Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miert jon vissza a kaja a...

Miert jon vissza a kaja a pelenkazon mindig?

Figyelt kérdés

Megetetem utana bufizik is, eltelik pár perc még fent hagyom a vállamon. Kb 5. Aztán megyek pelenkáztatom át és visszajön a tej.


A másik

Ki hogy szokta csinálni? Felébred, szoptatás, büfi, átpelenkázom. Majd utána megint kéne adni neki tejcsit es ugye akkor megint büfiztetni kell. Vagy cumi. Hogy vissza tudjon aludni.


Normális ez?


2021. szept. 19. 06:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Kaja előtt pelenkázz.

Azért jön vissza mert nekik még nem zár a gyomorszáj és ahogy felhajtod a lábait megnyomod a gyomrát így vissza jön.

2021. szept. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Kaja előtt van pelus, különben az étel visszabukik.
2021. szept. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Sok esetben hiába pelenkázza át evés előtt, a babák bélműködése beindul evéskor, és így utána is pelenkázhat.
2021. szept. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Van még egy technika, amit refluxos babáknál alkalmaznak, hogy nem úgy cseréled a pelust, hogy felhúzod a lábait, hanem lassan oldalra fordítod a gyereket, úgy rakod be alá. Próbáld ki.
2021. szept. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Mikor még kicsi volt a lányom, és éjjel kelt szopizni, mindig előtte cseréltem pelust. Persze ha bekakilt evés közben/után, akkor ismét csere, de éjjel nálunk ez nem volt jellemző. Napközben inkább. Nála is sokszor visszajött a tej pelenkázásnál. Bevált, hogy nem emeltem a lábát, hanem őt forgattam oldalra, és nagyon lassan csináltam mindent, így csökkent a fekve bukások száma.
2021. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4es! Kipróbálom! De akkor az én babám azt jelenti h refluxos?
2021. szept. 19. 07:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Huu 5ösnek is köszönöm a tippet!
2021. szept. 19. 07:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a reflux normális, szinte minden csecsemőnek van. Az én lányom is minden evés közben kakilt az első 1 hónapban, evés előtt fölösleges volt pelust cserélnem. Én is próbáltam úgy pelenkázni, hogy inkább oldalra fordítva, de nem mindig sikerült így se elkerülni a bukást/csuklást. Teljesen kinőtte ezt amúgy.
2021. szept. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is nagyon refluxos volt. Hiába cseréltem pelust etetés előtt és nem emelgettem a lábát, hanem oldalra fordítva cseréltem, mindig jött belőle. Végül az segített egy kicsit, hogy megemeltem a pelenkázólapot, úgy hogy a kicsi feje feljebb legyen és így kevesebbet bukott. Este is ékpárnán aludt.
2021. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Minden védőnő, Szülésznő stb. Azt mondta nem baj ha kakis pelusban marad a következő evésig és tényleg semmi baja tőle. Én mindig etetés előtt pelusozom, mert folyton evés közben kakil be( hisz a szopizás beindítja az emésztést).
2021. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!