Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan alszik el két év...

Hogyan alszik el két év körüli gyermeketek? Nálunk van egy kis gond.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eddig csak ölben fogva aludt el, máshogy nem. Most, hogy 21 hónapos, egy hete elhatároztam, nincs több ölben altatás, csak azért is lefektetem, és úgy altatom már el. Nem megy valami jól, mindig egy óra múlva jövök ki a szobájából, mert nagyon pörög, állandóan felkel, játszani akar, dobálja magát. Pedig kifárasztom, de túl se pörög. Rajtam eddig mindig gyorsan elaludt.

Most, hogy leteszem, halkan duruzsolok neki, mesélek, dúdolok, fogom a kezét, de katasztrófa az egész. Délutáni alváskor és este is eljátsza velem. Mit tegyek, hogy gyorsabb legyen a dolog? Vagy mindenkinek ilyen nehézkes? Ti hogy csináljátok?


2021. júl. 14. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Letettem őket, elköszöntünk és kimentem, most a kicsi 2 éves, vele is ezt csinálom. Esti mese közösen van kint a nappaliban, mindig más választhat könyvet, ezután mindenki megölelget mindenkit, puszi, aztán megy mindenki az ágyába aludni. Nappal ugyanez, csak akkor nem olvasok. 😊

Egyik napról a másikra ezt nehéz lesz kivitelezni, én egészen pici koruktól kezdve így csinàltam.

2021. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

2 éves a fiam. Az első perctől nem altatom ölben.

13hós koráig melléfeküdtem, tv-ztem, közben ő cicin elaludt. Ha elaludt otthagytam.

Azóta a mai napig összebújunk, tv-zünk. Délbe kb fél-1 óra mire elalszik, este 1-2 óra. Hiába farasztom le akkor sem alszik el elöbb. Nem fogom le, ha elmegy, elmegy. Ha lefognám, csak ordítas lenne. Elfárad úgyis visszajön feküdni.

2021. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Huh, ez kemény...szerintem sem fog ez már könnyen (sírás, veszekedés, stb nélkül) menni, túl nagy hozzá, túl sokáig aludt ölben. De hát muszáj lesz. Én mondjuk biztos nem szórakoztatnám egy órán át, nem baba már, tudja hogy alvás van. Lefekteted, mese ha szoktatok, puszi, jó éjt, villany le, aztán kijössz. Ha kijön utánad, visszaviszed vagy visszazavarod, ahányszor kell. Biztos lesz pár húzós nap, esetleg 1-2 hét, de előbb-utóbb megbékél a helyzettel. Én is a saját ágyában és a saját szobájában altattam mindkettőt az első naptól, így nekünk nem volt soha ilyen gond, nem tudom, ezen kívül amit leírtam, mit lehetne tenni.
2021. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát próbáltam a "mese-puszi-jóéjt-ajtó becsuk", de nagyon sír utánam, torka szakadtából. Vagy az ne érdekeljen, majd bealszik?
2021. júl. 14. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pl nem lenne szívem hagyni a csukott ajtó mögött. Eszembe nem jutna...

Akkor inkább tartson tovább az altatás, de tudja, hogy nem hagyom ott...

2es voltam.

2021. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, én sem hagynám/hagytam őket sírni, belebolondulnék. 2 évesen már olyan okosak amúgy, nem lehet picit megvesztegetni mondjuk egy fagyival? Nem úgy, hogy “nem kapsz fagyit du., ha nem alszol el, te büdös kölök”, hanem hogy “ha gyorsan elalszol, akkor lesz időnk elmenni fagyizni”? Talán ezzel próbálkoznék, ha nem szoktattam volna már az elején őket az önálló alváshoz.
2021. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6, Nem szeretnék étellel jutalmazni, de fagyi helyett ígérhetek mondjuk játszóterezést, ez azért nem rossz ötlet :)
2021. júl. 14. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Én sosem tudtam ölben altatni, fáj a hátam. Beraktam az ágyba ott csapkodtam a popsiját simiztem, volt, hogy dühöngött, csukott szemmel üvöltött olyan álmos volt.

Kb 1.5 koráig úgy aludt el hogy a kezem bent kellett legyen az ágyába, majd meguntam hogy akár 1 órát is ott fekszem ha megmozdulok kapja fel a fejét.

Este rajtam fekszik míg olvasom a mesét, majd kis ölelkezés berakom és kijövök kb 10 perc és alszik.

Az első ilyen estén 15 perc sírás, bementem lefektettem kijöttem ezt kb 3-4 percenként majd elaludt, másnap 5 perc anya üvöltés 1x mentem vissza utána már fel sem kelt, 3.este amikor jöttem ki akkor csak egy anya kiáltás és ennyi,ezt 1.5 évesen oldottuk meg.

2 múlt ha nincs semmi új vagy zavaró a napjában akkor ennyi az alvás, ha valami miatt sír elég visszamennem simi puszi és minden ok.

2021. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!