Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves fiam mitől lett ennyire...

2 éves fiam mitől lett ennyire rossz alvó? Mi lehet a baj, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves. Napközben 1x alszik délben, akkor 2-3 órát nagyon maximum.

Este 9 órakor fekszik le, 7 óra körül kel reggel. Ez volt eddig.


Az elmúlt időszakban a következőképpen alakul az alvása:

délben hatalmas nagy hisztik és harcok árán tudom alvásra bírni, pedig látszik rajta, hogy nagyon álmos. Van, hogy már annyira belelovalja magát a hisztibe és az ordításba, hogy semmivel sem tudom kizökkenteni, ilyenkor kénytelen vagyok megmosni hideg vízzel az arcát, de olykor ez csak olaj a tűzre. (Van egy 3 hónapos baba is, ilyenkor rendszerint őt is felkelti, ami baromi bosszantó, mert őt is aztán nehéz néha elaltatni)

Amikor nagy nehezen elalszik másfél óra szenvedés után, 2-3 órákat alszik.


Este 9 körül már nagyon fáradt, ilyenkor szinte egy pillanat alatt elalszik.

Viszont éjszaka kel, hamarabb, mint a tesója, aki kb ugyanekkor alszik el.

Felkel 2-3 óra között és kezdődik egy fél/1 órás harc a visszaalvásért.

Majd pedig reggel 5-fél 6 körül felkel, ilyenkor már lehetetlen visszatenni. :(


Mitől ébred meg éjszaka és miért kell mindennap harcolni az alvásért? :(

Mit csináltak, akik hasonló helyzetben voltak/vannak?

Borzasztó bosszantó és konkrétan tőle jobban kimerülünk, mint a 2 hónapos babától...


Próbáltam már, hogy ráhagytam, akkor ne aludj, de eltelik pár óra és mindenem sír, mindennek nekimegy, esik-kel, mert fáradt, de az istenért sem akar aludni :(


2022. máj. 13. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bezavart a kistesò.
2022. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekünk is volt egy ilyen gondolatunk, de 2 hónap után? Eddig nem 'zavarta', sőt, mindig simogatja meg fogja a kezét.. :/
2022. máj. 13. 16:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Családsegítő szolgálatnál biztosan értenek a gyereknevelési problémákhoz.


Férjed milyen állásponton van? Őt is kimeríti ugyanúgy ez a helyzet?

2022. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen a 1,5 éves gyerekkel. Megoldást nem találtam, de 1,5-2 hónap után helyreállt az alvása. Kitartást kérdező, remélem ott is hamarosan megoldódik ez a probléma.
2022. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 4-es!! Remélem akkor nálunk is rendeződik majd :)
2022. máj. 13. 19:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de ne mosd meg az arcát hideg vízzel. Így azt tanítod neki, hogy te nem fogadod el, hogy ő rosszul érzi magát. Olvass utána a sírásmeghallgatás eszközének illetve hogy miért fontos elismerni a gyerekeink érzéseit ennyi idősen. Ennyi idősen még képtelen szabályozni az érzelmeit. A szülők feladata, hogy ezt kezeljék. Ez piszok nehéz. De ha már többször jól csinálod, mint nem, akkor sokat teszel a gyerek érzelmi intelligenciájának fejlődéséért.


Egyébként a tesó simán bezavarhat 2 hónap után is. Sőt. A gyerek telítődik a rossz érzéseivel (sokkal többször kell háttérbe vonulnia, osztoznia kell a szülői figyelmen) és ezek hiszti formájában jönnek felszínre. És ha a hisztire megtanulsz úgy tekinteni, mint egy szelepre és nem a te idegesítésedre szolgáló tevékenységre, akkor sokat segíthetsz a fiadnak. A hiszti ugyanis segít megszabadulni a frusztrációtól, dühtől, szomorúságtól ha támogató közegben adhatja ki. Nem mindig ilyen egyszerű és például nekem sem megy mindig tudatosnak maradni, de ha törekszem rá, akkor többször sikerül mint nem.

Valamint a hiszti sokszor kapcsolódási kísérlet a szülőkhöz. Vezessetek be gyerekidőt, amit dedikáltan csak te és ő töltötök el - nincs kistesó, nincs főzés, takarítás közben, hanem az van amit ő szeretne, ő mondja meg. Ennek mindig van eleje és vége. Érdemes beállítani rá órát. És a végén rászánni egy kis időt pluszban, mert eleinte sokszor a végén kiakadnak mikor vége. Ilyenkor tudatosan sírásmeghallgatást alkalmazunk. Erre felkészülünk. Tehát ha fél órát rászánnánk a gyerekre, akkor legyen 15 perc dedikált gyerekidő, órával mérve, majd áldozzuk be a maradék 15 percet a sírásmeghallgatásra ha szükséges.


Ezek látszólag nem függnek össze az alvással viszont kihatnak rá.

Sok erőt és kitartást kívánok neked! Habár tudom, hogy a befektetett energia megtérül, mégis tudom hogy rettentő nehéz néha tudatosnak maradni!

2022. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakembert találtál?
2022. máj. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a testvér miatt van. Igy "követeli" a figyelmet.

Ha meg tudjátok oldali legyen minden nap anya-nagyfiú és apa-nagyfiú program. Nem több óra, 15 perc, fél óra, de akkor a kicsi ne legyen jelen. És mondjátok is neki, hogy de örülök hogy most veled lehetek.

Nektek természetes hogy ugyanúgy szeretitek mint a tesó születése előtt, de ezt ki is kell mondani. Ő csak azt érzi hogy kevesebb idő van rá, megoszlik a figyelem

2022. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6,8!

Nagyon szépen köszönöm nektek, ezen most nagyon elgondolkoztam és igyekszem megfogadni a tanácsotokat és másképp kezelni a hisztit!!! :)

Van külön csak vele eltöltött idő, velem napközben, amíg a kicsi alszik, is és az apukájával is esténként, szóval nagyon próbálunk rá figyelni, ilyenkor azt csinálunk és játszunk, amit csak szeretne, szóval ez megvan.

Itt akkor a hozzáállásomon 'kell' javítani, igyekezni fogok! :)

2022. máj. 15. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!