Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes babát miben/hogyan...

3 hetes babát miben/hogyan altatnátok éjszaka egy 26 fokos szobában?

Figyelt kérdés

Milyen és milyen vastag ruhában/hálózsákban kellene altatni hogy se melege ne legyen se ne fázzon?


Most egy hosszú ujjú bodyban és egy talpas nadrágban van, és a hasáig betakartam egy kispléddel de azt folyton lerúgja magáról. A kezecskéi hűvösek, de a tarkójánál nem. Adjak rá még valamit? Sírna és felébredne, ha fázna?



2022. márc. 21. 21:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Egy 3 hetes kezecskéje szinte mindig hideg, mert a keringése még fejletlen. Ha a tarkója meleg, de nem izzadt, akkor pont jó.
2022. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém is így alszik, csak 22 fokban. Szerintem a 26 fok kicsit sok
2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem a kérdésre a válasz, de miért van 26 fok? Sem neki sem nektek nem jó az a nagy meleg. Nálunk 21 fokban body, rugi és egy kis takaró volt, mikor újszülött volt. Most 2 éves, éjszaka 20 fokban vagyunk. Bod, harisnya és vastagabb hálózsák. Bőven jól van. Ha a kezei hidegek, nem jelent semmit, nekik még nem ugyanolyan a keringés. Ha a tarkónál kellemes meleg (nem túl meleg), akkor jó!
2022. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Miért van 26 fok????

Ilyen melegben én nem is merném elaltatni, nehogy megfulladjon!

2022. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
26 fok nagyon meleg aludni, 20, max 22 való aludni. Szelloztess ki alvás előtt, nem egészséges.
2022. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
23%

Aludjon 20 fokban, akinek két anyja van, én szerintem zoknit meg pulóvert vennék fel, ha annyi fok lenne. És akkor én még nem is rúgom le magamról a takarót éjszaka, ellentétben a gyerekekkel...

Nálunk is 25-26 fok van, központi fűtés, nem sokat tudunk tenni ellene. Sokat szellőztetünk és mindkét gyerek ablaka (+a miénk is) ki van buktatva éjjelre, de 23-24 így is van, és tökéletes így. A fiam és a lányom is rövidnadrág+pólóban alszik. Babaként meg egy szál bodyban vékony takaróval aludtak. Köszönik szépen, sosem fulladtak meg 😃

2022. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg brutál sok a 26 fok !


Ti tudtok 26 fokban aludni ?


Bizonyított tény hogy a legjobbakat 21-22 fokban lehet aludni , baba esetén ez lehet 23 is, de attól aemmkepp sem több ! A másik hogy ilyen melegben több réteg ruhában esetleg halozsakban iszonyat diszkomfort lehet neki szóval ne csináljátok !


23 fokban én a lányomat rövid ujjú bodyban, hosszú ujjú rugiban, egy vékonyabb takaroval betakarva altattam !


Mostmár 2.5 éves , 21-22 fok max és 1 lábfej nélküli kezes lábasban alszik, vékony takaroval !

2022. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%

Én már 22 ben is fuldoklom 26 fürdéshez kell.

Kinek mi, van aki a meleget szereti, van aki nem.

2022. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
És a babáknal soha nem a kezüket nézzük ha meg akarjuk tudni hogy melege van vagy esetleg fázik hanem a tarkonal!
2022. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
40%

"Bizonyított tény hogy a legjobbakat 21-22 fokban lehet aludni"


Felőlem akárhányan bzonyíthatják ezt, nekem akkor is hideg. Vastag takaró alá bevackolva egy idő után átmelegszem, de az arcom, főleg az orrom, amik ugye nincsenek betakarva, meg jéghidegek. A 22 fok már jobb napjaimon esetleg oké, de annál kevesebb semmi szín alatt nem. De a férjem pl jóval kevesebb fokban is tud jókat aludni, mint én. Konkrétan kiröhögött, amikor összejöttünk, és mondtam, hogy szokott fázni az orrom, merthogy addig ilyet még nem is hallott. Nem vagyunk egyformák.

2022. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!