Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól vettétek le a rácsos...

Mikortól vettétek le a rácsos ágy oldalát/került át a gyerek rendes ágyba?

Figyelt kérdés

13 (és fél :D ) hónapos kislányom már nagyon ügyesen mászik fel-le ágyra, kanapéra, és ezt természetesen előszeretettel gyakorolja is napközben. A rácsos ágyának az oldala(a rács maga) leszerelhető, így eleve úgy terveztük, hogy amikor már túl nagy lesz hozzá, akkor nem kell új ágyat venni, csak a rácsot leszedjük és kész. Én ezt a "már túl nagy lesz hozzá" részt úgy fogalmaztam meg magamban, hogy amikortól már magabiztosan közlekedik az ágyra fel és biztonságosan le is tud onnan mászni.

Csakhogy azt hittem, ez később lesz :D Nálatok mikor kerültek le a rácsok, mikortól raktátok át rendes ágyba? Nem kicsi még egy évesen kivenni?


2021. szept. 10. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 21 hónaposan kapott leesésgátlós ágyat. Szerette nagyon a kiságyat, nem siettem a lecseréléssel, csak várandós lettem, nem akartam már emelgetni és a jóval a kicsi érkezése előtt le akartam cserélni, hogy ne a kicsi "vegye el" az ágyát
2021. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kapott ikea busunge ágyat, addig a rácsos ágyban aludt, felszerelt rácsokkal. Neki így jó volt, nekünk is, mert biztonságban tudtuk.
2021. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 15 hónapos volt a fiunk amikor leszereltük. No, nem tudott ám magabiztosan le-fel mászni, de a rácsba rendszeresen beakadt már a lába (volt rácsvédő, így is sikerült neki), és csomószor felkelt emiatt éjszaka.


Szóval leszedtük, majd az odatett leesésgátló is zavarta, így a megoldás az lett, hogy tettünk oda egy matracot a kiságyhoz, ha gurulna akkor a matracra.., nem gurult szerencsére, de azóta már rendes ágya van. (3 éves most)

2021. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évesen kivettük a két középső kivehető rácsot így volt egy kis ajtaja ahol szabadon közlekedett, 2 évesen vettük ki teljesen az oldalrácsot és 2,5 évesen kapott Ikea Busunge ágyat.
2021. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A nagy imádta a rácsos ágyát. Soha eszébe nem jutott kimászni, így 2,5 évesen kapott 90x200-as ágyat.

A kicsi 13 hónaposan elkezdett rosszul aludni a kiságyban, így kipróbáltuk, hogy a sima matrachoz mit szól. Mivel azon újra aludt reggelig, neki akkor cseréltük le a fekhelyét.

2021. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13 hónapos, ugyanolyan rácsosunk van mint a négyesnek, az a baj, egy hónapja felfedezte, hogy két rács kivehető és kiszedi magának, random megjelenik a konyhában mikor a kiságyban kellene lennie :) szóval most fogunk ágyat váltani, mert már folyton bele is akad, sokat gurul éjszaka, reggel keresztben fekszik, combtól lefele kilógnak a lábai a rácsok között reggelre sokszor.
2021. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1.5 évesen került át leesésgátlós kiságyba
2021. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20 hónaposan.
2021. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még nincs 1,5 éves most fog kapni "padló ágyat".
2021. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 évesen kapott "nagyfiú" ágyat. Leesésgátlóval. Simán fel le mászott, azóta abban alszik (elötte csak köztünk, mert a rácsosba születése óta ordított)
2021. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!