Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Emlékeztek, hogy gyermekkoroto...

Emlékeztek, hogy gyermekkorotokban ti hogy éltétek még, hogy szüleitek engedtek veletek aludni vagy nem engedtek?

Figyelt kérdés
3 éves korom óta vannak emlékeim és pontosan emlékszem, hogy hogyan éltem meg, hogy a szüleim folyton elutasítottak, hogy velük aludjak. Még nincs gyerekem, de épp emiatt az emlékeim miatt fogadtam meg, hogy ha egyszer lesz, akkor megengedem, hogy velem aludjon, mert nekem ott és akkor terrorral ért fel.
2022. ápr. 17. 09:29
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Életem első emléke is konkrétan ehhez fűződik, hogy ott vagyok a kiságyban, félek a sötétben és direkt üvöltöttem, hogy hátha akkor szüleim feladják és átvisznek magukhoz. Akkor ébredtem öntudatomra, tudtam, ha kitartó vagyok üvöltésben, akkor elérhetem a célomat. (Ezt 3 évesen tök logikusan kifejtettem magamban, ekkor indult meg bennem egyfajta értelem)
2022. ápr. 17. 09:33
 2/53 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem pszichológust keress fel
2022. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Semmi ilyesmi emlékem nincs. Amúgyse nagyon van ilyen pici koromról.. 5-6 év körülről dereng de csak ilyen apróbb jelenetek, nem gondolatmenetek..
2022. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
62%

2 évesen van egy emlékfoszlányom, hogy rosszat álmodtam és apa jött hozzám. Megvigasztalt, aludtam tovább.

Onnan tudom, hogy akkori az emlék,hogy a 3. szülinapomután 1 héttel meghalt apukám.


Sosem engedtek be az ágyukba, az az övék

Én sem engedem a gyerekeimet az ágyunkba. Mindenkinek megvan a saját kis helye. Senki nem szenvedett lelki sérülést emiatt.


Szerintem is keress fel szakembert.

2022. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
67%

Én aludtam a szüleimmel néha és szerettem. Általában a saját ágyunkban aludtunk, de néha néha megengedték, hogy odamenjünk estére és tök buli volt. Nem sok rémlik belőle, csak hogy imádtam, hogy átölelnek este.

Én most a fiammal alszok, ritkán marad sokáig a kiságyban (6 hónapos). Nem zavar, ha másoknak ez nem komfortos, de mi szeretünk így aludni.

2022. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
55%
Mi együtt alszunk, lányom 4 és fél éves. Szerintem neki nagyon jó így, minket sem zavar, pár év és nem fog akarni velünk aludni. A szüleid én azt gondolom, hogy nem viselkedtek helyesen.
2022. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
80%
Én is emlékszem, hogy anya folyton visszavitt az ágyamba és rettegtem, végül megengedte, hogy vele aludjak. Az a béke és nyugalom örök életemben elkísér, amit akkor éreztem. Pont emiatt én is mindig megengedem a fiamnak, hogy velem aludjon. Pár év és úgyis letagadja, hogy valaha is velem aludt :D
2022. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is rossz emlékeim vannak róla. 2 éves voltam, amikor a húgom született, és emlékszem, hogy ő mindig anyuékkal aludt, és én is át akartam menni, de mindig elzavart, kiabált is velem, hogy mit képzelek, már nagy vagyok. A húgom 6 éves koráig bármikor átmehetett hozzájuk aludni..


Én ezt nem csinálom a lányommal. Fél éves koráig közöttünk aludt, mostmár külön, de ha nehéz éjszakája van, magunk közé veszem. Kb. 3-szor kellett eddig.

2022. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
69%
engem próbáltak beszoktatni az ágyukba, mert nővérem átmászkált, de én nem szerettem. tesóm velük aludt, engem meg hagytak inkább békén külön. 😂
2022. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
71%
Nem emlékszem, hogy a szüleimmel aludtam volna. Ellenben emlékszem, hogy ovis korunkban kisagyunk volt, és vasárnap reggel néha (!) a szüleink agyából néztük a rajzfilmeket
2022. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!