Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A húgom nem nagyon tanul,...

A húgom nem nagyon tanul, rossz jegyeket hoz, mit tehetnénk ez ügyben?

Figyelt kérdés
A szüleim sem tudják már mit tegyenek, ha van valami ötlet szívesen várom. Telefon megvonás, tévé megvonás meg volt.
2012. márc. 10. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
én szulo vagyok és pontosan ez a probléma nalunk is.A fiam nem akar tanulni és bizony nagy a baj.én már minden létezot kiprobáltam -egyutt tanulástol büntiig mindent de sajnos semmi jo eredmény.
2012. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Inkább arra fektess nagyobb hangsúlyt, hogy ne keveredjen rossztársaságba, nézd meg mit szeret csinálni és azt csináltasd vele. Lehet boldog, jó anyagi helyzettel, attól függetlenül, hogy nincs és nem is lesz egyetemi diplomája vagy éppen érettségije...
2012. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Előző vagyok, ezt csak azért mondom, mert az öcsém(19) photoshoppal foglalkozik már 4éve és nagyságrendekkel többet keres, mint én az erdészmérnöki diplomámmal!
2012. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha leülnek vele tanulni türelmesen, ami nem könnyű, de képzeljétek kishugod maga is így érez. De ha látja, hogy más is rászánja az időt az ő nehézségére, így megérti őt, úgy könyebb neki.

Van akinek tovább kell a segítség tanulásban, de az ne legyen lehetőleg idegbetegségben.

Sajnos ilyen a hugod, a szülőnek pedig feladata, hogy felismerje, és segítse, és egyre jobb lesz és könyebb.

Magam nem voltam jó tanuló, és mára már látom, hogy úgy ötödikben előszedtek már néha matekozni, mikor már rég levoltam maradva. Idegbetegsében segítettek, de az olyan is volt. Most mivel magam sem szerettem a sulit, igen nehéz odaülnöm a kicsi mellé néha, de megteszem, az érdkében, és összeszedem magam, hogy ne lássam rajtam azt amit maga is érez a tanulás iránt. Eleinte volt tiltakozás, de egyre jobban megy, a szülő a felnőtt neki kell segíteni, irányítgatni. Vagy te ülj mellé, ha szivesen segítessz, ha nem, akkor inkább ne.

2012. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hány éves a húgod, és te hány éves vagy? A "telefon, és tévémegvonástól" lehet akár 7, akár 17 éves is. Sajnos...
2012. márc. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nemsokára lesz 13 és 17 vagyok, köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 12. 18:46
 7/8 anonim válasza:

Ha a szülő se ér rá segíteni neki, akkor korrepetálásra kell járnia magántanárhoz, mert ezek szerint csak ő tudna neki segíteni...ha már a szülőnek meg tesónak nincs ideje...


26/N

2012. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13 éves, az már nem kisgyerek. Próbálj meg vele beszélni, hogy ha még nem is érzékeli, mert nem gondolkodik ekkora távlatokban, az egész életét, a jövőjét döntheti el az, hogy tanul most.

Kamaszfejjel, amikor az emberben tombolnak a hormonok, nagyon nehéz céltudatosan nekiveselkedni a tanulásnak, miközben az embert ezerféle dolog érdekli, aminek a tankönyvekhez semmi köze.

Próbáljátok meg közösen kideríteni, hogy mivel lehetne megkönnyíteni, vagy eredményesebbé tenni a tanulását. Felajánlhatod, hogy kikérdezed ha akarja, vagy segítesz, ha elakad valamivel. De helyette nem fogsz tudni tanulni, és a szüleid helyett sem gyereket nevelni...

2012. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!