Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy közel 11 hónapos fiam esténként képes 4-6x kelni?

Figyelt kérdés
Részben anyatejes, de már sokmindent eszik. Fogai is jönnek, de el nem hiszem hogy ez normális, hogy 6 hónap kora óta 1-2 hét kivételével, de minimum 3x kel, de sokszor van hogy 5-6x, óránként-két óránként megébred és cicin alszik vissza. A saját ágyában alszik éjjel, nappal viszont a2 alvást rajtam tölti, mert ha akkor berakom a helyére egyből megébred és sír.
2022. jan. 7. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Normàlis, vannak sokat èbredő, rossz alvò babàk.
2022. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
2 éves korukban kezdtek jól aludni a gyerekeim. Addig minimum 5 és maximum 20szor ébredtek és mindhet visszaaltatás szükségeltetett
2022. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ó te jó ég utolsó, hogy bírtad ki? 😅 Imádom, szeretem a fiamat, nagyon kis eleven vitamingolyó, de néha már el tudnám sírni magam, pláne, hogy még az esti altatása is rendszeresen minimum 1 óra. Nem egyszerű na… 😀
2022. jan. 7. 10:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Őszintén? Még nem éltem túl. 5ből 3 éjjel még brutál. 2 évet tölt a kicsi. Egy idő után elfogadtam, aludtam nappal is, amikor lehetőség volt rá. Volt olyan is, hogy fél 9től este elvittem altatni és majdnem éjfél volt, mire feladta a harcot, pedig du 4től nem hagytam aludni. 🤣 Az együtt alvás sokat segített abban, hogy könnyebben visszaaludt és az én szememből sem ment ki mindig az álom. Értelemszerűen, mikor 20szor ordít fel, olyankor nem alszom éjjel
2022. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Le a kalappal, bocsi hogy ezt írom, de megnyugtat, hogy nem csak én szenvedek és hogy ezek szerint van extrább eset is a miénknél. 😁 Sok kitartást kívánok! 😊
2022. jan. 7. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

nem normális, jól érzed. kezdetnek például át kéne szoktatni a kiságyba, mert ha ahhoz van szokva, hogy rajtad alszik, akkor persze, hogy megébred, amikor nem talál :(

csak azért, mert másnak is szarul alszik a gyereke, még nem kell mártíromkodni és lehet mindenféle megoldással próbálkozni. meg persze jöhetnek a lepontozó az-én-gyerekem-se-aludta-át-az-éjszakát-12-éves-koráig-szokj-hozzá anyukák ;)

2022. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
De, ez teljesen normális, idegrendszeri érés kérdése az éjszaka átalvása, amire átlagosan 2 éves kor körül érnek meg a gyerekek. Vannak csodababák, akik már az első éjszakától kezdve képesek átaludni az éjszakát, az ő szüleiknek jó, mások meg később érnek meg rá, az ő szüleiknek nem jó, de attól még normális. A lányom is hasonló volt, az első 3-4 hónapban éjszaka csak kb 2x ébredt fel, örültem is a fejemnek, hogy milyen szerencsés vagyok, aztán "elromlott", és onnantól kezdve nem volt ritka, hogy óránként 2x ébredtünk. Az együttalvás valamennyit segített, de nyilván nem olyan pihentető a mellemmel a gyerek szájában aludni. 1 éves kora körül mérséklődött arra a szintre, amit most te is írsz, hogy 3-6 alkalommal ébredt/éjszaka, és ez így is maradt egészen a közelmúltig, most már csak kb 2x ébred, meg még párszor nyüffög éjszaka (ez csak engem ébreszt fel, mindenki más békésen hortyog tőle), és most 18 hónapos. De még mindig együtt alszunk, csak most már éjszakára elvettem tőle a cicit, mert már úgy láttam, hogy inkább csak megszokásból akart az utóbbi 1-2 hónapban szopizni éjszaka, szóval azért na :D ISZSZ baba meg minden, de álljon meg a menet. És amióta éjjelre így már nincs cici, azóta ugyan jobban követeli, hogy velünk aludjon, de összességében így mégis csak jobb a helyzet, mint mondjuk fél éve volt.
2022. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Probalkozhatsz praktikakkal, hatha valamelyik bejon. En vegigprobaltam egy rakat dolgot, volt ami egy ideig segitett, aztan nem. 3 eves, meg mindig kel ejjel 1x max 2x, de mar nem minden nap. Volt h 2 hetig ataludta, van h 3 ejjel egymas utan a nyakamban akar aludni. Elengedtem a dolgot... Biztos van koze amugy a nappali tevekenysegekhez, ingerekhez, teliholdhoz, fronthoz srb stb, de ezeket szamontartani farasztobb mar mint ejjel kelni :D
2022. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisebbik volt ilyen. Olyan 3 évesen kezdte átaludni az éjszakákat, és 4 volt, mire aludt is :) Anno egy évesen már nappal se aludt és bölcsis is lett 2 évesen meg már dolgoztam is... "szuper volt". Később idegrendszeri éretlenséget és túlhallást állapítottak meg nála, aminek ez tipikus tünete. Én meg mennyit kaptam az ívet, hogy csak rosszul szoktattam, mert XY gyereke így meg úgy - pedig hát ott volt a mi nagyobb gyerekünk, aki olyan szépen aludt már 3 hós korától este 7-től reggel 7-ig meg délután is 2-3 órát..., és igazán nem erre számítottam, meg szerintem mindent ugyanúgy akartam volna nála is csinálni, csak nem működött.

Na de azóta a gyerek már okos elsős lett és nagyon okos, ügyes, nincs semmi lemaradása, és nagyon jó alvó is - szóval no para :) csak ezt is túl kellett élni.

2022. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Na 6-os ne is haragudj, de ennèl bunkóbban meg sem fogalmazhattad volna a mondandód. Hidd el, hogy nem csak itt mártírkodom, ahogy írtad, mivel már ezer féle dolgot próbáltunk és elhiheted egy idő után az is kimerítő a gyereknek is illetve nekünk is, de nem is tudom mit magyarázkodom, valószínű nálad dísznövény a gyerek….

2022. jan. 7. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!