Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen altatódalt énekeltek...

Milyen altatódalt énekeltek gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Már ha énekelsz. :) Miket szoktál énekelni? Mindig énekelsz, vagy csak alkalmanként? Mennyi idős a gyerek?

Új altatódalok érdekelnének, amik kedvesek, szépek.



2021. jún. 30. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Rendszeresen énekelek neki, sosem marad el.

-Könnyű álmot hozzon az éj

-Egyszer volt hol nem volt, egy icipici házikó...

-Tente baba, tente,

-Édes álmot jó éjt

-Bóbita

-Hull a hó...

-Tente tente kis halacska

-Judas Priest: Angel

...és még millió gyerekdal, lassabb rock szám:D

2021. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Hehe, az enyém már felnőtt, de ugyanazt a saját költeményt adtam elő neki minden este amíg igényelte, hogy mellette legyek elalvás előtt. Értelmetlen, kitálalt szavak csupán, de még most is el tudja énekelni. 😁
2021. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: kihagytam, 20 hónapos.
2021. jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy időben a "Kossuth Lajos azt üzentére" aludt el csak, ráadásul úgy, hogy ritmusra kellett ringatnom. Volt hogy igencsak leizzadtam, mire elaludt... 😃 Mostanában az Öreg néne őzikéjét kell addig mesélnem suttogva, míg el nem alszik.
2021. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém eleinte a Száncsengő (Éj mélyből fölzengő, csingling ling száncsengő) igen ütemes suttogására aludt el, aztán én nem cifráztam babás dalokkal, lassabb számokat énekeltem neki, pl a Misty mountain a Hobbitból, vagy Sweet dreams, A szívem vigyáz rád a Tarzanból, ami jött.
2021. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Aludj el kis Balázs
2021. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt hol nem volt egy icipici házikó...

Egyszer egy hetpettyes katicabogárka

2021. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit en szoktam énekelni az az Egyszer volt hol nem volt, Bobita, Edes almot, Már csillagos az eg, elcsendesult a ret(en nem tudom mi a cime), Ragyogj ragyogj kiscsillag, Amazing grace, a Legnagyobb showmanbol a From now on cimu dal elejét szoktam, ami lassabb es meg a Dumbo-bol van egy dal, de nem tudom a címet sajnos.

Amit egyebkent a kislanyom imad es, ha nyugos nagyon, de nehezen bir elaludni,akkor a Cimorellitol a Disney Medleyt bekapcsolom es 3 perc mulva alszik, ujszulott kora ota imadja. Szoktam egyebkent ezt is enekelgetni, de csak arra alszik el, ha az eredeti megy:D

2021. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-Kaláka: Éjszaka (Radnóti vers)

-Quimby : Álmatlan dal

-Tente baba

-Hol csavarogsz te, kicsi krokodil...


Nálunk ez a 4 volt általános.

2021. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9es vagyok.


Ezeket a dalokat már a terhesség alatt is énekeltem neki.

A kórházban az első perctől, hogy éjszakára is megkaptam a lányom (Nyíregyházán a császárosok csak a 3. naptól kapják meg a babát.. :( )

2021. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!