelne)

Figyelt kérdés

Február elején lett 2 a fiam. Egész jó alvónak mondanàm, de mostanában mintha valami megváltozott volna.

1 éves kora óta 1x alszik napközben 2,5-3,5 órákat is. Éjjel pedig kb 10 (esetenként 9-11) órát alszik egyhuzamban.

Viszont 1-2 hónapja észrevettem, hogy egyre nehezebb őt elaltatni és kitolódnak az alvások.

Este olyan 20.30 fele szokott elaludni, én kb ezt tartanám normálisnak. De hiába viszem hamarabb fürdeni, aludni, mert sokszor csak 21 körül szenderül el. Emellett, míg napközben korábban jóformán 12.30-kor beesett az ágyba, úgy mostanában 13.30-nál előbb szinte sose alszik el és kezd rövidülni a nappali alvása 1,5-2 óra max.

Nem zavar egyébként csak nem szeretném ha minden folyamatosan tolódna, de erőszakot nyilvàn nem vehetek rajta. Igazából azt szeretném elkerülni ami sok ismerősnél van, hogy este 10-11-ig is ébren van a gyerek.

Nalátok ez hogy van?



2021. márc. 29. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Napközben 14:00-16:00-ig alszik, este 8 órakor van fekvés, kb. 9-re elalszik. Reggel 9-kor kel. (Vizsgáltattuk, nem vashiányos, mielőtt bárki azt írná, hogy azért alszik ennyit.)
2021. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most lesz 2.

Este 9 után alszik el 7-8 körül kel, 12-13 közt alszik 15-16 ig, de van hogy 12-16 és az is előfordul hogy 13-14 ig teljesen változó.

Én 9 előtt leteszem és kijövök van hogy 30 percet is forog.

Ha nem szórakoztatod hanem mindig lerakod a szokott időben, nem tolódik el az alvás, este. Nappal nem hagyom 16:15 nél tovább aludni.

2021. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Este 9-10-től reggeli 7-ig alszik. Jobb esetben napközben 1 órát szunyál, rosszabb esetben kimarad a nappali alvás.
2021. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Este fél 9-9 között fekszik, reggel 6-7-8 között kel, nappal nem alszik.
2021. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! 2 és fél éves. Este kilenctől kb reggel 9-ig alszik. Nappal nem alszik.(Akkor sem, ha ébresztem 7-kor) Minden nap leteszem ebéd után, régebben szépen elaludt ilyenkor, már nem. Kb 1 1/2 órát pihen az ágyában. Kicsit félek az ovitól, pihenés közben elég hangosan szórakoztatja magát.
2021. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!