Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Este hany orakkor ajanlott...

Este hany orakkor ajanlott aludnia egy 2 honapos babanak?

Figyelt kérdés
Tanacsokat varok, hogyan csinaljak neki napi rutint. Sajnos nappal eggyaltalan nem hajlando aludni benn a lakasban csak kinn a levegon seta kozben. Ha all a baba kocsi vagy elore hatra toszingalom, akkor is felebred. Sajnos emiatt nem tudom itthol semmit sem csinalni. Tanacsra lenne szuksegem hogy altassam el napkozben benn , valamint este hany orakkor ajanlott egy ilyen koru babat letenni aludni?

2022. ápr. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés, mert ilyenkor még annyira picik, hogy nem is nagyon van napi rutin. Éjjel alszik rendesen? Napközben nem fáradt? Hányszor mentek így sétálni? Hány órát alszik összesen? Egy ekkora babának napközben még kb. 3-5x aludnia kéne kisebb-nagyobbakat, nagyon kevés időt tudnak fent lenni túlfáradás nélkül, kb. 1-1,5 órát. Én ringatva altattam a lányomat, mert máshogy nem aludt el, aztán sokszor rajtam aludt, mert nem bírtam letenni, nehéz időszak volt. Hordozókendőt esetleg próbáltátok? Van, aki arra esküszik, nekünk nem vált be, de hátha a testközelségedtől a babád megnyugodna, és te is tudnál kicsit tenni-venni otthon. Ilyenkor azt mondják, hogy mindegy, hogy hogy altatod, csak aludjon, még nem tud hozzászokni, ezzel én is egyetértek amúgy.
2022. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

napközben próbáld ki a hordozókendőt (rugalmas, vagy szövött, előbbivel talán könnyebb a kötés), esetleg liliputi lili-tai, kb ilyenkor már azt hiszem használható, terpeszfüggő.

amíg teszel veszel, könnyebben elalszik a baba rajtad. így akár napközben is.

este mikor tedd le.. figyeld a babádat, amikor már elég fáradt, de még nem túl fáradt, mert akkor nehezebb az elalvás is. nálunk 7-fél8 körül volt fürdés, aztán kaja, büfi és alvás :) de ez tél volt, nyáron nem tudom máshogy csinálnám e.

2022. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. féléves korára alakult ki úgymond napirend, addig fejre is állhattam. Aztán persze ez a napirend se tartott sokáig, mert egyre kevesebbszer aludt. Szóval felesleges elvárni, hogy kéthónaposan X időben aludjon.


Egyedül a fürdés ideje és az utána lévő teendők voltak mindig, újszülött korától fixek.

2022. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi általában elég későn fekszünk, őt közvetlenül előtte fürdetjük, hogy őt se zavarjuk majd a hangunkkal.

Hogy hogy alakíts ki napi rutint, az attól függ hogy mit értesz alatta. Én az egy hónapos státuszra pánikolva mentem, mert ez is kérdés volt. Én az időhöz kötött rutint értettem alatta, nyilván némi potenciális mozgástérrel. Igény szerint szoptattam, ebben aztán minden volt csak rendszer nem. Aztán a védőnő mondta hogy a cselekvések egymást követéséről van szó. Mi úgy csináltuk, hogy evés büfi után tisztába tettem, akkor hasaltattam egy kicsit, utána hanyatt elszórakoztattam pofavágásokkal és mindenféle hangokkal, utána altattam. Mondjuk nekem nagy szerencsém volt, 20-30 perc alatt elaludt, kb 3 hónapos korára pedig már magától is tudott. Este pedig fürdés, testápolás, szopi és alvás.

2022. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!