Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 hónapos nem alszik vissza...

14 hónapos nem alszik vissza éjjel, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Eddig jó volt az alvása, párszor mindig kelt szopizni, de még ha peluscsere is volt, akkor is rögtön vissza tudott aludni utána. Mostanában viszont teljesen felélénkül, és egy órán keresztül próbálkozik, hogy játsszunk, aztán végül feladja, és visszaalszik. A mai éjjel így nézett ki: 20 órakor aludt el. Éjfélkor szopizott, visszaaludt. 3kor megint ébredt, szopizott, tele volt a zsákja, szóval cseréltünk is, a pelenkázón még majdnem aludt. Mikor visszamentünk az ágyba (gyerekágya van, úgy alszik el mindig, hogy összebújunk, vagy szopizik), onnantól folyamatosan felült meg hangoskodott... Egy óráig tartott, aztán valahogy mindketten bealudtunk. Egy óra múlva felkeltem, visszamentem a saját ágyamba, rá 20 percre felkelt, 5:40-kor,azóta ébren van, és nagyon nagyon nyűgös, mert nyilván alig aludt... Még én sem vagyok a toppon mondjuk. Mostanában kezd önállóan járni, szóval gondolom ez is közrejátszik, de olyan hihetetlen, hogy eddig soha nem volt ilyen problémánk... 2 hónapos kora óta nem kell altatni éjjel, mindig magától visszaaludt... Mit tudnék csinálni?
2021. ápr. 23. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy ilyen időszak. Majd el múlik. Nálunk is volt mikor el indult járkálni.
2021. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak egy időszak, amit túl kell élni.

Amit én ilyenkor fontosnak gondolok, hogy semmiképp ne engedj neki. Nincs villanykapcsolás, nincs szórakozás, játék. Sötét van, ingerszegény környezet. Nem beszélgetünk. Fekszünk. Ha felkel, visszafektetem. Ezerszer is, ha kell.

És esetleg érdemes lenne másféle pelust keresni, más márkát vagy akár nagyobb méretet, amit nem kell éjjel cserélni.

2021. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sose szoktam engedni, nem akarok magamnak rosszat 🤔🙃

Egyel nagyobb pelus van rajta estére, de én nem bírom rajtahagyni, biztos nem jó érzés, meg nem akarom, hogy baja legyen. Így ha felkel és sok van benne, akkor cserélek. De nem amiatt nem alszik vissza, mindig így csináltam, ezt csak most kezdte el, hogy nem alszik. Lefekszik, és ahelyett, hogy lassan elaludna, 2 perc után felül és sikongat 🤷‍♀️ remélem tényleg elmúlik mert még csak 10 óra de már mindkettőnknek elege van a napból...

2021. ápr. 23. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 10 hónapos, mostanában kezdett felállni. De ugyanezt csinálja éjszaka. Most éjfélkor felkelt, de gyorsan visszaaludt. Utána kelt 2kor, fél4ig azt játszottuk, hogy felkel, visszafektetem, simizem, de vigyorog, be van pörögve, pedig majd leragad a szeme, ásítozik folyamatosan, de akkor dem alszik el, hanem pattan fel. Nagy nehezen 4 után elaludt, de fél6kor megint fennt volt... A játszást villanykapcsolást sosem engedtem, nem is beszélgetünk, semmi. Nagyon remélem hamar vége ennek az időszaknak, mert kivagyunk már egy kicsit.

Kitartást neked! :)

2021. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne cserélj pelust,attol ébred fel. Vegyél minőségit,ki kéne bírnia.
2021. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derjaderja ***** válasza:

Én leszek a feketepéter, de én felkeltem játszani a kislányommal ilyenkor. Másfél-ket óra alatt elfáradt és vissza tudtunk aludni. Igaz, ő 9-14 hónapos kor között művelte ezt.

Ebben a korban ez az alvás éréséhez társuló dolog, nem kóros és nem is a dac vagy hasonló motiválja.

Néztem egy videót, ami szerint valószínűleg az evolúcióból hoztuk magunkkal és régen így aludtak az emberek.

Másrészt a felnőtt inszomniásoknál a szakmai iranyelv az alvashigiénés kezelésben az, hogy amikor nem tud aludni az ember, keljen ki az ágyból, igyon egy pohár tejet, olvasgasson, és csak álmosan feküdjön vissza. Ez a fajta érzettudatosítás szerintem a gyereknèl is hasznos, és hosszú távon értekesebbnek gondoltam, mint a fegyelmezést. A videóban amúgy mindkét módszert megfelelőnek mondták (óvatos átszoktatás illetve a gyerek játszani hagyása), szülői preferencia alapján javasoltak dönteni.

15 hónapos korától lényegében átalussza az éjszakákat.

Ha át szeretnéd szoktatni, a napirendjét gondolt át, talán sok vagy késői a nappali alvás vagy pont hogy kevés vagy a reggeli ébresztés van későn.

2021. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jobb lenne megpróbálni egy másik pelenka márkát, ki kellene bírnia reggelig csere nélkül egy jobb minőségűnek. Lehet, hogy önmagában a pelenkacserétől is sokkal élénkebb lesz.

Ha ki tudod kerülni, ne is kezdj el játszani vele. Anyukám mesélte, hogy nekem is volt egy ilyen korszakom egy éves korom után. Éjjel 2-től hajnali fél 4-ig játszott velem, de kikészült tőle nyilván. Úgy tudott csak leszoktatni róla, hogy 1 hétig üvöltöttem, de nem ment bele az éjszakai játékba.

Amúgy én egy ekkora gyereket már nem lennék hajlandó éjszaka szoptatni. Minden tisztelem a tiéd, hogy bírod ezt még ennyi idő után is. Kitartást, remélem, elhagyja majd ezt a babád. Nálunk is volt egy időben, hogy vissza kellett altatni éjjel, de ezt elhagyta kb. 2 hónap alatt. Nem jöttünk rá semmiféle megoldásra, csak magától elhagyta.

2021. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!