Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam 4 éves kisfiam...

Hogy szoktassam 4 éves kisfiamat külön ágyba?

Figyelt kérdés
Mikor beirattuk bölcsibe akkor kezdett el átmászni közénk éjszaka. Elaludt, visszatettük, de kis idő múlva megint átmászott. Néhány hónapig így ment, 3-an nem fértünk, a férjem nem tudott pihenni, így átkényszerült a másik szobába, én maradtam a fiammal a franciaágyon. Az utóbbi időben változtak az alvási szokásai (keresztbe fekszik, takaró valahogy sosincs rajta) ezért vettünk neki egy új saját ágyat, közetlenül a franciaégy mellé toltuk (az előző kicsi már neki és átszokott rá a kistesó, egyébként sem volt hajlandó rajta aludni). 3 napig kint a kanapén aludt el, majd vittük a helyére. 4. nap a nagy ágyon akart aludni, elalvás után átraktam. 5. nap férjem odafeküdt míg elaludt az új ágyán (nem is akart átmászni). Tegnap lefeküdt a saját ágyára és egy idő után megint elkezdte, hogy a nagy ágyon van az ő helye, ott akar aludni. Hiába mondtam, hogy ott vagyok mellette, kezdte a hisztis sírását. Elaludt visszatettem az új ágyába, de most már hajnalban is felébredt és rögtön jött a másik ágyra. Nem tudom mi a helyes megoldás? hagyjam továbbra is, hogy a nagy ágyon aludjon el és utána az új ágyra tegyem át? Azt hozzáteszem ha valaki jön nálunk, büszkén mutatja az új ágyát.
2022. márc. 3. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Az egész szövegrészletből a "kistesó" szócska ragadta meg a figyelmemet.


Testvérféltékenység lehet? Talán pszichológus segíthet valamilyen tanáccsal. Esetleg védőnő?


Hasonló helyzetben lévő tapasztalt anyukák módszereit is megfogadhatod. Nekem ugyan nincs gyermekem, de kislány koromban egyenesen rajongtam a nálam is kisebbekért.

2022. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Eszembe jutott még a családsegítő központ, mint afféle válságkezelési tanácsadás lehetősége.


Érthető, hogy a házasságodat próbálod megmenteni az elhidegüléstől, ezért talán komplex terápiás módszerekre is szükséged lehet.


Talán valamilyen játékot kellene a kezébe adnod, hogy nyugodtabban tudjon aludni? Lehet, hogy rémálmai vannak éjszaka, csak nem riad fel nagyon hangosan? Mesét szoktál olvasni neki? Közös meseolvasás a férjeddel?

2022. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 év van köztük, a kicsi a kezdetektől a rácsos kiságyban aludt, kb. 1 hónapja egyik este azt mondta, hogy a másik ágyon akar aludni és azóta ott alszik. Nem gondolom hogy a nagy a régi ágya miatt féltékenykedne, hiszen nem aludt rajta...
2022. márc. 3. 06:42
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Mi egy honapig keszitettuk fel a3 evest a sajat agyara, elmentunk tobbszor a boltba, valaszthatott kiegeszitoket, sokszor elmondtuk, mi lesz. Nalunk is a franciaagy melle lett tolva. Eleinte befekudtunk melle. Mikor sokat kelt, engedtuk felmaszni a franciaagyra, de szinten keresztbefekudt. Egy osszetekert pokroccalamugy meg lehet tobbnyire oldani, hogy ne fekudjon keresztbe, de ez eleg keson jutott eszunkbe, es nem is ez a cel.


Nalunk az segitett, hogy enjottem at a masik szobaba, a ferjem pedig kovetkezetesen az agyaba szoktatta. Kapott kis ejszakai lampat, betettunk egy bilit es vizet a szobaba, es megtanitotta arra a ferjem, hogy ne ebressze fel. 4 evesenezt mar nyugodtan elkezdhetitek.

2022. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, csak mi még abban a helyzetben vagyunk hogy elkezdte a bölcsit és csak velem hajlandó aludni. Segíteni nem tudok de még most megpróbálom erről leszoktatni inkább.
2022. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kisfiam évvesztes, ebben a tanévben kezdte az ovit, későn érő típus is. Gondolom az oviba való beszokás is közrejátszik, mert eddig nagyon sokat volt beteg. Nálunk az nem megoldható, hogy a férjem szoktassa külön, mert minden 2. nap éjszaka dolgozik.
2022. márc. 3. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

"nagy fiú/lány vagy már,a saját ágyadban a helyed".

Alakíts ki vele alvási szokásokat a saját ágyában.Mit tudom én..esti mese,hordja be a kedvenc játékait,mutasson példát a kis testvérnek hogyan kell egyedül aludni..

Sok mindent tudsz mondani/csinálni amivel ráveszed,hogy egyedül aludjon.

Bár pont ezért nem értek egyet sose azzal,hogy a gyerek a szülői ágyba kerüljön.könnyebb,hiszen,nem kell rohangálni a kiságyig ha valami baja van,de utána sz*psz azzal,hogy a gyerek azt se tudja mi az önálló,egyedüli alvás.

2022. márc. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!