Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tanuljon meg egyedül...

Hogy tanuljon meg egyedül elaludni a kicsi?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem egyre csak elrontok alvás téren mindent. Eddig cicin elaludt, pár hete viszont hosszú kínszenvedés mire elaltatom, pedig álmos. Hinta, kézben ringatas, babakocsi, mikor mi sikerül. Éjszaka van, hogy óránként kel enni, olyankor is van, hogy nem alszik vissza és 2-3 órát elszorakoztat minket, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne . Magyaráz, kukucsol stb. Vannak jobb éjszakák is, de sosem tudom befolyásolni, mert a napunk kb mindennap egyforma. Tegnap otlott fel bennem a kérdés , hogy mennyit olvastam, hogy meg kell tanítani egyedül aludni, de nálunk pont, mintha visszafelé haladnank, egyre több dolog kell az alváshoz. 6,5 hónapos a kisasszony

2022. ápr. 19. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Az én lányom kezdetektől nagyon jó alvó baba volt. De fél éves kora körül elkezdett felkelni és szórakoztatni minket. Nem sírt, csak izgett-mozgott, kukucsolt, figyelmet óhajtott. Mi erre átraktuk az ágyát a gyerekszobába a testvéréhez. Ő 4 évesen kb az atomrobbanásra sem ébredt fel, így közönsége nem volt a kisasszonynak, de ha felébredt nem érezte magát egyedül, a testvére ott szuszogott a másik ágyon. Hamar leszokott az éjszakai ébrenlétről.
2022. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Az egyedül elalvás nem megtanítható dolog, arra megérni lehet, de messze van még ő attól. Gyakorlatilag olyan fejletlen még az érzelemszabályozása, hogy képtelen megnyugtatni magát, kell hozzá egy külső segítség, akire rákapcsolódva ő is el tud lazulni. Ez vagy te most neki. Majd 4-5 évesen elég lesz egy mese meg egy puszi, de a rituálé akkor is kelleni fog. Sírni hagyással szoktatható egy baba, de borzasztó traumának lenne így kitéve (ilyenkor nem elaludni tanul meg, hanem megtanulja, hogy felesleges segítséget kérnie, mert úgyse segít rajta senki), s gyakorlatilag taccsra tennéd az idegi fejlődését.

Szóval valami nagyon nem korszerűt olvashattál.


Ébredést vagy nehezen elalvást okozhat:

- növekedési ugrás

- alvásérés

- beszédfejlődési szakaszok

- mozgásfejlődési szakaszok

- fogzás

- front

- hasfájás

- kakis vagy pisis pelus

- éhség

- szomjúság

- meleg van/ hideg van

- vagy csak hiányzik anya


Ezek közül bármelyik lehet, amire pont nem megoldás az egyedülhagyás.


A cicin elalvás ebben a korban természetes, s a legegyszerűbb eszköz is.

Nekem ilyen korban a nagymozgások miatt alig lehetett elaltatni.

Mennyit alszik nappal és hányszor? Lehet, sok már a nappali alvása. Hányszor viszed ki a levegőre? Az is segíti a jó alvást, ha sokat vagytok kint, sétáltok, "kalandoztok". :) az is segít, ha tudatosan figyeled, mennyit figyelsz csak rá a nap folyamán (mikor se háztartás, se telefon, se tesó, se más nincs a képben), sokszor elalvás előtt "követelik ki" az osztatlan figyelmet.


Ha szeretnél korszerű, tudományos infókat a babák alvásáról, amiben nincs jelen az alvástréning káros eszköze, javaslom a "Baby sleep & more" és a "Kötődve a kezdetektől" facebook oldalakat. Rengeteg fontos és hasznos infót találsz rajtuk.


Kitartást! Jól csinálod :)

2022. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Az idegrendszeri érest kb semmi sem tudja annyira taccsra vágni, mint a nemalvás.
2022. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

3) A babák alvási ciklusai rövidek, az, hogy sűrűn ébrednek, nem jelenti azt, hogy nem alszanak eleget. A sírnihagyás viszont tényleg okozhat idegi eltérést a fejlődésben (a sírni hagyott babák agyában bizonyos területek nem fejletlenebbek maradtak, mint a nem sírni hagyottaké).

Ilyen kicsi korban az "átaludt éjszaka" meg az "egyedül elalvás" a szülők, és nem a baba igényeiről szól.

(Igen, tényleg vannak a jóalvó babák, akik alvástréning nélkül is a kezdetektől átalusszák az éjjelt, de ez ritka és inkább alkati dolog, s nem a szülő érdeme.)

2022. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elírtam: bizonyos területek fejletlenebbek maradtak*
2022. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2. írt az nagyon jó, persze a többiek is. Saját tapasztalatomat tudom leírni, hátha segítség:

6 hónapos korától egészen 10 hónapos koráig alig aludtam valamit. (Anyatejes,szobánkban külön àgyában,fehérzajra, nagyon halvány világításra alszik mai napig) Nála 6 hónaposan indultak meg a metszőfogai, illetve akkor jöttek a nagy mozgások. 12 hónapos korára jött ki a 8 metszőfog. 6 hónaposan már kúszott, felnyomta magát kutyába, illetve orvosi kontrollon kiült oldalra. 8 hónaposan felállt, 9 hónaposan kapaszkodva lépegetett, 11 hónaposan meg egyedül elindult. Szóval lehet akár nálatok is ezek a nagyobb mozgások, illetve fogzás. A fogzás mai napig megkeseríti az esténket. 14 hós

2022. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az, hogy egy anyának is vannak igényei, az nem bűn. Attól, hogy gyermeke született, még nem szűnt meg embernek lenni.

Ilyen kicsi korban persze mást jelent az átaludt éjszaka. 6 órás összefüggő alvást. Tényleg kevés 1 évesnél fiatalabb baba alszik 10-12 órákat egyben. De az óránként ébredés teljesen taccsra vágja az anyát. Ha olyan nagyon természetes lenne, hogy egy baba ilyen gyakran ébred, akkor ezt az anyák is jól bírnák.

2022. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem mondtam, hogy bűn, hogy az anyának is vannak igényei, és nekem is volt, hogy óránként kelt szopizni a ded. Sőt, volt, olyan este hogy 4 órán keresztül 30-40 percenként felkelt és nekiindult sírva, mert épp mászni tanult, és futott benne a program. Az, hogy tartom a véleményemet, hogy nem lehet megtanítani egy ennyi idős babát egyedül elaludni, csak alvástréningezni, ami rossz neki, nem azt jelenti, hogy nem érzek együtt az anyával és nem szeretnék neki segíteni. Mint írtam, a nappali alvások végiggondolása (nálunk amikor 3-ról 2 alvásra állt át, majd 2-ről egyre, voltak ilyen nehéz altatások, mint a kérdezőnek, főleg, ha hagytam késő du még aludni egyet), többszöri séta, közös elmélyült játék esetleg tud segíteni. Segíthet, ha lejjebb veszitek a hőmérsékletet a szobában, vagy kevesebb réteget adsz a babára, mert a meleg is gyakran ébreszti őket. 19-22 fok az ideális alvási hőmérséklet. Végső esetben (amit én teljesen kimerülve, 8 hós alvásborulásnál vállaltam be) az az együttalvás lehet. Nekem onnantól lényegesen kevesebbet kelt, és én is tudtam szoptatva szundítani, azóta már másfél, 2-3× ébred éjjel, s azonnal visszaalszik gond nélkül. Lassan 6 órát átalszik egyben. Persze ennek (az együttalvásnak) is megvannak a biztonságos keretei, ha érdekel, kérdező, küldök infót.


Fontosak az anya igényei, s átérzem a kimerültségét, de ha van jobb út, mint az alvástréning, akkor érdemes próbálkozni, hiszen a baba igényei és értelmi/érzelmi fejlődése is fontos. És jó tudni, mennyi minden miatt ébredhet egy baba, mert így a kérdező végigpróbálhat pár praktikát.

2022. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ami fontos: a kérdező azt írta, pár hete kezdett rosszabbul aludni a kicsi, tehát tényleg sanszos, hogy ez egy átmeneti időszak, amelyet valamilyen nagy fejlődési ugrás vagy változás okoz. Ez esetben pedig, ha semmi nem használ, át kell vészelni valahogy: apa segítsen be du, hogy anya aludhasson, legyen nagyobb kupi és rendeljenek pizzát heti 4x, de pihenhessen az anya is, hogy bírja ezt a kimerítő időszakot.
2022. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

22 fokos hőmérsékletet messze nem ideális az alváshoz. 20 foknál ne legyen több a szobában ahol alszik.

Az éjszakai óránkénti szoptatás pedig lehetetlenné teszi hogy jól aludjon a gyerek. A pihentető alváshoz éjszakai üzemmódba kell állnia a szervezetnek. Már nem újszülött, a folyamatos emésztés az alvás ellen hat.n

2022. ápr. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!