Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltatok annak érdekébe...

Mit csináltatok annak érdekében, hogy a 7-8-9 hónapos babátok 1-2 óránál többet aludjon éjszaka? Sírni hagyáson kívül!!!

Figyelt kérdés

Változó az alvása, de elég rossz... 4 hónapos koráig kb 2szer kelt max. Na ott elromlott. Tudom tudom borulás.

Vártam, hogy elmúlik, de semmi. Közben fogzik, elkezdett mászni, együtt alszunk, szopizik.

Van jól bevált módszer esetleg, amivel csökkenthetem az éjszakai ébredések számát?!

Vagy majd elmúlik? Ha igen nektek mikor lett jobb?


2021. máj. 23. 17:20
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Na pont rossmannos levendula olaj van, kb semmit nem ér... Kipróbálom amit linkeltel!

Tudsz linket küldeni cumirol? Neki sima hagyomanyos van cseresznye van, az jott be, az ilyen "felbevagott" cumit nem szerette kicsiként.. Bar lehet valtozott azota.

Kedves utolsó! Igen, a cicizes elhagyása is lehet segítene, de az egy évet mindenképp szeretném megvarni! :)

2021. máj. 24. 10:43
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Türelem. Az válik be. A babák nagy része sajnos szarul alszik. Én hagytam komfortozni éjjel ( mondjuk nem zavart, cicit kapott és aludtunk is, kiköpte magától simán aztán lefordult és aludt tovább) óra se volt a hálóban se teló,fogalmam nem volt hányszor és hanykor ébredt. Nekünk ez bevált. Az összes simizzed, ringassad, apa keljen mindig 1 hétig nem vált be. 1,5 éves kora óta magától alszik el és alszik rendesen. Akkorra érett meg rá.
2021. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nàlunk is 4 hònaposan romlott el az alvàsa.

Lehet, hogy az èn hibàm, de semmi de semmi nem vàlt be. Megvàrtam míg 2 èves lett ès egyik napròl a másikra àtaludta az èjszakàt, ès azòta is.

Az elsô gyerekem is 2 èves koràra tanult meg aludni. Bàrmit pròbàltam..

2021. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Látom nem sikerült megoldani a problémát, ha kiemelted a kérdést.
2021. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Csak a türelem. Kijönnek a fogai jobb lesz.
2021. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi is "szenvedtünk" ezzel az alvás dologgal. Bár az enyém 26 hónapos koráig szopizott. Minden éjjel 1 vagy 1,5 éves kora után egyszer kelt, ritkán 2x is. Előtte volt, hogy 5X. Aztán mióta nem szopizik, nem kel fel egyszer sem, pedig mellettem alszik. Azért is kelt fel annyiszor, mert szomjas volt. Próbálj neki csak vizet adni, talán segít valamennyire. Aztán a másik dolog, ami zavarta az enyémet, a pisis pelusa. Azt is mindig ki kellett éjjel cserélnem, amikor felkelt. Ezért átálltam éjjel a Pampersre, mert szerintem az a legjobb, nem érzi annyira, hogy nedves lenne. Na, meg sok kitartást és türelmet 😉
2021. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nem sajnos, ugyanúgy ébred.

Tuti jön a foga... Alul 2,felül 2 kint van, de már jönnek az oldalsó metszők, felül és alul is...

Tegnap fel 9kor aludt el, aztan ébredt fel 10, fél 11, fél 12..akkor már adtam nurofent. Kb 4ig aludt.. Utána fél 7kor és 8kor kelt végül..

De hónapok óta nem fájhat a foga... Vagy igen?

Volt mikor a nurofen se segitett.

Amikor fürdést előrébb hoztam, se volt jobb. Már megszokta, hogy fürdés, cici, kicsit még mászkál és ringatva elalszik... De ébred..

Nem tudom, hogy segítsek neki.

2021. jún. 14. 10:37
 28/30 A kérdező kommentje:

#25: amikor az összed foga kijön? Az még nagyon sok idő 😂

Próbálol türelmes lenni, de nagyon ritkán elfogy.. Fáradt vagyok.

Nem várom én el, hogy este 8-tól reggel 8-ig aludjon, de ez az óránkénti kelés lélekölő. 😴😭

2021. jún. 14. 10:40
 29/30 anonim ***** válasza:
#25 vagyok. Amikor a szemfogak és az első nagyőrlők is kijönnek. 😂 Nálunk 14 hónapos volt ekkor,addig óránként kelt, öröm volt amikor időnként 2-3 órát aludt egyben. Kitartás, próbálj meg nappal is aludni amikor a kicsi alszik. Most már 1,5 éves, és van hogy 4-5 órát is alszik egyben. Ez óriási előrelépés. 😁
2021. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Viccelsz, én lennék a legboldogabb ha 4-5 órat aludna, de 3al is megelégednék kezdésnek 😂😂

Köszönöm! Kitartok!

2021. jún. 14. 15:41
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!