Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy segíthetnék 15 hónapos...

Hogy segíthetnék 15 hónapos gyermekemnek az esti nyugodt, könnyű elalvasban?

Figyelt kérdés
Fiam 8kor alszik altalaban, eddig akkor aludt, 7kor furdes, utana oltozes, lefekudtunk es elaludt, velunk. Igy persze mi is 8kor mar aludtunk, ez volt megszokva, se tv semmi. Na mar mostanaban.. Kb 1 honapja kesz kaosz a lefekves, sose kellett altatni igy nincs erre bevett szokasunk. En este mar hulla vagyok, tehat turelmem sincs hozza. Eloszor lefekszunk, örül neki, kicsit nyugszik, aztan elkezd vergodni, szetturja az agyat, lemaszik.. Persze vissza nem tud, es szetpakol mindent a sotet szobaban,ilynekor en mar felalomban vagyok, egyszeruen nem tudok ebren maradni, de ugye felriadok ra. Neha lefogom igy alszik csak el, de neha annyira erolkodik, levegot is visszatartja, szenved, rugdos, nyafog, sir,csuklik az erolkodes miatt.. Stb. Ez szamomra kimerito, mert van, hogy egy órát ezt csinalja. Próbáltam mar, hogy a nappaliban maradunk tv zunk, jatszhat, hatha nem faradt elegge, de az, mert csak tenfereg, esik, bukik a faradsag tol. Meset stb ő nem hallgat, nem erdekli egyelore. Nagyon izgága gyerek. Ötlet?

2021. dec. 28. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Épp most akartam én is egy ilyen kérdést fel tenni. Igaz az én fiam már 2 éves. De minden este ez megy. Hulla fáradt, nyűgös és mégis kipattan az ágyból és el kezd szaladgálni mint egy kerge kisegér. Általában hagyom hogy szakadjon pár kört a lakásban (biztos örül az alsó szomszéd), fel s le másszon az ágyról. Aztán be csalogatom ha sikerül pár könyvvel. Igaz ő se figyel ha olvasok, így inkább mutogatom a képeket a konyvben, magyarázom mi van benne. Van hogy ez sem használ, akkor rá szólok fel veszem és be fektetem az ágyába, nyilván bömböl egy jó darabig, aztán ismét kipattan. Szóval brutál. És cseperedik az után pótlás
2021. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyik ismerosunk 10 mi atyankat elmond de inkabb 100 at mire a 2 eves fia elalszik. Neha nalunk van hogy a szulok egyutt lehessenek.. a szulok ugy tudjak hogy szinten 8 fele fekszik es szenvedunk vele. De a valosag?! Bekapcsoljuk a tevet es elvagyunk tevezunk vacsizunk jatszunk mind addig amig a kisfiu elnem megy magatol aludni. Es befekszik az agyba es kb 2 perc mulva alszik. Es kesz. Nalunk nincs rimanykodas ha aludni akar tudja hol kell es az elso naptol fogva ez bevalt modszer
2021. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem mellekes hogy a szulokkel egy agyba aludt mikor mar nalunk egyedul egy szobaba!
2021. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsőre három javaslatom/ötletem lenne és egy kérdésem:

1. Alakítsatok ki egy fix rutint. Akkor is, ha kezdetben nem érdekli. Ha mesére nem vevő, nézegessetek pl fényképeket róla/ismerősökről/családtagokról (nem képernyőn). Tehát valami, ami egy csendes, nyugodt, egyhelyben ülős program. Lehet, hogy napokig nem fogja izgatni, de ha te kitartóan minden este ott ülsz és nyitva van előtted a könyv/fényképalbum, egyszer csak oda fog menni.

2. Ha az ágyra nem tud visszamászni, akkor aludjatok a földön egy matracon, amire vissza tud.

3. Ki lehetne próbálni, hogy saját szobában, vagy legalábbis saját ágyban aludjon. Most ehhez a pörgéshez, pakoláshoz van "közönsége", neked/nektek szól ez alapvetően. De ez csak tipp :)


Kérdésem: hogy alszik napközben? Mennyit/hányszor?

2021. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajat agya is van, amirol fel le tud menni, napkozben ott alszik, mostanaban oda teszem le, csak athozom, mert eleg nyugtalan almaban. Napkozben egyet alszik, masfel orat kb, neha kevesebbet, neha tobbet del korul. Eleg fix volt minden eddig, én szeretem a rendet.. De hiaba. Csöndben sotetben fekszunk le, ha lámpa vagy tv van meg rosszabb, azt hiszi fel lehet. Meg mozdulni sem lehet, mert akkor azt hiszi jatszhat..
2021. dec. 28. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:

15 hónaposan még lehet, hogy két napközbeni alvást igényelne a szervezete... de ez is csak egy tipp. Mikor és hogy állt át egyre?


4es voltam

2021. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam első perctől rossz alvó. Most 3 éves és sokszor úgy érzem nem szól másról az életünk csak az altatási nehézségekről..😅


De én pl sosem engedtem, hogy lemenjen az ágyról. Ő is velünk alszik. Nem emlékszem már pontosan de talán olyan 10-12 hónapos volt mikor elkezdett volna altatás közben lemenni. De sosem engedtem, mire erősebb és ügyesebb lett már megszokta, hogy ilyenkor nem megyünk le. Ettől még persze nem alszik el gyorsabban, viszont legalább nem kell a szobában kergetnem és így én is türelmesebb vagyok. Minden este van egy pont mikor már nem vagyok hajlandó sem beszélgetni, sem énekelni. Ilyenkor hiába szól, hogy beszélgessünk kap egy rövid választ tőlem, hogy most már alvás van. Ezt általában úgy 25x kell elmondani minden este, de aztán szépen csöndben marad, csöndben még bámulja a plafont, közben gyürögeti a rongyiját és szép lassan bealszik.


A jól alvó gyerekeknél ez az alvás romlás sokszor csak időszakos, és néhány hét alatt visszaáll a szokott rend, csak kitartónak kell lenni és nem szabad hogy új rossz szokásokat vegyen fel.

2021. dec. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4es, mar vagy 10 honapos kora óta igy van, ha veletlenul elalszik delutan utana csak sir, egesz estig, neki nem tesz jót. Nagyon is jo alvó egyebkent, ő sose ebred fol ejszaka, 11 orat vagy tobbet alszik mindig. Csak almaban is aktiv ennyi gond van vele.. Megszoktam, hogy mindig konnyen elaludt, mivel ő nagyon kifarassza magat, es nekem ez faraszto, en nem tudok altatni.. Lefekszunk csondben es ennyi.
2021. dec. 29. 05:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor muszáj lesz sajnos energiát fektetned az altatásba. :/ Próbálj meg valami olyan rutint, ami neked se megterhelő, de segít az aktív nappali tevékenység után lecsendesedni. Ha este 8-kor te már hulla vagy, akkor kezdjétek korábban, 7 körül, és akkor 8-ra jó esetben már tudtok mindketten aludni, ahogy eddig. Drukkolok!

4-es és 6-os voltam (mint a villamos)

2021. dec. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!