Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen alvási problémák...

Milyen alvási problémák léphetnek fel azoknál, akik együtt alszanak a babával? (Egy vagy első gyereknél)

Figyelt kérdés

Sok olyan tanácsadós oldalt olvastam, ahol a babák/gyerekek külön aludtak és különbőzò problémák voltak altatásnál.

Ezeken az oldalakon nem írtak olyanok, akik együtt aludtak a babával/gyerekkel, ezért érdeklődök itt tapasztalatokról és megoldásokról.

Milyen problémák léphetnek fel és milyen megoldások léteznek együtt alvásnál?

(Olyanok válaszát várom, akik együtt alszanak a kicsinyükkel:)


Van babaöböl, babafészek, hordozókendő 🤗

19 hetes terhes vagyok úgyhogy egy kis időm még van készülni 😀



(Később kialakult nehézségek is nagyon érdekelnek)

Köszi!



2021. szept. 13. 10:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#10


Igen, eldöntöttem, csak érdekeltek tanácsok, hogy ha felmerül valamilyen probléma, akkor azt hogyan lehet megoldani.

Pl. ha rugdos a gyerek akkor érdemes kiságyat betenni a szülői ágy mellé vagy ilyesmi :)


Én csak az átmászkálásra írtam h sok gyerek minden éjjel átmászkál és még visít is minden altatásnál, pedig első perctől külön volt.


Neked szerencséd van a kicsiddel, hogy ilyen szépen alszik :)

2021. szept. 13. 12:19
 12/28 A kérdező kommentje:

Lehet h nem fogalmaztam meg jól a kérdést, akkor elnézést kérek.

Nem arra szerettem volna rákérdezni, hogy milyen egyértelmű hátrányai vannak az együttalvásnak és miért lenne jobb az újszülöttet egyből külön rakni.


Hanem h milyen problémák merülhetnek fel az együttalvásban és hogyan lehet őket megoldani.


Mert a tanácsadós oldalakon szinte csak olyanok kérnek segítséget, akik külön altatják a babát/gyereket, ezért nem tudom mikre kell odafigyelni vagy felkészülni :)

2021. szept. 13. 12:23
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, tanácsot nem fognak kérni az ilyen szülők, mert akinek bejön, az ott tartja a gyereket maga mellett. Akinek nem, az újra visszatér a kiságyhoz, és próbálkozik máshogy. Ha az együttalvás nem megoldás, akkor felesleges erőltetni.
2021. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

A lányom pici kora óta rosszul alszik egyedül, azonban ha magam mellé teszem, mint a bunda.

Ennél fogva úgy oldottuk meg,hogyha éjjel felébred és átjön,visszamegyek vele az ágyába, és ott alszunk tovább. Közénk nem fekszik be (ha mégis akkor keresztbe alszik), így ez a legpihentetőbb megoldás mindenkinek. Direkt leesésgátlós franciaágyat vettünk neki, mikor lecseréltük a kiságyat. 2,5 éves

2021. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%

"Fel is adhattuk volna az átmászkálást, lehettünk volna lusták is és vehettük volna magunk közé"


Hát akinek a férje nem végez felelősséget és odafigyelést igénylő munkát, meg nem vezet másnap autót, az biztos megteheti, hogy óránként keljenek egymást váltva.


Én meg sem engedném a férjemnek, hogy úgy menjen dolgozni reggel kocsival, hogy fél éjszaka fent volt napokon keresztül, mert nem kell hogy a fáradtság miatt véletlenül ellankadjon a gyereke és elüssön valakit - mondjuk pont titeket.

2021. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%

Az első 4hónapban kb nem lehetett a lányommal együtt aludni éjjel. Nem szerette, mindenre megriadt

Így mellettem aludt babaöbölben

Aztán 4hónapos korában jött az alvásborulás

Onnantól hozzámbújva cicin elalszik, berakom az ágyába (ez este 8:30-9között történik) de legkésőbb 2kor már mászik is át hozzánk bekuckózik mellém és alszik tovább (most 8hónapos)

Szeretek vele aludni, nyugodtak az éjszakáink

Ha megriad cicin azonnal alszik vissza

Nincs éjszakázás és felesleges sírás

Én negatívumot nem tudok mondani...

2021. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd fogsz tudni negatívumot mondani amikor 2 év múlva ugyanez lesz a helyzet, térjünk majd vissza erre a kérdésre, az elején mindenkinek kényelmes így egy babával, később jönnek a az ebből fakadó bonyodalmak ahogy nő a gyerek :D
2021. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

2 éves korban jellemző altatásnál a visítva tiltakozás úgyhogy a gondokat szerintem senki sem ússza meg, legfeljebb más problémák lépnek fel 😀

MINDEN módszernek megvannak a maga hátrányai és kihívásai, egyikre sem lehet azt mondani h tökéletesen kiküszöböl minden kellemetlenséget.

Ha valakinek a babája/gyereke jó alvó, az inkább a baba temperamentuma miatt van, nem módszerek miatt.


De nem is ezen akartam vitatkozni igazából, mert ez is olyan dolog, hogy aki ennek vagy annak a híve, azt úgysem lehet meggyőzni.

Engem nem lehet meggyőzni arról h jó ötlet magára hagyni egy csecsemőt, más meg a gondolatától is kiborul h 4 éves gyerek még a szülők szobájában aludjon :)

Ugyanez az igény szerinti szoptatás vs. 3 óránkénti etetés vagy hogy a komfortszopi megengedhető-e stb.

2021. szept. 13. 14:54
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek a saját ágyában alszik az nem egyenlő a magára hagyással, sem a sírni hagyással :-)


Csak tisztázzuk a fogalmakat.

2021. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan van a külön altatásnak is fokozatai és lehet ezt gyengéden is csinálni.
2021. szept. 13. 15:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!