Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szoktathatom már most önálló...

Szoktathatom már most önálló alvasra a fiam, és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

3 honapos iszsz fiú, aki már egy lassan egy hónapja szornyen alszik. Éjjelente sokszor kel, és csak cicivel alszik vissza. Újonnan ez a nappali szokása is.

Babaöbölben aludt, de aztán éjjelente nem bírtam már ide- oda rakocsgatni, szóval már mellettem alszik.


2022. jan. 9. 10:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem még korai. Az enyém már majdnem 5 hós, és most megint kétóránként szopik éjjel. Pedig pár hete aludt 6 órát egyben. Csak plusz macera lenne külön aludni.
2022. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
Már most késő.
2022. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
21%
3 hónapja kellett volna, próbáld meg azért
2022. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Derjaderja ***** válasza:
53%
Az 1-gyel értek egyet. Ráadásul 4 hónaposan még alvásromlás is jön. Nem kell erőltetni szerintem.
2022. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%

3 hónapos babától nem szabad elvárni, hogy önállóan aludjon.

Persze van aki képes rá, de ez a ritkább. Meg lehet próbálni amúgy, de ha nem képes rá akkor felesleges erőltetni.

2022. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

5

A kórházban hogyan alszanak...?

2022. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Derjaderja ***** válasza:
45%

6. Az enyémek közül a lányom végigsírta az első éjjelt amikor nem adták ki. Másodikon velem aludt.

A fiam a születését követő ejjelt aludta a toliban, amikor fiziológiásan egy mély alvas jön a születésre és az aranyórára. Következő éjjeleken velem aludt, le se lehetett külön tenni (de nem is erőltettem).

Emellett a babák ébersége és alvásmintázata életkorral összefüggően változik, az újszülöttek pl gyakran aluszékonyak, emellett vannak később is változások, növekedési ugrás, alvasmintázat átrendezòdés.

Ismerős gyereke 3 hónapig jól aludt (külön), utana be kellett venni az ágyba. Másik ismerősé egy hétig aludt aztán 1 évig ordított (de tényleg).

Nem gépek.

2022. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nekem is végig a korhazban velem aludt, és igazabol ezzel nem is lenne gondom. Csak a gyakori megebredések, nem akarom h fáradt legyen szegény.
2022. jan. 9. 16:40
 9/27 anonim ***** válasza:
29%

Apa elaltatja aztán annyi.


Nincs ez, h a gyereknek az anyára van szüksége ennyire túlgondolva és már már fél az anya nehogy magától tudjon aludni a gyerek és akkor már valamiben önálló jaj nem kell anya.


Amúgy elejétől kellett volna.

2022. jan. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
61%

9 hogy mondhatsz ilyen butaságot?


Evolúciós szükséglete a babának hogy testközelben legyen. Nem ismer mást csak az anyai szívverés hangjait illetve leginkább az anyuka hangját.

Teljesen normális ösztönös viselkedés, és igen is az anyja kell neki elsősorban.

2022. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!