Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki meddig ringatta a gyermekét?

Ki meddig ringatta a gyermekét?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ki mennyi ideig ringatta a babáját. Milyen idős volt, amikor máshogyan kezdtetek altatni? Vagy magától szokott át a kicsi másféle elalvási módszerre? Pl. olyat is hallottam már, hogy egyik napról a másikra nem igényelte már a ringatást. Érdekelne, mert 10 hós lesz mindjárt a kislányom, 10 kg felett van, és még ringatom. Oké hogy hamar elalszik általában 5, max 10 perc (ha rossz passzban van, 20 perc is lehet), de ha egyre nehezebb lesz, át kellene majd lassan szokni másféle elalvásra... vagy elkezdek karra gyúrni... :) Félre értés ne essék, szeretem ringatni, szeretem ha rajtam alszik el (bár baromi ritka, hogy kaja után csak úgy rám fordul és alszik... :D). De mint írtam is, egyre nehezebb lesz, és ha rossz passzban van, van, hogy 20 percig is "kínlódunk"... és akkor már igencsak érzem a karomban és a hátamban is... :) Várom a történeteket, tanácsokat! Nagyon köszönöm!

2021. dec. 1. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Soha nem ringattam, nem is igényelte.
2021. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

#1 ez a kérdezőnek nem segít, hogy hogy álljon át ringatásról másféle altatásra.


Kérdező. Nálunk most ért meg rá a gyerek 1,5 évesen.


Nagyon az elején sétálni kellett vele, de egy ideje csak annyi kellett neki, hogy ölben legyen. Most már sokszor elég betenni az ágyába, és kicsit a hátán pihentetni a kezünket.


Simán elalszik egyedül, de erre meg kellett érnie. Volt egy időszak, hogy lehetetlen volt suttyomban letenni, mert felébredt rá, és pattant fel, ölelt át kb 10-12 hónapisan, de most ő maga jelzi, hogy kényelmetlen neki ölben. Szóval amikor elkezdte érzékeltetni hogy kényelmetlen, nem vártuk meg, hogy elaludjon hanem betettük az ágyába. De addig ezt nem tudtuk megtenni míg igényelt minket az elalváshoz.

2021. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
2.vagyok. Még annyi, hogy mi először arra tértünk át, hogy ne kelljen állni, és úgy ringatni, hanem hogy leülhessünk egy hintaszékbe és csak ölelkezünk, és hintázunk. Ezt követte a simán ágybatevés.
2021. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Unokaöcsémet 11hónapig ringatva altatták, aztán egyszer nem otthon aludtak, éjszaka felkelt, maguk közé vették és hátsimivel visszaaludt. Otthon kipróbálták és simán el tudták altatni simogatással egyik napról a másikra. (Kiságy elé tettek matracot, ott elaludt, át tették a kiságyba)
2021. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Soha nem ringattam, pont ezért, hogy ne kelljen leszoktatni róla amikor már lerohad a súlya alatt a karom és derekam.
2021. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
1,5 eves lesz a lányom, közel 13 kg. Most tartunk ott, hogy kb 20 percig ringatom, aztán lefekszek mellé, es úgy simi, enekles. Emiatt kapott nemrég nagy ágyat, mert már nem bírtam, akar egy óráig ringatni. Mert az utóbbi időkben nehezebben aludt el.
2021. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk 9 hónapos múlott, de még nekünk is minden egyes alvásnál ringatnunk kell legalább 10 percig, majd hogy ne szakadjon le a karunk és derekunk lefekszünk vele az ágyunkra, Ő pedig a mellkasunkon alszik. Napközben végig viszont estére visszakerül az ágyába, bár sokszor másfél órába is beletelik. Néha előfordult, hogy ha nem tetszett neki rajtunk és fészkalódott félálomban akkor közénk került és vagy aludt vagy a párom paskolta a fenekét majd onnan tettük a helyére, de ez a ritkábbik eset mert az esetek 80%-ban nem volt vevő erre. Szóval tanácsot sajnos nem tudok nagyon adni, de együttérzek és várom a megváltó pillanatot, hogy kicsit ez a része könnyebb legyen. 😀
2021. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
fogalmam sincs. sose ringattam, nem altattam es nem vettem fel ejjel csak ha pelenkat kellett cserelni vagy szomjas volt.Tulajdonkeppen mindig meglep ez az altatas, mikor jott ez divatba egyaltalan? Itt ahol elek nem igen altatgatjak a gyerekeket. meg a masik, hogy paskolni kell a feneket? miert? mire jo ez vagy egyaltalan van valami magyarazata vagy csak uj divat?
2022. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
7 es kerdeznek toled valamit ha nem veszed rossz neven. szoval. mit csinalnal ha egyszeruen nem lenne sem idod sem modod ezekre a dolgokra? mert mondjuk vagy van mellette meg ket masik akiert oviba iskolaba kell menni? vagy csak egyszeruen olyan lenne a csaladi kozeg hogy videken elsz ahol el kell latni allatokat rendet kell tenned a lakasodban mert a ferjed elvarja hogy mire o mondjuk hazajon a munkabol legyen vacsora , legyen rend, stb. Akkor hogyan altatnad orakig magadon(ill ahogy olvasom mindketten ezt csinaljatok) a ferjed se lenne otthon altatni akkor mi lenne? vagy esetleg tegyuk fel a ferjed lebetegszik vagy eltori a labat vagy akarmi es ot is neked kell ellatnod? el se tudom kepzelni hogyan birkoznal meg ezzel. pedig hidd el nagyon sok helyen uralkodik meg mindig ez a rendszer a csaladban hogy nem allhat a fejen minden azert mert van egy kisgyereked.
2022. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
9. Első gyereknél még ez van. Másodiknál majd ők is rájönnek hogy nem lehet alárendelni mindent a gyereknek és az is elő fog fordulni, hogy úristen sírni hagyják, mert a másikkal kell valamit csinálni. Csak azt már senki se hangoztatja 😂
2022. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!