Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktatnátok le 2éves...

Hogyan szoktatnátok le 2éves gyereketek a cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Napközben már iszik pohárból,de még becsesebb az üveg, elaludni viszont nem is tud nélkülle.Másfél éves koráig cumival aludt el, arról simán lemondott, viszont rászokott az üvegre, és így sokszor 3-4 dl folyadékot is megiszik, ami addig nem gond,míg pelusozunk.

2013. jan. 2. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen kidobtam a cumisüveget egyik napról a másikra(mérgemben, mert a fogaival már a cumit szétrágta), és átmenetileg váltottam a csőrös pohárra. Először furcsállotta, de azután tetszett neki. Csak reggel meg este iszik ebből, napközben pohár. Most 2 éves és 2 hónapos, úgy gondolom, a csőrös pohár maradhat még egy darabig, abba amúgy sem fér 3-4 dl, csak kevesebb, és ezt az adagot fogom fokozatosan csökkenteni, majd elhagyjuk ezt is, na meg az esti folyadékivást, mert végül is erről kell majd leszokni, ha lekerül a pelus. Bár nekünk ez még odébb van, még hallani sem akar a szobatisztaságról.

A nagyobbik fiammal sikerült így, amikor már napközben lekerült a pelus(2,5 volt akkor), esténként elkezdtem csökkenteni a folyadékot, végül megszokta, hogy vacsora, fürdés, alvás, és fürdés után már nincs ivás, max egy-két korty víz. Hát így próbáljuk.

2013. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az enyém 2év 2hós kislány és szintén tiltakozik bili és wc-kicsinyítő ellen is, habár a héten már sikerült 3x wc-be pisilni úgy, hogy én mögé ültem. Szerintem a cumisüveget most cumiként használja, nyugtatásként, szóval erről kell vhogy leszoktatnom. Ha elveszem az üveget, még mindig ott lesz neki a kedvenc pelus az elalváshoz.
2013. jan. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!