Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ősszel mindkét gyermekemet be...

Ősszel mindkét gyermekemet be kell szoktatnom, akkorra 3 éves lányomat oviba,15 hónapos fiamat bölcsibe. Tudnátok segíteni, melyikkel kezdjem, vagy hogy történjen az egész?

Figyelt kérdés
Egymás mellett van a két intézmény, szükség esetén nagyi 1-2 hétre bevethető, nekem is van 2 hónapom erre az egészre itthon, mielőtt munkába állok.

2015. ápr. 3. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

ovival kezdjétek, ők szoktak a könnyebbek lenni :)

azért nem árt megkérdezni hogy van, mert nálunk pl. nem volt ilyen értelemben beszoktatás az oviban, első héten 9-12-ig voltak, mi meg vagy elmentünk addig vagy a folyosón ültünk. ha nálatok is ilyen van akkor mehet a 2 egyszerre, a picinél biztos bent lehetsz pár napig.

ha a nagynál is nagyon fokozatos, akkor első héten arra a 2-2 órákra a nagyi vigyázzon rá, 2. héten úgyis otthagyod, akkor meg legyetek a kicsivel annyit a bölcsben amennyit a nagyot ott kell hagynod :)

így max 3 hét a 2 gyerkőc

2015. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a felállás tavaly. Úgy terveztük, hogy a férjem megy az oviba, én a bölcsibe szoktatni. Végül nem így lett, mert abölcsit nem lehetett szept. 1-el kezdeni. Az ovi amúgy nálunk 3 nap volt (hivatalosan 1 hét amúgy), a bölcsi 3 hét.
2015. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. A férjem nem igazán tud ebben segíteni. De mivel ráérek komótosan beszoktatni őket, valószínűleg előbb ovi (a lányomat ismerve ezzel nem lesz gond - remélem), aztán a bölcsi.
2015. ápr. 5. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Az oviban tényleg nem minden esetben van "beszoktatás".

A saját szememmel látom, hogy nem megy gyorsabban a beszokás ha van szülős beszoktatás. Én se hittem el, de tényleg. Szóval ne ijedj meg, ha nálatok se lesz.


Kérdezd meg a gondozónéniket, óvónéniket, hogy ők mit javasolnak :)

2015. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben heti 2 gyerek szokhatott be.

Így az 1-2. gyerek szept.1 kezdett, az utolsó gyerekek pedig már október elején.

Én gyerekemre szept végén került sor.


Hanálatok is így van, akkor szept 1. hetében simán beszoktatod a nagyot az oviba.

Egyébként is ezt javaslom,e lőbb a nagyot, utána a picit, mert az lesz a keményebb dió.

2015. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!