Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Este nehezen alszik el a 4...

Este nehezen alszik el a 4 hónapos baba, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 hónapos babám azt csinálja mostanában, hogy este fürdés után elalszik olyan 8 körül egy rövid időre, aztán sírva felébred és onnantól kezdve megy a balhé van hogy éjfélig. Olyankor akármit csinálunk nem jó neki, ha megpróbáljuk elaltatni sír, ha próbáljuk megetetni sír, ha békén hagyjuk nyűglődik. Napközben 2x alszik, egyszer 10 körül és egyet még délután 2 körül. Összesen kb 3 órát alszik. Rosszkor teszem le talán, vagy az a hiba hogy este 8kor nála még nem jött el az idő nagy alvásra? Nem tudom, de nagyon fárasztó ez így, mert én már 10kor lefeküdnék annyira hulla vagyok mivel a nagytesót is el kell látni napközben. Volt valakinél hasonló, vagy tudja valaki hol itt a hiba? Egy hete jön az alsó két foga, de előtte is voltak ilyen gondok. Anyatejes így általában cicin alszik el. Előre köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 19. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő azt nappali alvásnak érzékeli. 4 hónapos általában 3-4x alszik. Próbáld valahogy úgy nézegetni az álmosságjeleket, hogy egyből le tedd ha álmos nappal. Nem baj ha csak 40 percet alszik, de az szerintem nagyon hosszú idő, hogy kb 3tól 8ig fent van
2022. márc. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Valóban ez lehet a gond, csak hogy nagyon nehéz elaltatni már a délutáni órákban is. Ezért szoktam hagyni kifáradjon, de ezek szerint nem az a megoldás, mert ezek szerint ott nem az esti alvás következik nála.
2022. márc. 19. 09:25
 3/7 flora08 ***** válasza:
Én is erre gondolok, hogy ő még akkor nem érzi, hogy este van. Az én kisfiam fürdés után elalszik 7 körül, de 9 körül még felébred egyszer, eszik negyed tíz-fél tíz körül, visszaalszik kb. fél 11-kor és ezután alszik reggelig. Fürdés után nagyon sokszor nyűgös, sokszor előfordul, hogy nehezen alszik el. Lehet, ez egy ilyen időszak. Hétfőn lesz öthónapos.
2022. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úogy érzem sokszor hogy hiába próbálkozok az altatással ha őt lehetetlen elaltatni. Na akkor szoktam hagyni az egészet, mert nincs időm egész nap csak altatni. Cumit természetesen nem fogad el, azzal könyebb lenne lenyugtatni. Van hogy először délutàn alszik egyet. Mit csináljak vele ilyenkor?
2022. márc. 19. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég szörnyen hangzik. Vannak kisebb alvás igényű babák, de ezek szerint biztos, hogy a tiednek ennél több alvásra lenne szüksége, pláne hogy nyűgös is.

Védőnő, orvos nem mondott erre semmit?

2022. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Carragher_x ***** válasza:
Egyrészt egy 4 hónapos gyerek még igen ritkán alussza át az éjszakát. Másrészt megfelelő rutinok kialakításával sokat lehet tenni azért, hogy ne zombulj bele és számodra is legyen vmi követhető ciklikusság a dologban. Én első körben próbálnék változtatni a nappali rutinon, hogy ne legyen fenn egyhuzamban olyan sokat az esti lefekvés előtt. Az esti rutint is érdemes átgondolni, mitől nyugszik meg a gyerek, mennyire van előtte sürgés-forgás, milyen a világítás este...stb
2022. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de ezzel tisztában voltam/vagyok hogy a rutinok kialakítása nagyon fontos. Mindig nagytesó fürdetése előtt fürdettem a picit, de utána még ugye hangzavar volt most lehet megvariálom úgy hogy először a nagyot fürdetem le és utána a kicsit amikor már nyugis a helyzett. Meg valahogy muszáj lesz még egy nappali alvást beiktatni. Az is baj hogy ő 8 után ébred általában attól függetlenül mikor alszik el este. Mert ha korábban ébredne könyebb lenne +1 alvást még időzíteni valamikor délutànra. Kicsit meg vagyunk csúszva úgy érzem. Azt nem is várom el tőle hogy átalussza az ejszakát, az világos hogy még sokáig kel majd enni, vagy fogzás bezavarja illetve a növekedési ugrások. Csak azt szeretném elérni hogy kicsit korábban menjen este aludni, ne éjfélkor ahogy írtam.
2022. márc. 19. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!