Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi az esti rutinotok 6 hónap...

Mi az esti rutinotok 6 hónap körüli babával?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a mi estéink kicsit suták, mindig máshogy sikerülnek, jó lenne ötleteket nyerni.

2021. aug. 25. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ugyan már 9 hónapos múlt a lányom de ugyanazt csinálom, mint amikor 6 hónapos volt. 8 körül viszem fürdeni, kicsit pancsol, "játszik" aztán 15-20 perc meztelenkedés majd öltöztetem, megkapja az apjától a jóéjt pusziját és viszem be a szobájába. Besötétítek, megkapja a kis tápszerét és megkajál. 1-2 percig ölelgetem még aztán puszi és rakom a kiságyba. Néha látom már, hogy ez az ölelgetés nem tetszik neki, akkor viszont kaja után rögtön puszi és kiságy. Ennyi
2021. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem kötelező a katonás napirend :) én nem is fogom erőltetni az általam kitalált rendet.

A baba úgyis beáll magától egy ciklikusságra, azt elég követni.

A baba nem egy mini robot akit beidomítunk h 9kor aludjon 😃

Inkább szokásokat alakíts ki, amiket a babád szeret (pl. összebújva mesét olvasni).

A gyerekeknek sokáig nincs időérzéke, ez inkább felnőtt elvárás.

Szokások fontosabbak, nem az h pontosan 7kor történjen az a dolog, ne fél 8kor (+nyáron sokat változhat mert hosszabbak a nappalok).

Te is lazább és nyugodtabb leszel 😎

2021. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

18:00 vacsi

Játék

19:30fürdés

Utána átmasszírozom, babaolaj

20:00cici&alvás

8hónapos lesz, de ugyan ez volt a napirendünk 6hónaposan is

2021. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7 hónapos. Fürdetés kb 19:00-19:30 körül. Utána adok neki tápszert, majd berakom az ágyába és alszik. Vmikor nem álmos még eléggé éves után, akkor lerakom a földre kicsit mászni még. Mivel van egy 2,5 éves testvére, így ez nem mindig jön ki pontosan, mert vele is kell foglalkozni, de nagyjából ilyen az esti rutin.
2021. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt nem írtam, hogy általában este 6-8-ig csinálunk programot (barátok, séta, nagymama átjön), mert akkor van fixen ébren (sajnos napirendet még nem sikerült kialakítani, elég változó, hogy mikor ébred reggel), és a fürdetést emiatt kora délután szoktuk, hogy mikor hazaérünk, ne húzódjon nagyon el a lefekvés, így is kb. 9-kor altatom. Most az szokott lenni, hogy hazaérünk, apa tisztába teszi, átöltözteti pizsibe, utána szopizás, és ha nem alszik bele, akkor én altatom (ringatom). Ez így kb. jó? Nem kell hosszabb rituálénak lenni? :D Első baba, azért vagyok bizonytalan.
2021. aug. 25. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!