Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor kezdte elhagyni a...

Mikor kezdte elhagyni a gyermeketek a délutáni alvást?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves múlt (26 hónapos) és ebéd után ha alszik akkor este 10 után alszik csak el.

2017. szept. 8. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

És reggel mikor kel?

(ha reggel 5-6-kor, akkor érdekes. Ha nem, csak erre kell törekedni.)


Ideális esetben egy gyerek (legkorábban) 4-5 éves korában kezdi elhagyni a délutáni alvás normál napirend mellett (korai kelés, korai fekvés).

2017. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mostanában, 4 évesen.
2017. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyermekem kb 4,5 evesen, addig szivesen aludt delutan es az esti elalvassal sem volt gondja. Tulajdonkeppen azert maradt el a delutani alvas, mert suliba ment (nem Magyarorszagon elunk) es mar nem volt ra lehetosege.


Vele ellentetben az occsevel vert izzadtunk 2 eves koratol a delutani alvas miatt. Nem volt almos, nem akart aludni, nem is tudott. Gyakran akkor aludt el, amikor a batyja mar ebredt (3 ora korul), ha nem ebresztettem, akkor aludt 5-ig, de ejjel 11-12-ig nem birt elaludni, persze masnap reggel faradt volt es nyugos, pedig az ovi miatt ebresztenem kellett. Ha kb csak egy orat hagytam aludni, akkor viszont egesz nap nyugos volt utana, este pedig ugyanugy nem aludt el 10 ora elott.

Szoval valamikor 2-2,5 ev kornyeken attertunk arra, hogy csendes piheno van ebed utan kb egy oran at, vele voltam vegig, mondtam neki egy meset, osszebujtunk es utana pihentunk, de jatek, mese, stb nelkul. A szobat is besotetitettem.

Volt, hogy elaludt kozben, de altalaban nem, viszont arra eleg volt ez, hogy pihenjen es nyuglodes nelkul kibirja estig. Csereben este 8-kor agyba kivankozott o is es max fel9-re elaludt.

2017. szept. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Kislányom 7 hónaposan hagyta el a délelőttit, 22 hónaposan kezdte elhagyni a délutánit. Próbálkoztunk különböző praktikákkal, de nem ment. Kb 2 éves korára kialakult, h este 8- reggel 8- ig teljesen zavartalanul aludt, de délután már semmit.
2017. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap a kisfiam, fél 2-kor végre elaludt.. 1 órácskát aludt.. erre este fél 11 volt majdnem mire elaludt.

Hát nekem is az lenne a normális ha este 8-tól reggel 8-ig aludna!

2017. szept. 12. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!