Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hetes babát miben/hogyan...

3 hetes babát miben/hogyan altatnátok éjszaka egy 26 fokos szobában?

Figyelt kérdés

Milyen és milyen vastag ruhában/hálózsákban kellene altatni hogy se melege ne legyen se ne fázzon?


Most egy hosszú ujjú bodyban és egy talpas nadrágban van, és a hasáig betakartam egy kispléddel de azt folyton lerúgja magáról. A kezecskéi hűvösek, de a tarkójánál nem. Adjak rá még valamit? Sírna és felébredne, ha fázna?



2022. márc. 21. 21:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

26 fokban nyáron sokan már klímáznak, mert melegük van...

26 fokban (ami nálunk csak nyáron van) egy szál bodyban melege volt az akkor újszülöttnek. Elég gyorsan adaptálódott és sose volt igaz rá a plusz 1 réteg "szabály".

2022. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

26 fok? Te jó ég!! Miért?


A lányom decemberben született, soha nem volt ilyen pici korában éjjel 22 nel több.


26 fokban konkrétan egy vékony rugdalozo és egy pelenka. De ez egészségtelen, hacsak nem nyáron a kánikulaban van ennyi.. Akkor sem jó, de akkor legalább érthető.

2022. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
39%

26 fokkal megfullasztod !!!

20-21 fok az ajanlott, de az idealisabb a 18-19 fok.

Miert csinalod ezt ? 26 fokban max. egy pelenkaban altatnam es allnek felette egesz ejjel , hogy lelegzik-e ...

2022. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
64%

Abba nem gondoltatok bele, hogy alapból 26 fok van, és nem akar szegény gyerekre ráklímázni??


Nálunk is 26 fok van, panel. Nincs bekapcsolva fűtés sem, ez van.

Ítélkezni könnyű, de csak nem altathat nyitott ablakkal márciusban az anyuka.

2022. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
71%
#14 nálunk is így van. Ráadásul mi klímát se szereltethetünk, mert nem erkélyes a lakás. Ha csak 26 fok lenne itt nyáron... Egy szál pelusban alszik olyankor a kisfiam.
2022. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
38%
14-es, de , pontosan, hogy ki kellene nyitni az ablakot, mert a bolcsohalal legnagyobb kockazata a tulmelegedes, amire 26 fokban igen nagy az esely. Ez 6-8 fokkal tobb, mint ami az idealis!
2022. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
A 14es válaszolónak van igaza: panel lakásban lakunk, az 1. emeleten, minden oldalról melegítve vagyunk a szomszédok által, nálukn meg minden fűtőtest le van zárva és szinte egész nap nyitva vannak az ablakok, és mégis így van ennyi fok bent. Szerintem is pocsékolás de távhő van és a lakóközösség nem menne bele hogy mindenkinek egyedi hőmennyiségmérője legyen és az alapján legyen számolva a fűtés. :/
2022. márc. 21. 23:10
 18/32 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy ez a 2 vékonyka ruha elég neki éjszakára :) köszi a nem rögtön ítélkező válaszokat! Nem is értem hogy gondolhatta valaki hogy direkt felnyomom a fűtést 26 fokra..
2022. márc. 21. 23:17
 19/32 anonim ***** válasza:
56%
Kerdezo, nyisd ki az ablakot, mert megfullad ! Ez nem vicc.
2022. márc. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
45%

Én imádom a meleget, 25 fok alatt konkrétan fázom, 30 fokig vastag takaróval alszom. 20-22 fokban vacogok 2 dunyha alatt is 2-3 réteg ruhában.

A kislányom az első hónapokban 24 fok felett ordított éjszaka kimelegedve, pedig csak egy rugdalózó volt rajta, takaró nélkül. Így az ő szobájában éjszaka többnyire bukóra nyitva volt az ablak hogy sikerüljön levinni a hőt 22-24 fokra. (Én meg persze durva tüdőgyulladást kaptam januárban, mert ott szoptattam éjszakánként hálóingben) Most 2 évesen már 25 fokig kompatibilis a gyerek a lakással, továbbra is takaró nélkül alszik.

Biztos látnád rajta ha melege lenne vagy fázna, figyeld időnként a tarkóját.

2022. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!