Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nehezen alszik el és kel fel...

Nehezen alszik el és kel fel egy 3,5éves fiú gyermek.Vigyem alvás szakértőhöz?Vagy szerezzek be előbb egy éjszakai kamerát megfigyelésre?

Figyelt kérdés

Az a probléma hogy hiába fektetjük le este 7 és 8kor ha sokszor van 10óra mire elalszik :(

Reggel ovi,nagylány szeptembertől iskolás,én mennék vissza dolgozni márciustól..

De így félek nemtudom mi lesz,hiába keltem 6kor van 8_9mire beérünk oviba holott 5perc se tőlünk amúgy.

Állandóan sírás,akaratoskodás van vele reggelente..elég nehéz így ez..és nemértjük miért mikor lassan már 1 éve ovis ő is..

Nemtudom hova tudnék ezzel a problémával fordulni?



2022. febr. 15. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
milyen a gyerkőc napirendje? alszik délutánonként? oviban gondolom igen, de hétvégén otthon? jártok levegőzni, kellőképp elfárad?
2022. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha az oviban du alszik és estére nem fárad le, nem is értem hogyan várhatod el, hogy 7kor már aludjon?
2022. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

első vagyok. egyébként ez nyilván egy körforgás is... hiszen ha későn alszik el, később is ébred, és ha alszik délután, este nem olyan fáradt, nyilván.

és az este 7es alvás azért lássuk be nagyon korai egy ennyi idős gyereknek.

ismerőséknél a 2.5 éves gyerek 11kor aludt el este, reggel 8kor már bölcsiben volt, ahol 2-3 órát aludt. hétvégén nyilván később kelt, délután nem aludt, este meg 10kor már bőven aludt.

2022. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Délután alszik igen. Ha oviban van, itthon már változó

meg 7végén is változó.

Van napirendünk amihez a lányunk pl tök jól alkalmazkodott.Eleinte a fiúnk is. De mióta ovis..😑

A fiúval minden teljesen más..

Tudom hogy nincs 2 egyforma ember, hálisten,de azért azt se gondoltuk volna hogy ennyire nehezebb lesz minden a fiúval.

😏

Egyébként volt rá nem 1x példa hogy mondjuk 8_9körül kelt reggel és egésznap itthon se voltunk,sokat voltunk kinnt is,mégis este 10_11volt mire elaludt..és ez nem az első ilyen..szóval nemtudom mitől tudna már lefáradni..

Tegnap ovi után pl táncos kreatív foglalkoztatón voltam vele este 6ig.

Itthon fürdött evett játszott 8ig..és mégis este 10 volt mire elaludt..szóval..nem egyszerü sehogysem:(

Az este 7órai fekvést azért próbálgattam hogy reggel ne így keljen ordítozva de ez se vállik be szóval mindegy is..plusz azért párom is 3szakba jár..lányzó is fáradt ő 8kor igényli is a fekvést. Nem fogunk 11ig játszani a fiúnkkal,mikor párom sokszor 3_4kor kel dolgozni ha mondjuk délelőttös..😏én meg 5 és 6kor kelek

2022. febr. 15. 09:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi az esti rutinotok?
2022. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
tv, telefon, tablet és társai vannak lefekvés előtt, használhatja? lefekvés előtti néhány órában érdemes kerülni, mert neheziti az elalvást. erről kutatást is csináltak, a kékfény a ludas azthiszem
2022. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Fáradjon le lehetőleg friss levegőn
2022. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a túlfárasztás miatt sem alszik el. Az én fiam 4 és fél. Minden nap alszik délután az oviban és itthon is. Az oviban 1órát itthon van hogy 3at is. Fél 2 kor rakom le legkésőbb fél 5kor keltem, de ez már nagyon ritka mert 3kor általában felkel egyedül. De este 21kor hétvégén fél 22kor minden rutin után puszi szia ajtó becsuk és 2 perc múlva alszik is. Reggel 6kor egyedül kel. Ha nem alszik nappal akkor kész téboly a gyerek estére és nehezen is alszik el. Az enyémek mindegy hogy kint vagy bent, megsem áll. Ha mesét néz (kb 30perc) akkor is jár keze lába szája. Persze tud is ülni mert elgyurnázik meg kirakozik, társasozik.


Szerintem tapasztalatok ki először hogy mi jó neki.

2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Péntek és Szombat az amikor tv-nek,amúgy nagyon ritka !

Alvás előtt hálisten nálunk a könyvet igénylik.

Szóval igazából az a rutin.

De aztán meseolvasás után még nézegetni akarna pár könyvet,vagy épp játszana valamivel..nem mindig könnyű őt letenni. Igazából csak az lenne jó ha nem lenne reggelente ilyen nagyon nehéz eset:(

2022. febr. 15. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:
A 3 éves lányom is ilyen. Alszik az óvodában, este 10-nél előbb nem alszik el. Szerintem nem fárad el eléggé, haza sétálunk az oviból, de az édes kevés.
2022. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!