Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érintett titeket az alvás...

Érintett titeket az alvás regresszió?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, átalussza az éjszakát már egy ideje. Persze mindenki nagyon örül ennek és támogatnak... ja, nem :D "majd megtudod egy hónap múlva!" "Addig aludj, mert pár hét és megint nem alszol hónapokig!"

Én nem szeretem ezeket az általánosításokat. Persze aláírom, hogy létezik.. de egyik gyerek sem ugyan olyan. És a kárörvendés meg kifejezetten utálom :D

Titeket kérdezlek, van olyan köztetek aki megúszta ezt a jelenséget?


2022. febr. 21. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
a 4 hosat megusztuk en is feltem tole es nem volt semmi.
2022. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A 2 nagy átaludta. 3,a kisebb 2 hónaptól, a fiam sosem kelt, a lányom fogzásnál. A fiam nagyon nyugis volt, mindig mondták majd a második, hát ő is, a 3.már nehezebb volt, hasfájás, éjszakai fent lét, de 6 hósan már ő is átaludta, neki vannak kelések, de olyankor átjön az ágyunkba én hátatfordítok és alszom tovább, ő van hogy 2-3 órát mocorog majd elalszik. 3 lesz
2022. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyikkel megúsztuk, màsikkal nem


Viszont a 8 hónaposat pont fordítva az egyiknél volt, màsiknál nem..


1,5 éveset mindkettővel szívtuk, de az emlegetett egyik az idősebb, nála sokáig tartott, mert neki akkor születet a tesó is közben.


Szóval vegyes..


De 4 év után újra alszom át éjjelt.


Eddig mindig valamelyiknek épp olyan időszaka volt..

( de én nem érzem megterhelőnek, kivéve amikor 6-szor kelnek.. szerencsés vagyok, hogy jól birom)

2022. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A nagy kb. 4-5 hónapos korától átaludta az éjszakákat 99%-ban. Az ikrek átaludták 6-13 hónapos korukig, majd elindultak és durván 10-ből 8 éjszakát virrasztottam hol egyikkel, hol másikkal, hol mindkettővel. Nem aludtak, semmi, de semmi nem használt. Aztán kb. kétéves koruktól aludtunk újra, de egyikük még. kb. 3,5-4 éves koráig ébredt szinte minden éjjel, de ezzel már nem volt gond, mert nem virrasztott, csak át kellett hozni magunk közé és aludt tovább.


Ahány gyerek, annyi út. Ha szerencséd van, innentől átalussza neked is és kész. De azzal azért számolni lehet reálisan, hogy durván 3 éves korig hullámzó lehet az éjszakák alakulása. Mozgásfejlődés, beszédfejlődes, fogzás, bölcsi/ovikezdés - mind mind lehet oka az éjszakák borulásának. Sordódni kell az árral, recept erre úgysincs.

2022. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az eslő kettő álom volt,pár hetes koruktól átaludták az éjszakát,viszont most a 3.-al szenvedek!

9 hónapos és egy átaludt éjszakám nem volt még és kb. 5 max. 6 órát tudok aludni azt is minimum 2 részletbe,de van hogy több!

2022. febr. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem. Mindig is szopott éjjel is, nappal is. Mire végzett, akkorra meg elaludt.

Persze előfordult, hogy ringatni kellett, valamint volt egy időszak, amikor éjjel volt ébren 2 órákat játszani. De mi ezt sose fogtuk fel valamiféle visszafejlődésnek, mert ez is a fejlődés része.

Nem kell tragikusan venni, és rögtön nem lesz tragikus.

2022. febr. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi azt hittük megússzuk, igazából 4 hónaposan átaludta végre az éjszakát, már örültem. (3 hónapos koráig alig aludt)Aztán 5 hónaposan bedőlt minden és fél évig óránként keltünk. Most lassan 2 és fél éves és még mindig nem alussza át az éjszakát… szóval nekünk 1 jó hónapunk volt, de kívánom, hogy nektek jobb legyen.
2022. febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 gyerek van, egyikkel sem úsztam meg.

A nagy az első 3 hónapban 1-2x kelt, utána óránként majdnem 1 éves koráig.

A kicsi most 5 hónapos, 3hónapig átaludta az éjszakákat. Azóta 9től éjfélig alszik egybe egy "nagyot" majd óránként kel.

2022. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan rosszul alszik az elejétől fogva. Így nem tudom, hogy a megúsztuk kifejezés passzol e ide.
2022. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hetes koruktól kezdve csak akkor keltek fel éjjel, ha betegek voltak.
2022. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!