Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy kifutnátok a vilagbol?

Figyelt kérdés
A fiam eddig se volt egy nagy alvó, de mostanaban szörnyű! Nehezen alszik el, ejjelente forgolodik, fel orankent felkel. 2 orat ha alszok egy nap. És éjjel már annyira ideges voltam… ilyenkor annyira szornyen érzem magam.Szegény gyerek, pont engem kapott anyanak… pedig annyira szerettünk volna babat, de nem gondoltam hogy ezt hozza ki belolem a nemalvas. Teljesen ki vagyok idegileg, már sírok mikor fel ébred a baba, hogy megin nem tudtam aludni. Éjjel már azt ereztem, hogy banom hogy lett gyerekem, és ha valaki megkérdezi mikor jon a másik biztos belelepek a szajaba. Sokszor fognám magam és eltunnek, mert már nem bírom, hogy altatok altatok és semmi. Ringatom dudolok paskolom a segget, simogatom, de csak fordul ki a kezemből. Akkor lerakom az ágyra úgy probalom altatni, és semmi. Éjjel már hagytam egy kicsit magára, de akkor is csak matatott a kezével. Aggodok hogy a nemalvas a miatt nem fog rendesen fejlődni. Miert nem képes normalisan aludni vajon? Eddig legalább annyira méltatott hogy nappal aludt rendesen, és este 7 tol éjfélig, utána meg két orankent kelt és csak cicizni. vissza sírom ezeket az időket.
2022. jan. 24. 08:56
 1/10 A kérdező kommentje:
4 honapos, iszsz fiu
2022. jan. 24. 08:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis, hogy igy erzel. Enis kivoltam a nemalvastol, orankenti kelesektol. Mentalisan nagyon megviselt. Napkozben apuka/nagyszulo segitsen, te meh dolj le aludni.

Mennyi idos?

2022. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most latom, hogy 4 honapos. Meg nagyon pici. En 2 evig 6x keltem ejjel (elso honapokban tobbszor). Elmulik, nekem csak ez a gondolat segitett
2022. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem sose múlik el :D
2022. jan. 24. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek. 3.5 hónapos, nagyon hasonló volt nálunk is, én hagyom a mellemen egész éjszaka. Valószínűleg itt majd valaki leírja, ez miért nem jó, de így legalább alszik éjszaka, úgy ahogy és max 2x kel. Nekem is volt olyan, hogy a fáradtságtól úgy éreztem, ott hagyom bőgni és alszok a kocsiban kint, csak ne halljam már a sírást. Szóval megértelek. Nekem a kisebbik rossz volt, hogy most engem használ cuminak. (Próbáltam azt is, nyilván a sima cumi nem kell, csak a mellem.)
2022. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ilyen kicsi volt, azt csináltuk, hogy éjfélig fent maradt a férjem, így este 8-tól éjfélig tudtam aludni. Utána ő aludt el, és én mentem a babához, ha kellett.

Azt viszont hozzáteszem, hogy végül tápszeres lett, és én sosem voltam híve az iszsz-nek, szóval nappal ötször evett három óránként, éjszaka egyszer, öt hós kora óta már csak nappal.

Négy hós korában sokszor romlik a babák alvása, nálunk is így volt, de ahogy elkezdődött a mászás, teljesen jó lett, hónapok óta átalussza az éjszakát. Úgyhogy van remény, hogy nálatok is jobb lesz!

Addig pedig segítsen be a férjed is. Hétvégén igazán vihet egy éjszakát. Tudom, az ő melleiben nincs kaja, de tudsz lefejni tejet, próbálja azt adni neki, és altassa vissza. Még ha nem is sikerül elsőre, előbb-utóbb csak összejön, ha igazán odateszi magát.


Amikor a nagyobbik lányom baba volt, annyira fáradt és kimerült voltam, hogy amíg játszott mellettem, elaludtam a földön. Még szerencse, hogy csak pár percre, de egyedül voltam, nem is tudom, mi lett volna, ha jobban bealszom. Nem minden pontja volt a lakásnak bababiztos, ő meg már el tudott mászni bárhova.

2022. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Total aterzem nekunk 5 hodan kezdodott a borzalom, kapott leesesgatlos hazikos agyat ami a mienk melle lett tolva, mert utalta a kisagyat, felorankent ebredt es orditott benne. Aztan jott a fogzas, megtanult jarni...most mar turhetobb kb 3x kelek fel h felul nyekereg felsir neha almaban vagy ilyesmi de egy jo ideke sosem.kell az agyabol kivenni max simogatni, megetetni hajnalban. Nalam ami segit az a ferjem, a sok magnesium, most bevrzettem minden este a citromfu teat es vettem sedacur fortet, de azt meg nem probaltam, most viszonylag jobban alszunk de van, hogy mar en is sirtam, toporzekoltam, a ferjemnek mondtam, h kedvem volna az ablakon kiugrani mert ezzel kinozni lehetne...az oke, h egy heten itt-ott nem alszik rendesen, na de hogy allandoan, honapokih kinlodik az ember...kegyetlen tud lenni, erre senki sem keszit fel. Van aki ezt is jobbam viseli, van aki sajnos nem...
2022. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel sokan vannak így...a nem alvás engem is kicsinált, a fèrjemet mèg inkább. Közölte is hogy ő ezt mégegyszer nem fogja végig csinálni... pedig csak az első két hónap volt ilyen rohadt nehéz vele, azóta lekopogom alszik éjjel. Volt hogy hajnal ötig fent voltunk mert a baba 10 percenként sírt.

Én is sírtam a fáradtságtól meg olyanokat mondtam hogy én ezt nem csinálom tovább, vigyèk innen el a babát. Úgy tekintettem rá mint aki megakadályozza hogy aludhassak. Szörnyű érzés volt, iszonyú bűntudatot éreztem emiatt...

És az a legfurcsább hogy bennem az van hogy szeretnék még egy babát.

De ezek miatt félek is tőle.

2022. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen. Idővel jobb lesz, de mindig van valami. Elmúlik a hasfájás, jön a fogzás, mozgásfejlődés, idegrendszeri érés stb. 😄 A nagylanyom 3 éves ő már átalussza az éjszakát, kB fél éve. Most született a kisfiam, néha legszívesebben a falbaverném a fejem, hogy kellett ez nekem mégegyszer 🤣
2022. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nagyon sajnallak kerdezo. tudom hogy szornyen hangzik de tudtad/tudtatok ti hogy USA ban abban a lagerban ahol meg mindig tartanak fogva politikaiakat az alvasmegvonassal mar jonehany embert oltek meg? a szervezet kulonfele keppen reagal, kepes az anya pszichozis allapotba kerulni ami nem a szules utani depresszio hanem egy sulyos mentalis betegseg, ilyenkor fordul elo hogy az anya magaban es vagy a gy erekbben is kart tesz es errol meg csak nem is tehet.

azt hiszem a ferjedet valahogyan bele kell vonni hogy segitsen neked ha mar egyszer "altatjatok " a gyereket. en meg mas modszerrel neveltem ha nem volt baja ehes se volt akkor leordithatta a fejet akkor se vettem fel. ha mar mindent probaltatok talan megerne egy probat ez is. az enyem kb 1 het utan mar csak nyekergett aztan nem sirt ejjel ugyhogy lehetett tovabb aludni. Muszaj lenne hogy legalabb 2 napig tudj aludni 6-8 orat egyfolytaban mielott teljesen kikeszulsz. es nem itellek el egyaltalan hogy ugy erzed minek is szultel. Ha en latom elore anno a gyerekneveles buktatojat es csodjeit soha nem szultem volna.

2022. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!