Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltatok annak érdekébe...

Mit csináltatok annak érdekében, hogy a 7-8-9 hónapos babátok 1-2 óránál többet aludjon éjszaka? Sírni hagyáson kívül!!!

Figyelt kérdés

Változó az alvása, de elég rossz... 4 hónapos koráig kb 2szer kelt max. Na ott elromlott. Tudom tudom borulás.

Vártam, hogy elmúlik, de semmi. Közben fogzik, elkezdett mászni, együtt alszunk, szopizik.

Van jól bevált módszer esetleg, amivel csökkenthetem az éjszakai ébredések számát?!

Vagy majd elmúlik? Ha igen nektek mikor lett jobb?


2021. máj. 23. 17:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg másik fajta cumi? 6 hónapos koráig nuk és mam cumit adtam neki felváltva, valamelyik a kettő közül megnyugtatta. 6 hós kora után kapott egy 6+-os mam cumit, onnantól 1 hónapig 3 cumit váltogattam. Ma már csak a két mam cumit.
2021. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Leírom, hogy nálunk mi vált be, de ebben pici sírni hagyás azért van és csak akkor működik, ha az éjjeli szoptatás csak komfort. Először lemértem néhányszor, hogy mennyit eszik éjszaka. Alig evett valamit, pedig másfél óránként ébredt (ő még cumit sem fogadott el). A következő naptól nem adtam enni neki, viszont ringattam, simogattam. Az első éjjel nagyon rossz volt, a többin éppen csak megébredt, egy hét múlva egyszer ébredt, hajnal ötkor. Onnantól ez az öt órási szoptatás megmaradt sokáig, de addig stabilan aludt. (És utána is visszaaludt)

A másik fiammal ugyanezt apa csinálta, vele 3 napig tartott csak. Mindketten a saját ágyukban aludtak, de szorosan mellém tolva.

2021. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#11 ez már nekem is eszembe jutott. Bababoltos cumi van, cseresznye alakú. Az egyik szilikon a másik latex. Mindkettővel elvan. Miből gondoltad, hogy cumit kell cserélned? Ő elfogadja ezt is, cumizza? Vagy attól függetlenül lehet masik cumi jobb lenne?


#12: éjfélig, egyig nincs cici, nem is kéri, siman vissza tudom ringatni, simizni. Aztán éjfélkor eszik, hallom is kortyol, es nem ket perc. Aztan mivel ott marad mellettem van h cicivel alszik vissza van h simivel, fel kómába nekem is mit sikerül... De teljesen igaz lehet, hogy nem is éhes, volt h ejfelkor es hajnal 5kor evett, de közte ugyan ugy ebredt orankent...

Lehet kitartobbnak kellene lennem, hogy csak ejfelkor es hajnalba van cici. Aztan az ejfelit is kitolni...

2021. máj. 23. 22:07
 14/30 anonim ***** válasza:
53%
Eleinte az en lanyom is 10kor aludt el es mi is 8kor furdettuk sokaig aztan rajottem hogy felporgeti. Most mar az a taktikam hogy 5kor furdetem es most mar 7-8 korul alszik el. 8 hos es a tablazatok szerint max 3-4 orat bir ki. Az estenel ezzel mindig elcsusztam de most mar nem tudok elcsuszni mert a furdes le van tudva 6 elott.
2021. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Utolso! Es éjjel nem ébred?
2021. máj. 23. 22:34
 16/30 anonim ***** válasza:
53%

Utolso vagyok, most megneztem megint az alvasi idotoket meg ezt a tablazatot: (ez a bekes ejszakak nyugodt nappalok konyvbol van, szerintem kb ez a lehertekelhetobb oldal az egeszben)


[link]



Teljesen jol megy a napotok az utolso alvasig 3-4 orat bir, utana nyomsz egy resetet nala 8kor a furdessel. Ha 5 kor furdetned az utolso kelese utan nem sokkal adnal lehetoseget hogy elfaradjon es elalmosodjon mert szerintem ugyanaz van nalatok mint nalunk volt hogy mikorra pont elalmosodott volna megfurdettem es emiatt total nyugos lett. Nem kell tologatni csak furdesd meg 5kor probald ki szerintem semmit nem veszitesz. Eleinte en is azt hittem hogy a furdeshez kell igazitani mindent de inkabb ahhoz mennyit bir ebren lenni es valahova besuvasztani a furdest. Lehetoleg ugy hogy a 3-4 oras idointervallum elejen legyen.

2021. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, lehetseges h felpörög, túlfarad.

Kipróbáljuk h hamarabb fürdik!

2021. máj. 23. 22:47
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

Ritkabban ebred de nalunk azert mas mert ha elalszik at tudom tenni az agyaba es ha felkel kiveszem szopizik es visszateszem. De van hogy lusta vagyok atrakni. En inkabb azt mondanam hogy en ott ereztem a kulonbseget hogy nyugodtan alszik el, nem zaklatott. Azt olvastam valahol ha ugy alszik el hogy stresszel akkor felszines lesz az alvas, egy nyugosen elalvo gyerek meg szerintem boven stresszt halmoz fel. Ami meg nalunk erezheto valtozas az az hogy alvashoz mindig beinditom az aroma diffuzorom ultrahangos parasito es cseppentek bele levendulat. Tenyleg almosito, mert en is erzem hogy ragad le a szemem plusz ilyen ugralo cseppek hangja van szerintem az meg ratesz egy lapattal.


Sokat kiprobaltam mar az illoolajokbol es ezt a markat ajanlom ar ertek aranyban [link] a rossmannban meg dmben kaphato aromax meg tarsaik is levendula illatuak de azoktol nem alszik ugy a lanyom mint ettol de en is erzem a kulonbseget. 4-5 csepp eleg 👌 brutal illata van.

2021. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A mam cumija hasonlít kicsit a cumisüvegen lévő cumi alakjához. Cumicsere pedig úgy ment, hogy megkapta a nuk-os cumit, szívta pár percet aztán sírt, de már félálomban volt. Cumicsere, mam-os. Ha a mam-ost adtam neki elsőre, akkor tuti a nuk-ossal aludt vissza.
2021. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%

Nekem SEMMI sem vált be, pedig MINDEN IS megpróbáltam. Mindkét gyerek borzalmas alvó volt èjjel.

A szoptatás elhagyása oldotta meg a problémát, ami szerencsere hamar bekövetkezett. 10-12 hónapos korukban.

2021. máj. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!