Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16èves voltam amikor megszülte...

16èves voltam amikor megszültem a kislányom,anyukám lett a gyámja,eddig nála laktunk én már 21 éves vagyok,megismerkedtem egy férfival aki tőlünk 200-km re lakik.6hónap után úgy döntöttünk össze szeretnénk költözni?

Figyelt kérdés
Folytatás:Át akarom venni kislányom gyámságát,szezonmunkát dolgoztam eddig amiről nem tudok mit felmutani.Az új városba szeretnék elhelyezkedni.A jelenlegi párom pedig szobafestő nem bejelentve dolgozik vagyis nem vállalkozó és jövedelem papírja sincs.Környezet tanulmány lesz,de ott mindent rendben fognak találni (saját véleményem szerint) Van esély rá hogy megkapjam a kislányt?

2021. aug. 23. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Mivel egyikőtöknek sincs jövedelme ha úgy nézzük, nem hinném 🤷‍♀️

Majd ha az uj helyen lesz felmutatható munkaviszonyod, par hónap után, na majd akkor lesz esélyed is.

2021. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de mit szeretnél egy távkapcsolatra alapozni? Találkoztatok már egyáltalán? Vagy csak neten tartjátok a kapcsolatot?

Mert őszintén, szerintem baromi bátor vagy egy vadidegenhez odacuccolni minden nélkül egy kisgyerekkel..

Nem is bátor.. Sokkal inkább naív.

2021. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Egészen pontosan 0% az esély rá.
2021. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A nyár nagy részét ott töltöttük nála,előtte pedig hétvégente találkoztunk
2021. aug. 23. 15:57
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Na jó, azért ne vicceljetek már. Tény, hogy ahogy a kérdező leírta, ez nagyon átgondolatlan döntés DE! A gyerek a fiatalkorú szülő miatt kapott gyámot. Ez az ok a nagykorúságával megszűnt. Már akkor el kellett volna intézni, hogy lekerüljön.

Kérdező! Ezt most is megteheted, még a költözés előtt! Onnantól fogva ugyanolyan jogok illetnek meg, mint az összes többi anyát. A gyereknek legyen bejelentett lakcíme, megfelelő körülmények ott, ahol él. Ha az eltartása biztosítva van, nevelési intézménybe jár, nem veszi el senki. Tegye már fel a kezét az, akitől jövedelem igazolást kérnek, hogy nevelhesse a saját gyerekét!

2021. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

5!

Azért nem mindegy, hogy születése óta neveli a saját gyerekét vagy utólag... mert ha utólag, akkor igenis a körmére néznek...

2021. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Pont ezt akartam írni, hogy lehetséges az, hogy 18 éves korában nem kapta vissza (pontosabban meg) a szülői felügyeleti jogot? Ezt már rég el kellett/lehetett volna intézni.
2021. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Végig itt éltem és neveltem a kislányom anyukámmal,de eddig nem volt indokolt és van még 2testvérem így pedig anyuka adómentes volt.Én így próbáltam segíteni neki
2021. aug. 23. 16:22
 9/19 A kérdező kommentje:
De úgy èrzem most jött el az idő,hogy a saját lábamra álljak
2021. aug. 23. 16:25
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Jó, mi ezt értjük, kérdező, te meg azt értsd meg, hogy MOST, amikor még garantáltan rendezett a gyerek környezete - anyukád okán - , indítsd el ezt a gyámi ügyet. Nagyobb valószínűséggel kapod meg a gyereket, mintha kirángatnád őt a bizonytalanba.

(Természetesen a "bizonytalant" is gondold meg, sőt!!)

2021. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!