Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mi a tapasztalata, mit...

Kinek mi a tapasztalata, mit csinál ha a babája nyöszörög?

Figyelt kérdés
Éjjel 3-5 óránként, szerintem ébredés előtt a babám nyöszörög, fejét forgatja (vak hason tud elaludni, máshogy felébred). Eddig ilyenkor azt hittem úgy éhes és mindig kivettem a kiságyból cicizni. Utána visszaaludt, az esetek többségében. De vajon valóban éhes? Miért van ez a nyöszörgés? Eddig egyszer sem ment át sírásba mert mindig kivettem de ezt félálomban csinálja, és feleslegesen viszont nem venném ki.

2021. aug. 29. 05:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és most 3 hónapos, mindig is ezt csinálta.
2021. aug. 29. 05:41
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
A cicizés nem csak éhségcsillapítás a babának. Megébred, de nem ébred fel teljesen, érzi hogy valami nem oké körülötte, nem találja a közelséged. Mikor cicire teszed, megnyugszik. És így tanulja meg, hogy számíthat rád.
2021. aug. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha nyöszörög. akkor ne gyújts villanyt és ne vedd ki az ágyából. Nm éhes, és nem is a közelségedre vágyik. Ezt csak néhány okos pszichológus mondja. Ha kiveszed, akkor teljesen felébred, és nehezen alszik vissza, és rászokik az éjszakai felkelésekre.
2021. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld ki mi lesz ha nem veszed ki. Lehet hogy tényleg felesleges.
2021. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

A 7 hetesem is ad ki hangokat éjszaka, de csak akkor veszem ki, amikor már sirni kezdene.

Már tudom, hol van a határ, ami már nem csak félálomban nyöszörgés.

Így is átlag 3 óránként kel, örülök ha ráhúz picit. Felébredek ezekre a hangokra is, de vissza is alszom, ha vaklárma. Ha sírni kezdett, azonnal ottvagyok.

2021. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én mindig ilyenkor kivettem őket, nem sírták fel a házat, ettek és aludtak is tovább. 2és 3 hósan átaludták az éjszakát.

Félhomályba intéztem mindig ne keljenek fel teljesen.

2021. aug. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Kis nyöszörgés miatt sosem veszem ki a lányom. Tudom mi az a határ, ahol menni kell (külön alszik kamerás bébiőrrel). Már 1 éves, az elejétől így csinálom, 7 hetes kora óta nem kel éjjel.
2021. aug. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

"Nm éhes, és nem is a közelségedre vágyik. Ezt csak néhány okos pszichológus mondja. "


Konkrét kutatások vannak erre. De semmi gond. A pszichológiát olyanok nézik le, akik nem akarnak "hinni" benne, mert az szembemenne az általuk képviselt dolgokkal.

Az meg, hogy átaludsza az éjszakát még nem jelenti azt, hogy nyugodtan alszik és ne vágyna a közelségre (nincs olyan más emlős állat, aki magától távol, egyedül altatja az újszülött kölykét, csak az ember (kényelmi okokból)), sokszor csak megtanulta, hogy ne jelezzen.

Ha nekem jelez a 3 hónapos (!) gyerekem, a minimum az, hogy megnézem és nem várom meg, hogy sírjon. Az hogy egy gyereknek milyen bevésődései lesznek a világról, amit igazából azon keresztül tanul, hogy a szülei hogyan reagálnak rá, azt ebben a korban tanulja. Ezek lesznek a legösztönösebb érzései. Ha reagálok, akkor azt üzenem, hogy számít, nincs egyedül.

Később már nem szükséges, mert a gyerek elkezd képes lenni a késleltetésre. 3 hónaposan még ilyen képessége nincs.


De azt is tudom, hogy itt ez a nézet lenézendő, ilyet csak az ősanyák csinálnak meg a hülyék, akik nem szeretnek aludni.

2021. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nos, kipróbáltam, sírás lett a vége, úgyhogy sírásra kivettem, és cici..utána aludt tovább
2021. aug. 31. 17:44
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Közelségre vágyik. Jelezte finoman (ahogy eddig bevált), nem kapott reakciót, kétségbeesett. 3 hónapos. Éppen hogy adaptálódott a külvilághoz. Éppen hogy vége a negyedik trimeszternek. Szerintem még ne várj el tőle olyat, amire koránál fogva még nem képes.
2021. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!