Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám a 2 éves fiam...

Hogyan tudnám a 2 éves fiam saját ágyba szoktatni?

Figyelt kérdés

Kiskora óta elég problemas az alvas tema.

Eloszor hasfajos volt.. csak rajtam tudott aludni hason. Utana rajottunk, hogy a babakocsi hordozoban is szeret aludni mert nyomja egy kicsit a hasat. Akkor ott aludt egy huzamosabb ideig. Majd mikor elmult a has fajos idoszak, atkerult a kiságyba. Ott aludt kb 14 honapos koraig. Utana megint tortent valami es minden ejszaka orditva kelt fel es vissza sem akart aludni. A sokadig alkalom es kimerules utan ugy dontottem be teszem magam melle. Aludt is mint a bunda.

Most 2 eves es meg mindig mellettem alszik. Amit nem banok mert nagyon szeretem. De kezd nagy fiu lenni es nem aludhat orokke mellettem.

Elso lepesben jo lenne masik àgyba szoktatni.


Ezt meg is probaltam meg a nyáron. Nagyon ugyesen el is aludt. Es aludt is ott szepen egesz ejszaka. At sem maszott. De miutan a ferjem apukaja szeptemberben elhunyt, azóta egy kis matrica lett, fél a sötétben, ha magara hagyom 1 percre is a sotetben már ordít, kulon ágyban nem hajlandó meglenni csak mellettem, bújik, a kezemet pakolgatja hogy öleljem át.


Ugy voltam/vagyok vele hogy adok neki időt.

De 2,5 éves korára szeretném ha meg tudna lenni a saját kis àgyában. Éjjeli fény mellett is.



Valaki volt mar hasonlo helyzetben? Nektek milyen praktika vált be ill. valami éjjeli fény esetleg ami nem világít annyira de még is ad egy kis fényt hogy ne féljen?



#alvás #különágy
2021. nov. 28. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Az idő vált be leginkább. Az én 5 éves gyerekem is nagyon fél a sötétben. Ezért az ágyunk mellett van az ágya, így tud nyugodtan aludni. Ő már elmondja hogy rosszat álmodik, azt hogy mi is meghalunk vagy a tesói, vagy szörnyek jönnek be. Öcsém 9 éves koráig kérte anyámat az alváshoz illetve voltak olyan lidérces álmai amire felnőve is emlékszik, úgyhogy alvás témában toleráns lenni nem ciki. Sehol se reklámoztuk, nem volt belőle probléma.

Egyébként így is sólámpa mellett alszunk, én is félek a sötétben.

2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)


Turelmes vagyok. Szeretnem ha eltudná mondani mitől fél és átbeszélni de még nem tudja elmondani sajnos..

Aprankent proalkozunk majd de ha nem megy akkor nem eroltetjuk🤷🏼‍♀️


A sólámpja jónak hangzik annak a fénye is kellemes

2021. nov. 28. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

2és fél éves a fiam, a mai napig nem alszik el az ágyában.

Elalszik köztünk majd ugy viszem at az ágyaba. Ott alszik reggelig. Vagy ha hajnalban megébred, mászik vissza közénk.

Öcsém ugyan ilyen volt, ő 6éves koráig csinálta ezt.

En nem aggódok ezen. Láttunk már olyan kiskamaszt aki anyával akar aludni? Nem igazán...

Nekem egyedül annyi a bajom vele, csak 17kg már nehéz áttenni

2021. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!